دلجویی صمیمانه 4 ساعته مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان از مددجویان و مددکاران آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت

دلجویی صمیمانه 4 ساعته مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان از مددجویان و مددکاران آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. علیرغم تاکید نماینده ولی فقیه، همچنان گوش برخی از مسئولان بدهکار نیست و مشغله کاری خود را بهانه می کنند/ مسئولانی که در بازدید از این آسایشگاه تعلل می کنند، باید بدانند که مردم قاضی خوبی هستند و عملکردشان را در خصوص کم توجهی یا بی توجهی به این مجموعه با دقت رصد می کنند/ حضور و پشتیبانی نقدی و غیر نقدی مردم از مددکاران و مددجویان آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان به مسئولان استان گوشزد می کند که این آسایشگاه را خدا اداره می  نماید و  مسئولین در هر رده ای که باشند ، اگر برای دلجویی از معلولین و سالمندان بستری در این مجموعه اقدام نکنند در واقع توفیقی خدایی از آنان سلب شده است/ شهرداری رشت سالی 30 میلیون تومان با اعمال شاقه در نظر گرفته که البته در جای خود قابل تامل است!!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت با همت بزرگ مردانی نظیر آقایان مرحوم استقامت ، چینی چیان ، آرسن میناسیان و دکتر حکیم زاده احداث شد.  گفته می شود آسایشگاه سالمندان کهریزک تهران نیز با همت دکتر حکیم زاده بنا شد و این امر نشان می دهد که مردم استان گیلان، کارنامه قابل قبولی در حس انساندوستانه دارند.

آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت در حال حاضر 450 مددجو را در خود جای داده و بیش از 50 سال قدمت دارد. زحمات و تلاش پرسنل و مجموعه هیئت مدیره این مجموعه شایسته قدردانی است چرا که پشتیبان و مدد کار کسانی هستند که بی هیچ گناهی معلول بدنیا آمده و مددجویان بستری در این مجموعه غیر از خدا ، مسئولان و پرسنل این مجموعه را تنها خانواده خود می دانند.

اگر چه در عمل اهمیت وجود چنین مجموعه ای برای برخی از مسئولین سیاسی و اجتماعی استان گیلان اهمیت نداشته و حتی حاضر نیستند دقایقی از وقت خود را به بازدید و عیادت از مددجویان آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت اختصاص دهند اما مردم غیور گیلان بنا به ادعای مدیرعامل این مجموعه، هیچ گاه مددجویان بستری در این آسایشگاه را تنها نگذاشتند. می توان از بزرگی مردم گیلان در این مجموعه به موارد بسیاری اشاره کرد مثلا می توان به اقدام  بازنشسته ای که نصف عیدی یک میلیون تومانی خود به را این آسایشگاه هدیه می کند، اشاره کرد تا شاید  تلنگری برای آن عده از مسئولین در نظر گرفت که مددجویان و مددکاران آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت را فراموش کرده اند.

می توان ادعا کرد خدماتی که آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت به حوزه جغرافیایی به نسبت جمعیت، ارائه می کند بیشتر از آسایشگاه کهریزک تهران است. بنابراین نگاه سیاسی به این مجموعه مفهومی ندارد که البته مردم شریف استان گیلان این موضوع را در عمل اثبات کردند.

حضور و پشتیبانی نقدی و غیر نقدی مردمی از مددکاران و مددجویان آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان به مسئولان استان گوشزد می کند که این آسایشگاه را خدا اداره می کند و اگر مسئولین در هر رده ای که باشند ، برای دلجویی از معلولین و سالمندان بستری در این مجموعه اقدام نکنند در واقع توفیقی خدایی از آنان سلب شده است. مددجویانی در این آسایشگاه بستری هستند که سابق حضورشان به بیش از 40 سال بر می گردد. مددجویان این آسایشگاه حضور مسئولان در این مجموعه را سبب فرهنگسازی بیشتر برای توجه به انساندوستی می دانند و انتظار کمک مالی ندارند و همیشه نگاهشان به درب این آسایشگاه بوده و چشم انتظار حضور مسئولان استان و کشور هستند.

اگر چه نماینده ولی فقیه در استان گیلان در بازدید سرزده خود از این آسایشگاه، تاکید کرد که مسئولان برای بازدید از این مجموعه منتظر دعوت نباشند اما همچنان گوش برخی از مسئولان بدهکار نیست و مشغله کاری خود را بهانه می کنند. بعنوان مثال آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با نگهداری 200 نفر از بی خانمانها ، خدمت بزرگی در کاهش هزینه ها و حواشی اجتماعی به شهرداری رشت می کند اما مسئولان شهرداری رشت علیرغم تعهداتی که در این راستا دارند سالی 30 میلیون تومان برای کمک به این مجموعه آن هم با اعمال شاقه در نظر گرفته اند که البته در جای خود قابل تامل است!! جالبتر اینکه سید امیر حسین علوی در طول 3 ماه فعالیت خود هنوز بازدیدی از این مجموعه نداشت!!

اگر چه عدم توجه برخی مسئولان به این آسایشگاه مورد انتقاد شدید افکار عمومی در گیلان و کشور است اما قصد نگارنده از طرح مطالب فوق، اشاره به همت و توجه ویژه مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان به  آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت بنا به ادعای مدیرعامل این مجموعه است که علیرغم اهتمام در حل مشکلات بیمه ای ، پیرو تاکید آیت الله رسول فلاحتی به اتفاق هیات همراه در این آسایشگاه حاضر شد و طی 4 ساعت از بخشهای مختلف آسایشگاه معلولین و سالمندان بازدید و از مددجویان دلجویی کرد.

 

اگر کمک تامین اجتماعی استان گیلان نبود با چالش بزرگی روبرو می شدیم

سید علی حسینی مدیرعامل آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت با تاکید بر اینکه نظر الهی در این جا هست و انسانهایی که بی گناه، محروم از سلامت بوده و مورد توجه خداوند قرار دارند، گفت: در بیشتر مواقع انساندوستی  و مهربانی مردم گیلان باعث می شود تا نتوانیم جلوی اشکهای خود را بگیریم و مردم این استان، شایسته سجده هستند.

حسینی در ادامه این بازدید با بیان اینکه اگر کمک تامین اجتماعی استان گیلان نبود با چالش بزرگی روبرو می شدیم، خاطرنشان کرد: پس از بیست سال با همت و پیگیری مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان بدهی های بیمه ای آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت به تامین اجتماعی گیلان، تعیین تکلیف شد  و بدهی بیش از 7 میلیارد تومانی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با استفاده از بخشودگی جرائم به 2 میلیارد و 600 میلیون تومان ( اصل حق بیمه) آن هم به صورت اقساط کاهش یافت.

وی اضافه کرد: در سالهای گذشته پرداخت حق بیمه کارکنان همیشه یکی از دغدغه های مجموعه بوده که با مساعدتها و همکاری تامین اجتماعی گیلان همواره این مهم مدیریت شد و با کمک ویژه این سازمان در سالجاری توانستیم نسبت به تقسیط اصل بدهی ها اقدام نماییم .

 

 در این آسایشگاه نفس عمل مهم است

وی با اشاره به هزینه ماهیانه 2 میلیارد تومانی این آسایشگاه ، یادآور شد: بخش عمده ای از هزینه های آسایشگاه به همت گیلانیان نوعدوست و انسانهای خیر تامین می شود و مددجویان به میزان کمک توجه نمی کنند و در این آسایشگاه نفس عمل مهم است.

حسینی با اشاره به میانگین سنی 15 تا 100 سال مددجویان این آسایشگاه و بستری 21 مددجو غیرگیلانی گفت: در بین معلولان دانش آموز و دانشجو داریم و 200 نفر بی سرپرست  و 250 نفر هم بد سرپرست هستند.

 

 

حدود 300 نفر از مددجویان آسایشگاه متکی صد در صد به تخت هستند

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در ادامه با اشاره به رویکرد ایجاد درآمد پایدار، اضافه کرد: در این مجموعه آمبولانس، پرستار، پزشک مستقر، بهترین فیزیوتراپ، کاردرمان و روانشناس داریم و تمام مسئولین بخش ها تحصیلات دانشگاهی دارند. حتی تعدادی از مددکاران ما دارای تحصلات عالیه هستند.

وی با بیان اینکه مرکز جامع توانبخشی این آسایشگاه تا پایان سال افتتاح می شود، یادآور شد: حدود 300 نفر از مددجویان اسایشگاه متکی صد در صد به تخت هستند و تمام کارهای آنان نظیر سرویس بهداشتی، نظافت، خوراک و ...  توسط پرسنل اسایشگاه انجام می شود.

 

 

 زحمات پرسنل این آسایشگاه دارای پاداشی بزرگ در نزد پروردگار می باشد

دکتر علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه بی تردید خدمت به اقشار معلول، ضعیف و بی سرپرست در این مجموعه  توفیقی از جانب پروردگار است ، گفت: این آسایشگاه بمنزله سنگری مقدس برای خدمتگزاری در نهضتی نوعدوستانه جهت تعالی بخشیدن و کرامت به انسانهایی است که به اقتضاء ناتوانی های ناشی از شرایط جسمی یا حوادث مختلف در زندگی در معرض آسیب قرار دارند .

در این بازدید که علی چراغی فرمانده پایگاه بسیج شهید فیاض بخش تامین اجتماعی و سرهنگ منزوی جانشین سازمان بسیج ادارات و کارمندان استان گیلان و دکتر خانجانی معاون خرید راهبردی درمان امور درمان  تامین اجتماعی استان گیلان نیز حضور داشتند ، حسین نژاد افزود: ما با حضور در این آسایشگاه به یاد شکرگزاری بیشتر برای سلامتی خود افتادیم و زحمات پرسنل این آسایشگاه دارای پاداشی بزرگ در نزد پروردگار می باشد.

 

 رویکرد مدیرعامل این آسایشگاه در ارائه خدمات مطلوب اقدامی ارزشمند و بی نظیر است

وی در ادامه رویکرد مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در ارائه خدمات مطلوب به مددجویان را اقدامی ارزشمند و بی نظیر عنوان کرد و ادمه داد: به همت و پیگیری آقای حسینی ، چالش بیمه ای این مجموعه به نوعی مرتفع شد.

حسین نژاد یکی دیگر از اقدامات ارزشمند آسایشگاه را در حال حاضر پرداخت مرتب لیست و حق بیمه جاری کارکنان آن که بیش از 180 نفر میباشند دانسته و اظهار داشت : همت و تلاش تامین اجتماعی صیانت از حقوق بیمه شدگان و سوابق بیمه ای آنهاست و در این مسیر با توجه به نوع کار این آسایشگاه ، همواره مساعدتهای زیادی از سوی سازمان در این راستا صورت گرفته است .

 

 یکایک ما مسئول هستیم

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان یادآور شد: خدمت در این عرصه مقدس و زیباترین جلوه از نوعدوستی است و از همت والای شاغلین در آسایشگاه که با صبر و شکیبایی و اراده مصمم در این مسیر گام بر می دارند، باید تقدیر شود.

حسین نژاد با تاکید بر اینکه کار در این آسایشگاه مقدس بوده و در این مکان نور و عطر خدا در وجود انسانهای نیک اندیش و صبوری که برای خدمت به این قشر معلول و سالمند با اراده خستگی ناپذیر تلاش می نمایند پر تلالو و درخشان تر از هرجای دیگر نمایان است، افزود : حضور در این آسایشگاه تحولی قلبی و روحی برای بازدیدکنندگان ایجاد نموده و یکایک ما که از نعمت سلامتی برخورداریم موظف هستیم تا در این نهضت خدمت نوع دوستانه برای تعالی بخشیدن به کرامت انسانها سهیم باشیم .

وی با اشاره به سختی و شرایط خاص کار در این مجموعه اذعان داشت : شاغلین در آسایشگاه افرادی برگزیده با خصلتهای ناب انسانی هستند و خدمت در اینجا بمنزله توفیقی از جانب پروردگار محسوب می گردد.

این مقام مسئول از مدیرعامل این مجموعه خواست تا در هر ماه 10 نفر از مستمری بگیران بستری و 2 نفر از بیمه شدگان را برای دریافت کمک بلاعوض به تامین اجتماعی معرفی نماید.

 

 مطالبات آسایشگاه در بخش درمان طی توافق با بدهی سنواتی بیمه ای آسایشگاه تهاتر خواهد شد 

دکتر خانجانی معاون خرید راهبردی درمان امور درمان تامین اجتماعی استان گیلان ضمن تقدیر از مدیرعامل و پرسنل این اسایشگاه گفت: علیرغم تلاش بسیار پرسنل این مجموعه در نگهداری مددجویان ، این آسایشگاه به درمان مددجویان هم توجه دارد در صورتیکه وظیفه ای در این خصوص ندارد.

خانجانی با بیان اینکه پرستارانی که اینجا کار می کنند متفاوت از پرستاران بیمارستانها هستند، افزود: به این گروه از جامعه خدمت ارائه کردن بسیار سخت است و پرسنلی که اینجا هر روز با معلولان ارتباط دارند از لحاظ روحی دچار آیب می شوند.

معاون خرید راهبردی درمان امور درمان تامین اجتماعی استان گیلان اعلام کرد: جهت همراهی با مسئولان و کارکنان این مجموعه، مطالبات آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در بخش درمان طی توافق با بدهی سنواتی بیمه ای آسایشگاه تهاتر خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در پایان این بازدید ضمن ثبت دست نوشته ای در دفتر یادبود آسایشگاه معلولین و سالمندان ، با تقدیم لوح سپاس از سید علی حسینی مدیرعامل و پرسنل این مجموعه قدردانی کرد.

ارسال شده در شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۸:۱۷ قبل از ظهر
کد خبر: 0461156
آخرین خبر ها
گزیده خبرها