اگر شفا نمی دهید، حداقل کور نکنید
بذل و بخشش جبار خان از کیسه خلیفه!!

اگر شفا نمی دهید، حداقل کور نکنید

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. چرا  هر وقت فیل تان یاد هندوستان می افتد ، یقه مردم استان گیلان را می گیرید؟/ چرا کاسه داغتر از آش شدید/ چگونه چوب حراج به  هست و نیست محیط زیست گیلان  می زنید؟!/ چرا داغ مردم گیلان را تازه می کنید؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، حکایت انتقال آب شمال کشور قصه پر غصه ایست که ظاهرا قرار نیست، تمام شود . یکبار دولت خدمتگزار، بار دیگر دولت تدبیر و امید و در نهایت چند وقت پیش رستم قاسمی وزیر دولت انقلابی، محیط زیست شمال کشور را با طرح موضوع انتقال آب خزر به سمنان هدف قرار دادند.

نکته قابل تامل اینکه به باور کارشناسان، برخی مسئولان  از سالهای دور به مدیرت منابع آبی کشور و هشدارها  توجه نکردند و در نهایت کشتی آرزوهایشان به گل نشست. بنابراین برای رفع مسئولیت، صورت مسأله را پاک می کنند و در جلسات ، برای خوش خدمتی نان قرض می دهند.

رفع و مدیریت بحران خشکسالی مدیر می‌خواهد و مردم کشور معتقدند نمی توان منتظر نشست تا با سوء مدیریت‌ و ناپختگی احتمالی ، شاهد بلای دیگری در استانهای شمالی کشور باشیم.

به گزارش غیر منتظره، خبر پیشنهاد انتقال آب ناشی از بارش باران در گیلان به سایر استان ها توسط جبار کوچکی نژاد آنقدر شوکه کننده بود که بعد از چند بار خواندن خبر و بررسی منبع، همچنان صحت این خبر باور کردنی نبود!!

اینکه جبار کوچکی نژاد چگونه به خود اجازه می‌دهد که از طرف مردم گیلان چنین چوب حراج به  هست و نیست محیط زیست گیلان بزند، سوالی است که پاسخی برای آن وجود ندارد!! اما قطعاً انتظار می‌رود این نماینده مجلس بجای بذل و بخش‌ از کیسه خلیفه جهت خوش‌ خدمتی، یک بار هم  بابت این اظهار نظرعذرخواهی کند.

آیا کوچکی نژاد از بحران آب گیلان در تابستان سه سال گذشته را ندیده است؟ آیا او در استانی دیگر زندگی می کند که از وضعیت کشاورزان و خشکسالی تابستان اخیر بی‌اطلاع بود؟

به نظر می رسد درک درستی از تأثیرات مسائل اجتماعی  اجرای چنین طرح‌هایی وجود ندارد. در طول چند سال اخیر کشاورزان گیلانی چشم به آسمان دوختند و با نذر و دعا، سال کشاورزی را پشت سر گذاشتند.

آقای کوچکی نژاد اگر شفا نمی دهید حداقل کور نکنید. چرا داغ مردم گیلان را تازه می کنید؟! شما بجای اینکه جلوی کسانی که به دنبال انتقال آب از گیلان هستند، بایستید حالا کاسه داغتر از آش شدید و کمر به خشک کردن گیلان بسته اید؟ چرا هر زمان به دنبال حل مشکل کم آبی کشور هستید، فیل تان یاد هندوستان می افتد و یقه مردم استان گیلان را می گیرید؟ لطفا بدون پشتوانه علمی و کارشناسی اظهار نظر نفرمایید.

شما باید به افکار عمومی پاسخ دهید که چگونه وقتی صنعت به استان های فلات مرکزی روانه شد و گیلان را به کشاورزی و گردشگری محدود کردند، سکوت اختیار کردید  اما حالا برای کشاورزی در استان های فلات مرکزی گریبان چاک می‌دهید؟ چرا سالهاست علیرغم چندین دوره حضورتان در مجلس ، سدها نیم تمام را تکمیل نکردید تا آب باران را برای مردم گیلان ذخیره کنید؟

آقای نماینده مجلس ، انتقال آب  از شمال کشور به هرشکلی، بزرگترین تصمیم ضد محیط زیستی و غیرکارشناسی طی چند دهه اخیر است . از مردم عذرخواهی کنید و وعده پروژه‌های غیرعملیاتی و خیالی  را ندهید.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲ بعدازظهر
کد خبر: 5788843
آخرین خبر ها
گزیده خبرها