ماهانه بیش از 620 میلیارد تومان تعهدات بلند مدت در قالب انواع مستمری پرداخت می کنیم
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان:

ماهانه بیش از 620 میلیارد تومان تعهدات بلند مدت در قالب انواع مستمری پرداخت می کنیم

اسرار امروزاستقبال از درخواست های بازنشستگی غیر حضوری قابل توجه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، بهره مند شدن از تعهدات بلند مدت با اولویت بازنشستگی یکی از انتظارات تمامی بیمه شدگان در سالهای پرداخت حق بیمه بوده و این بخش بیشترین رقم تعهدات پرداختی سازمان تامین اجتماعی را به خود اختصاص داده است .

دکتر علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان ضمن اشاره به مطالب فوق، گفت : درمان و بازنشستگی دو تعهد شاخص تامین اجتماعی از منظر جامعه است که به نسبت سایر تعهدات، بیشتر شناخته شده اند .

مدیرکل تامین اجتماعی اضافه کرد: تامین اجتماعی گیلان در نیمه نخست سالجاری با افزایش 5500 پرونده مستمری در این حوزه از 8/3 درصد رشد برخوردار بوده است.

این مقام مسئول اذعان داشت : تعداد پرونده های مستمری در این مدت از 141474 مورد به 146923 فقره افزایش یافته ، که از حیث تعداد با احتساب دو یا چند نفر در مستمری بازماندگان برای برخی پرونده ها ، این امر بیانگر افزایش 6000 نفر با متوسط ماهانه هزار نفر در نیمه نخست سال است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان افزود : از خرداد ماه سال  1399 بستر لازم جهت ثبت درخواست های بازنشستگی عام بصورت غیرحضوری فراهم شده است و در هجده ماهه اخیر 6832 نفر از این طریق اقدام نموده اند.

حسین نژاد همچنین تعداد درخواست های بازنشستگی که از طریق سامانه مربوطه به نشانی es.tamin.ir در آبان ماه امسال دریافت شده است را 588 مورد بیان داشته و افزود : تنها در اولین روز از آذرماه امسال تعداد 73 مورد تقاضا در زمینه بازنشستگی در حوزه قوانین عام بصورت غیرحضوری به شعب استان ارجاع گردیده است .

تامین اجتماعی گیلان ماهانه بیش از 620 میلیارد تومان تعهدات بلندمدت در قالب انواع مستمری به این گروه پرداخت می نماید .

ارسال شده در جمعه ۰۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۶:۳۸ بعد از ظهر
کد خبر: 7469532
آخرین خبر ها
گزیده خبرها