نتیجه حذف ارز ترجیحی بزرگ کردن کیک اغنیا از محل نان و پنیر فقراست
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس:

نتیجه حذف ارز ترجیحی بزرگ کردن کیک اغنیا از محل نان و پنیر فقراست

اسرار امروزنگذارید همان ها که گاهی با نماز و روزه استیجاری هزینه تحقیقات بنیادی در باب اقتصاد اسلامی و مردمی سازی اقتصادی را تامین می کنند، شما را مستاصل کنند/ علت تورم تخصیص ارز ترجیحی نیست/ قائله حذف ارز ترجیحی مسئله قابل اغماضی نیست/ حذف ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی به معنی گران کردن غذای اصلی مردم است/ بر واردات نهاده ها که 60 درصدش در دست شرکت های دولتی و خصولتی است، نظارت کنید/ راه کار ندارید همچون شکار ریگی در آسمان 65 میلیاد دلار ارز ترجیحی را پیگیری قضایی کنید/ انحصار دلال مشهور نهاده ها را در بازار بشکیند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از بولتن نیوز، روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: انتخابات تمام شده و شعارها باید عملی شود.

ایزدخواه افزود: مجلس در راس امور است و رفاقت ها و حمایت های قبلی نمی تواند و نباید زبان و رای ما را در احقاق حق مردم و انقلاب خاموش کند.

وی ادامه داد: لایحه بودجه 1401 اولین آزمون دولت جدید و شخص رئیس جمهور در نحوه اداره اقتصاد است.

این نماینده مجلس یادآور شد: قائله حذف ارز ترجیحی که با وجود مخالفت اخیر مجلس با فوریت آن، زیرکانه از اساس در لایحه بودجه حذف شده و امکان اظهارنظر اولیه را برای نمایندگان سلب کرده، مسئله قابل اغماضی نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس اظهار داشت: حذف ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی آن هم در اوج تورم انتظاری که معنی فارسی آن گران کردن غذای اصلی مردم است، نشان از استیصال در پیش برد تغییرات اساسی و ساختاری است.

ایزدخواه تاکید کرد: علت تورم تخصیص ارز ترجیحی نیست، بلکه خلق نقدینگی توسط بانک ها به خصوص بانکهای خصوصی است، رئیس جمهور در انتخابات فرمود من بانک ها را به خط خواهم کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس بیان کرد: راهکار کسری بودجه ایجاد کسری در سفره و جیب مردم نیست که نتیجه اش تعمیق شکاف های اجتماعی و بزرگ کردن کیک اغنیا از محل نان و پنیر فقرا و تنبیه مستضعفان بدون ایجاد خدشه به ساختار دلالی ها و سوداگری ها است.

این نماینده مجلس یادآور شد:  ظاهرا فرمودند نظر منتقدین را شنیدیم اما راه کار جایگزینی نداریم، راهکار نداریم بر واردات نهاده ها که 60 درصدش در دست شرکت های دولتی و خصولتی است نظارت کنید، راه کار ندارید شیوه های میدان میوه و تره را که بی قاعده ترین بازار دنیا است و هنوز به صورت دستی نظارت می شود درست کنید، راه کار ندارید محصولات اساسی کشاورزی را به قیمت جهانی از کشاورز داخلی بخرید تا تولید کالاهای اساسی رونق بگیرد و مردم مرغ یخی خارجی نخورند. راه کار ندارید انحصار دلال مشهور نهاده ها را در بازار بشکیند و دست 3 هزار تعاونی کشاورزی و روستایی را در تولید نهاده ها باز کنید، راه کار ندارید مافیای واردات دارو را مهار کنید، راه کار ندارید همچون شکار ریگی در آسمان 65 میلیاد دلار ارز ترجیحی را پیگیری قضایی کنید که اگر 20 درصد این رانت به بیت المال برگردد مشکل کمبود ارز را جبران می کند، بودجه ارزی و ریالی را از هم تفکیک کنید تا بودجه دلاریزه نشود.

ایزدخواه خطاب به رییس جمهور گفت: به شعارهای اصلی خود در ابتدای انتخابات توجه کنید و به نیروهای اندیشمند اقتصاد اسلامی در دانشگاه و حوزه دل ببندید. همان ها که گاهی با نماز و روزه استیجاری هزینه تحقیقات بنیادی در باب اقتصاد اسلامی و مردمی سازی اقتصادی را تامین می کنند، نگذارید شما را مستاصل کنند و سوخت تداوم جریان تکنوکرات اقتصادی و مدیریتی را از سیاست های شما تامین کنند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۳ بعد از ظهر
کد خبر: 0449248
آخرین خبر ها
گزیده خبرها