مسئولان استانی به این مراکز سرکشی کنند و منتظر دعوت نباشند
آیت الله رسول فلاحتی در بازدید سرزده از آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت تاکید کرد:

مسئولان استانی به این مراکز سرکشی کنند و منتظر دعوت نباشند

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. خدمت در آسایشگاهها بسیار سخت تر از بیمارستانهاست چرا که این عزیزان با زبان بی زبانی مطالبه خدمت دارند/ دستگاههای مختلف  در راستای برطرف کردن مشکلات این آسایشگاه گامهای بیشتری بردارند/ از خیرین و کسانی که به این آسایشگاه کمک می کنند، تقدیر شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، صبح یکی از روزهای پایانی فصل پاییز و در آستانه شب یلدا تصمیم گرفتم تا سری به آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت بزنم . بنا داشتم تا از زحمات هیات مدیره و پرسنل این مجموعه تقدیر کنم و عیادتی از معلولین و سالمندان این مجموعه هم داشته باشم. آنچه در بدو ورود به این آسایشکاه توجه ام را جلب کرد بار ماهی خودروی وانتی بود که وارد آسایشگاه شد. وقتی از نگهبانان این آسایشگاه در مورد بار این وانت پرسیدم، در پاسخ شنیدم که یکی از خیرین به مناسبت شب یلدا تصمیم گرفت که شادی این شب را با مددجویان بستری در این آسایشگاه تقسیم کند.

تعدادی از معلولین را دیدم که با زبان بی زبانی از من استقبال می کردند. در حیاط این مجموعه به این موضوع فکر کردم که مدیرعامل و هیات مدیره آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت چگونه در این شرایط سخت اقتصادی و کرونا ، همچنان این مجموعه را دو سال گذشته با حدود 450 مددجو سرپا نگهداشتند.

در گوشه ای تابلوی عکسهای بازدید مسئولان و مردم و خیران از این آسایشگاه را دیدم و با دقت به عکسها نگریستم و خاطرات این دیدارها را در ذهن مرور کردم.

در نهایت به اتاق سید علی حسینی مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت رفتم و لحظاتی با وی گفتگو کردم. حسینی معتقد است که هر چقدر حقوق هم برای پرسنل این مجموعه در نظر بگیرند باز می توان ادعا کرد که متناسب با زحمات شان نیست. چرا که کار در این مجموعه عشق  می خواهد و پرسنلی که به مددجویان این مجموعه  خدمت ارائه می کنند در واقع با خدا معامله می کنند.

سید علی حسینی برای ارائه خدمات مطلوبتر به معلولان و سالمندان این آسایشگاه شب و روز نمی شناسد واهل تعارف نیست . چندی پیش هم در جشن روز پرستار از استاندار گیلان و شهردار رشت گلایه کرد که چرا تاکنون علیرغم دعوت از ایشان هنوز به عیادت مددجویان این مجموعه نیامده است.

البته وی تاکید کرد: مسئولانی هم نظیر دکتر ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان داریم که کمک بسیار قابل توجهی به این آسایشگاه کرد و بسیار ارزشمند بود. در واقع هر زمان نیاز به کمک دانشگاه علوم پزشکی بود ما را تنها نگذاشت و لبیک گفت.

در حال گفتگو با وی بودم که اعلام کردند آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه بدون دعوت و سرزده وارد آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت شده است. بسیار خوشحال شدم که نماینده ولی فقیه با حجم کاری زیاد و بطور سرزده برای دلجویی از مددجویان و پرسنل این مجموعه پیشقدم شد  و آرزو کردم که ای کاش سایر مسئولان استان هم این بازدید سرزده را الگوی برای خود قرار دهند .

آیت الله رسول فلاحتی در حاشیه این بازدید گفت: کسی که قدمی برای یاری دیگران بردارد، مجاهد و رزمنده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ضمن تقدیر از پرسنل و مدیرعامل و هیئت مدیره آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت، خاطرنشان کرد: مراقبت از معلولان جسمی و ذهنی  و سالمندان کار بسیار سختی است اما اجرش قطعا بالاست.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان افزود: خدمت در آسایشگاهها بسیار سخت تر از بیمارستانهاست چرا که این عزیزان توان صحبت و تکلم ندارند و با زبان بی زبانی مطالبه خدمت دارند.

وی ضمن قدر دانی از تلاش و زحمات پرسنل این آسایشگاه، اضافه کرد: اذعان داریم که حقوق و مزایا پرسنل این مجموعه متناسب با کاری که انجام می دهند، نیست.

وی تاکید کرد: دستگاههای مختلف باید در راستای برطرف کردن مشکلات این آسایشگاه گامهای بیشتری بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه گیلان پیرترین استان است و فرزندآوری در گیلان کم شده، گفت: به نظر می رسد در آینده رجوع به آسایشگاهها بیشتر شود بنابراین می طلبد که متولیان امر کمک کنند که این مراکز تجهیز شوند.

فلاحتی در ادامه تاکید کرد: مسئولان استانی هر از چند گاهی به این مراکز سرکشی کنند و منتظر دعوت نباشند زیرا این سرکشی ها باعث دلجویی از پرسنل و مسئولان  و مددجویان این مراکز می شود .

وی با تاکید بر اینکه آسایشگاه معلولین رشت یکی از آسایشگاه های خوب کشور است و مردم داخل و خارج کشور هم توجه ویژه ای به این مجموعه دارند، یادآور شد: با حضور آقای سید علی حسینی تحولات خوبی در این آسایشگاه شکل گرفت و امیدواریم این تحولات منشا خیر و برکات بیشتری در آینده شود.

نماینده ولی فقیه اذعان داشت: مددجویان این مجموعه واقعا خوب مراقبت می شوند که نتیجه تلاش پرسنل و مدیریت این مجموعه است. فلاحتی گفت: مردم تاکنون کمکهای خوبی به این مجموعه داشتند که این امر نشان می دهد مردم این کشور بسیار نوعدوست هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاکید کردیم به نوعی از خیرین و کسانی که به این آسایشگاه کمک می کنند، تقدیر شود. نماینده ولی فقیه در پایان از اصحاب رسانه درخواست کرد که مردم و خیران را به همکاری با این مجموعه دعوت کنند.

سید علی حسینی مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت نیز در ادامه این بازدید گفت: نگاه معنوی نماینده ولی فقیه کمک حال ما در مسیر خدمت به مددجویان این آسایشگاه است و حضور سرزده در این آسایشگاه باعث دلگرمی ما شد و امیدواریم مسئولان از این حرکت درس بگیرند.

وی ضمن اشاره به سابقه بستری تعداد جامعه هدف بین 280 تا 320 نفر این آسایشگاه در سنوات گذشته، افزود: در طول سه سال گذشته بدون افزایش فضای فیزیکی و با تبدیل سالن جلسات و کوچک کردن دفاتر اداری، جامعه هدف این آسایشگاه از 310 نفر به 450 نفر افزایش یافت.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت اعلام کرد: مرکز جامع توانبخشی و مغازه های بیرونی آسایشگاه تا پایان سالجاری افتتاح می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: حدود 150 نفر و در واقع بیشتر پرسنل اداری این آسایشگاه در بخشها مشغول بکار هستند.

آیت الله رسول فلاحتی در این دیدار ضمن بازدید از بخش های مختلف آسایشگاه با پرسنل و مددجویان این آسایشگاه گفتگو و مسائل و مشکلات این مجموعه را بررسی کرد.

 

ارسال شده در دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲ قبل‌ازظهر
کد خبر: 0014823
آخرین خبر ها
گزیده خبرها