پرمصرف ها جریمه می شوند
مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

پرمصرف ها جریمه می شوند

اسرار امروزمشترکین پله چهار تا دوازدهم پر مصرف هستند و بصورت پلکانی جریمه می شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره مصرف 540 میلیون متر مکعب گاز در یک روز و در بخش خانگی، گفت: ورود زودهنگام سرما به کشور باعث افزایش مصرف گاز شد.

حسین اکبر با تاکید بر اینکه برای مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، تعرفه‌ها از اول آذر ماه افزایش پیدا می‌کند، افزود: گازبهای مشترکین به صورت پلکانی و در ۱۲ پله محاسبه می‌شود و مشترکینی که در ۳ پله اول قرار دارند، همان قیمت گاز پارسال را می‌پردازند ولی مشترکین پر مصرف و خارج از الگوی مصرف به صورت پلکانی مشمول جریمه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: به گاز طبیعی یارانه تعلق می گیرد و بیشترین یارانه انرژی را مشترکین پرمصرف دریافت می‌کنند. بنابراین افزایش تعرفه پرمصرف ها تا حدی موجب کاهش میزان مصرف گاز در بخش خانگی خواهد شد، با این حال مبنای این افزایش، قیمت گاز صادراتی نیست.

این مقام مسئول با اشاره به پایش پایش دمای ادارات و نهادهای دولتی از اول آذرماه توسط بازرسان شرکت گاز اظهار داشت: بر اساس بخشنامه ضوابط مصرف انرژی معاون اول رییس جمهور، تمام وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها باید نخستین رعایت‌ کنندگان در مصرف بهینه این نعمت الهی باشند .

وی در پایان از همه گیلانیان درخواست کرد تا با رعایت دمای آسایش (18 الی 21 درجه)، استفاده از لباس های ضخیم تر و زمستانی و تنظیم وسایل گرمایشی به استمرار و پایداری جریان گاز در فصل سرما یاری رسانند.

ارسال شده در جمعه ۰۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۵:۲۶ بعد از ظهر
کد خبر: 7771986
آخرین خبر ها
گزیده خبرها