دومین خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان توسط وزیر بهداشت به بهره برداری رسید

دومین خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان توسط وزیر بهداشت به بهره برداری رسید

اسرار امروزدرصد امکانات خوابگاهی دانشجویان از ۲۲ درصد به ۲۸ درصد افزایش یافت و سرانه خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۱۳.۴۸ متر مربع به ۱۴.۶۶ متر مربع افزایش یافت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسرار امروز، دومین خوابگاه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت ارتباط تصویری توسط دکتر عین الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین و جمعی از مدیران ستادی دانشگاه افتتاح و رسماً به بهره‌برداری رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این مراسم اظهار داشت: خوابگاه دانشجویی ارشاد به عنوان دومین خوابگاه دانشجویی پس از خرید خوابگاه شهید سپهبد سردار سلیمانی در سال جاری، با تأمین اعتبار از محل دریافت وام صندوق رفاه دانشجویان و درآمدهای دانشگاه خریداری شده است.

سالاری با شاره به اینکه برای خرید و تجهیز این دو خوابگاه دانشجویی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: با خرید این دو خوابگاه درصد امکانات خوابگاهی دانشجویان از ۲۲ درصد به ۲۸ درصد افزایش یافت و سرانه خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۱۳.۴۸ متر مربع به ۱۴.۶۶ متر مربع افزایش یافت.

وی اضافه کرد: خوابگاه دانشجویی پسرانه ارشاد در 7 طبقه شامل 5طبقه مسکونی، زیرزمین، پارکینگ و پشت بام به همراه فضای سبز با اعتبار  ۷۵ میلیارد ریال خریداری و تجهیز شده است.

سالاری با بیان اینکه  این خوابگاه در زمینی به مساحت ۸۵۰ مترمربع و با زیربنای 4 هزار و 700 احداث شده است، یادآور شد: این خوابگاه  دارای ۲۷ واحد مسکونی یک، دو و سه خواب بوده که ظرفیت اسکان بیش از ۳۰۰ نفر دانشجو را دارد.

به گفته وی ، دسترسی آسان به مراکز مهم ورزشی، رفاهی و خدماتی، پارکینگ اختصاصی جهت پارک خودروهای دانشجویان و همچنین نزدیکی به فروشگاه های بزرگ  از مهمترین ویژگی‌های شاخص این خوابگاه دانشجویی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در پایان گفت: خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی نیز با اعتبار بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان خریداری و با اعتبار5  میلیارد تومانی تجهیز شده که مساحت این خوابگاه سه هزار و ۲۵۰ متر مربع و همچنین ظرفیت اسکان آن حدود ۲۵۰ نفر از دانشجویان است.

لازم به ذکر است همزمان با افتتاح خوابگاه دانشجویی ارشاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هفت طرح خوابگاهی و اماکن دانشجویی دیگر در تعدادی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور افتتاح و از پویش ملی «سخاوت» با هدف ساخت، بازسازی و تجهیز خوابگاه دانشجویی با مشارکت خیران نیز رونمایی شد.

ارسال شده در دوشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۹:۴۸ بعدازظهر
کد خبر: 0026922
آخرین خبر ها
گزیده خبرها