آقای استاندار، گیلان فرصت آزمون و خطا ندارد
چالشی به نام مدیران غیرپاسخگو در استان گیلان

آقای استاندار، گیلان فرصت آزمون و خطا ندارد

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. اگر چه استاندار گیلان تاکید کرد تحت تاثیر سفارشات رفقا ، کسی را بعنوان مدیر منصوب نمی کند اما در صورت انتصاب مدیران غیرشفاف، استاندار گیلان با چالشی جدی روبرو می شود/ انتخاب‌ها بايد به دور از سياست ‌زدگی، سفارش‌ بازی يا رفيق ‌سالاری بوده و بر اساس شايسته ‌سالاری و در راستای رشد و پيشرفت استان باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، عملکرد غیر شفاف و مبهم در کارنامه برخی مدیران و فرار از پاسخگویی شفاف و قانونی باعث شد تا اعتماد مردم بعنوان سرمایه اجتماعی بگونه ای قابل توجه کاهش یابد. در طول 10 سال گذشته عدم پاسخگویی برخی مدیران در استان گیلان به بیماری لاعلاجی تبدیل شده که حتی مسئولان ارشد استان هم از درمان آن نا امید شدند تا جاییکه خط و نشان های شان هم تاثیری نداشت. البته کارشناسان امر بارها تذکر داده اند که عدم بکارگیری متخصصین و ناکارآمدی سیستم نظارتی علت عقب ماندگی ها می باشد اما ظاهرا گوش شنوا، کمیاب است.

موازی کاری دستگاه های متعدد نظارتی هم باعث شد، برخی مسئولان غیر پاسخگو و غیر شفاف بدون پاسخ به ابهامات عملکرد خود ، پست به مراتب  بالاتر بگیرند که این امر موجب هدررفت سرمایه اجتماعی کشور می شود؟!

مدیرانی که تنها به دنبال جلب رضایت مقام های مافوق و تثبیت جایگاه  خویش بوده و پاسخگوی مطالبات و ابهامات جامعه هدف خود نیستند. مدیران که تمایلی به استفاده از افراد متخصص هم ندارند.

مردم استان گیلان يكي از عوامل عقب‌ماندگي استان را نداشتن استاندار بومي مي‌دانستند و اميدوار بودند كه با روي كار آمدن يك استاندار بومي، گیلان در مسير توسعه قرار گيرد و عقب ماندگي‌ها و مشكلات متعدد استان و مردم برطرف می گردد‌.

سرانجام بعد از دو استاندار غیر بومی، اين رویای مردم گیلان با روي كار آمدن دولت انقلابی سید ابراهیم رییسی  تعبیر شد و اسدالله عباسی كه سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی و وزارت تعاون را در كارنامه خود داشت، منصوب شد.

خواست و مطالبه عمومی مردم گیلان توسعه و پیشرفت‌، ایجاد رفاه و درآمد پایدار‌، ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری و زندگي بهتر می باشد که البته استاندار گیلان اعلام کرد كمر همت را براي خدمت به مردم گیلان بسته است‌.

مردم گیلان منتظر و مشتاق هستند جناب استاندار با بررسی دقیق و در زمان مناسب مديران شايسته‌، متخصص‌، با برنامه‌، توانمند و پاكدست را در مناصب مديريتي قرار دهد تا اين افراد بتوانند در راستاي رفع مشكلات اساسي و عديده گیلان گام بردارند.

مردم گیلان بارها تاکید کردند كه عزل و نصب مديران، حق قانونی دولت و مديريت ارشد استان است و استاندار اين حق را دارد كه نيروهايش را خودش انتخاب كند ولي اين انتخاب‌ها بايد به دور از سياست ‌زدگی، سفارش‌ بازی يا رفيق ‌سالاری بوده و بر اساس شايسته‌سالاري و در راستاي رشد و پيشرفت استان باشد.

هدف نگارنده از طرح این مطالب، جلوگیری از به بکارگیری احتمالی مدیران ناکارآمد و غیر شفاف در استان گیلان است که البته به تصدیق مردم این استان ، سابقه طولانی دارد.

خبرهای غیررسمی  از  معرفی و انتصاب قریب الوقوع  رامین گیلانشاهی به عنوان مدیر تعاون روستایی استان گیلان حکایت دارد. رامین گیلانشاهی پیش از این نیز سابقه مدیریتی پر حاشیه را در تعاون روستایی این استان داشت. اگر چه گیلانشاهی مدعی بود که در تعاون روستایی گیلان چنین و چنان کرده، اما آثار عملکرد گیلانشاهی با آمار وی همخوانی نداشت و سهامداران شبکه تعاون روستایی آثار محسوسی در زندگی و سفره خود ندیدند.

فقدان نظارت کافی و مناسب بر عملکرد غیر شفاف و مبهم رامین گیلانشاهی در دوران مدیریت وی باعث شد تا دهها سئوال و ابهام در دوران مدیرت وی بین سهامداران شبکه تعاون روستایی بدون پاسخ بماند. حتی بازرسی استانداری گیلان که به دستور استاندار وی را مکلف به پاسخگویی کرده بود نیز نتیجه ای نداشت!

اگر چه اسدالله عباسی تاکید کرد تحت تاثیر سفارشات رفقا ، کسی را بعنوان مدیر منصوب نمی کند اما در صورت انتصاب وی ، استاندار گیلان  با چالشی جدی روبرو می شود.

 متاسفانه در حال حاضر به مردم مسجل شده، که استان گیلان قادر به نگهداری مدیران توانمند و متخصص نیست و روز به روز مدیران ناکارآمدتر، ضعیف تر، ترسوتر و بله قربان گو در راس های هرم مدیریتی قرار می گیرند.

آقای استاندار، علیرغم اینکه به گواهی رسانه ها دهها سئوال و ابهام در طول دوران مدیریت رامین گیلانشاهی بدون پاسخ مانده، اگر قصد دارید دوباره وی را در تعاون روستایی گیلان مستقر کنید  قبل از انتصاب وی، نظر سهامداران شبکه تعاون روستایی گیلان را بپرسید و از رامین گیلانشاهی بخواهید تا به سئوالات و ابهامات گذشته پاسخ دهد. آيا اعتماد دوباره به چنين مديري با توجه به عملكرد ضعيف وی در گذشته‌، اين تصور را ايجاد نمي كند كه رودربایستی با برخی رفقا ، شبکه تعاون روستایی گیلان را مجددا با چالشی جدی روبرو کند؟ آیا  پست گرفتن برخی افراد با سفارش دوستان، بر مشکلات سهامداران تعاون روستایی و بخش کشاورزی ارجحیت دارد؟

آقای استاندار، گیلان فرصت آزمون و خطا ندارد و انتصاب مدیران غیر شفاف و غیرپاسخگو، فرصت توسعه در دولت انقلابی را می گیرد. لازمه پویایی  تعاون روستایی گیلان وجود مديری متخصص‌، با تجربه و متعهد و البته آشنا با دستگاه مورد نظر است‌. لذا شايسته است شاخص‌هاي علمي‌، تخصصی‌، تجربه و شايستگی برای انتصابات آينده را مد نظر قرار دهید چرا كه ادامه‌ي روند كنونی نتيجه‌ای جز دلسردی مردم گیلان كه اميد فراوانی به رفع مشكلات ‌شان توسط شما دارند، در پی نخواهد داشت.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵ قبل از ظهر
کد خبر: 4668699
آخرین خبر ها
گزیده خبرها