یک‌ هزار و ۵۰ میلیارد تومان از منابع اعتباری سفر رئیس‌ جمهور دریافت شد
استاندار گیلان:

یک‌ هزار و ۵۰ میلیارد تومان از منابع اعتباری سفر رئیس‌ جمهور دریافت شد

اسرار امروزباید اطلاعات و مستندات بودجه‌ای در اختیار نمایندگان مردم در مجلس و مدیران قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، اسدالله عباسی استاندار گیلان در جلسه شورای برنامه ‌ریزی و توسعه گیلان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، برلزوم تغییر رویکرد در موضوعات مرتبط با بودجه برای اثربخشی بیشتر از ابتدای سال ۱۴۰۱ تأکید و بیان کرد: نباید با اظهارات غیرکارشناسی، بدون پشتوانه و استفاده اشتباه از الفاظ بودجه‌ای همچون تأمین، جذب، تخصیص و ... ، انتظاراتی در جامعه ایجاد کرد.

عباسی در بخشی از سخنانش گفت: تلاش شد تا بخشی از مطالبات باقیمانده پیمانکاران در پایان سال ۱۴۰۰ با منابع اعتباری پرداخت شود.

وی افزود: با دریافت نقدی یک‌ هزار و ۵۰ میلیارد تومان از منابع اعتباری سفر رئیس‌ جمهور به استان گیلان، بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی به حرکت درآمده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بعضاً اعداد و ارقامی اعلام می شود اما نتایج و دستیابی به اهداف اطلاع‌رسانی نمی گردد و باید اطلاعات و مستندات بودجه‌ای در اختیار نمایندگان مردم در مجلس و مدیران قرار گیرد تا مطالبه‌گری و نظارت مشخص گردد.

عباسی بر ضرورت پاسخگویی مدیران نسبت به نتایج تخصیص اعتبارات تأکید و تصریح کرد: بودجه باید به صورت هدفمند و مطابق با برنامه، هزینه شود.

وی با بیان اینکه علیرغم بدهی‌های دولت، با افزایش فروش نفت و تحقق ۱۱۰ درصدی درآمدهای مالیاتی شاهد رشد تخصیص و تأمین اعتبارات در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ بوده‌ایم، گفت: با تفویض اختیارات استانی و بهره‌گیری از منابع سفر رئیس‌جمهوری و استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، می کوشیم با افزایش منابع درآمدی، شاهد ارتقاء جایگاه استان و رشد شاخص‌های توسعه‌ای باشیم.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۶:۵۵ بعد از ظهر
کد خبر: 4471219
آخرین خبر ها
گزیده خبرها