هیچ سرمایه گذاری نباید پشت درب‌های بسته اتاق مدیران بنشیند
استاندار گیلان :

هیچ سرمایه گذاری نباید پشت درب‌های بسته اتاق مدیران بنشیند

اسرار امروز. استاندار گیلان توجه به اقتصاد دریامحور ، اقتصاد گردشگری و اقتصاد کشاورزی را ضرورتی در مسیر تعالی استان خواند و افزود: در جهت شکوفایی این توانمندی‌ها لازم است از سرمایه‌ گذاران و علاقمندان به فعالیت های اقتصادی حمایت کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسرار امروز، اسدالله عباسی استاندار گیلان در مراسم افتتاح سه پروژه عمرانی ، تولیدی و صنعتی در رشت کفت: باید امنیت غذایی، مزرعه تا سفره را جدی بگیریم و نسبت به تکمیل زنجیره ارزش اقدام کنیم.

وی  افزود: امروز در تولید مرغ ، گیلان رتبه ممتازی در کشور دارد و 10درصد نیاز کشور را تامین می کند.

عباسی خاطرنشان کرد: با توسعه صنایع تبدیلی و بسته بندی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده ، می‌توان سطح بهره وری و اشتغال را نیز افزایش داد.

استاندار گیلان توجه به اقتصاد دریامحور ، اقتصاد گردشگری و اقتصاد کشاورزی را ضرورتی در مسیر تعالی استان خواند و افزود: در جهت شکوفایی این توانمندی‌ها لازم است از سرمایه‌ گذاران و علاقمندان به فعالیت های اقتصادی حمایت کرد.

عباسی افزایش ظرفیت سردخانه‌ای را موجب رشد اقتصاد کشاورزی خواند و با اشاره به عمر کوتاه محصولات کشاورزی ، توسعه سیستم نگهداری محصولات کشاورزی را گامی اثرگذار برای افزایش مدت نگهداری محصول با رعایت استانداردها و توزیع آن در زمان مناسب خواند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اعتبارات تنها در مرکز استان صرف شود ، تقسیم منابع در تمامی نقاط استان و در همه بخش ها را امری مهم خواند و تصریح کرد: در راستای اجرای این سیاست تاکنون افزون بر 50 مجوز بی نام در بخش‌های مختلف آماده شده که مبنای آن آمایش سرزمینی، مزایا و فرصت‌های هر منطقه است.

نماینده عالی دولت در استان به مدیران تاکید کرد: هیچ سرمایه گذاری نباید پشت درب‌های بسته اتاق مدیران بنشیند ، بلکه مدیر وظیفه دارد در جهت رفع موانع سرمایه گذاری و حذف بروکراسی زائد اداری مسیر سرمایه گذاری را هموار کند.

وی با تصریح اینکه فضای خوبی برای توسعه اقتصادی در کشور فراهم است ، بهره گیری از همه ظرفیت های استان که منجر به توسعه پایدار ، اشتغال و امنیت اقتصادی می شود را ضروری خواند و گفت: اجازه نمی دهم در بحث توسعه استان به ویژه تولید ، هیچ سرمایه گذاری ناامید شود ، از این‌رو لازمست انگیزه سرمایه گذاران را افزایش دهیم.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۸:۴۷ بعد از ظهر
کد خبر: 4403330
آخرین خبر ها
گزیده خبرها