در استان گیلان هنوز از ظرفیت خیران بدرستی بهره‌ گیری نشده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان:

در استان گیلان هنوز از ظرفیت خیران بدرستی بهره‌ گیری نشده است

اسرار امروز. دکتر ارسلان سالاری در جمع خیران و نیکوکاران سلامت گفت: در بحران کرونا علاوه بر خیران داخلی، نیکوکاران خارجی نیز به حوزه سلامت استان کمک کردند که باید سازوکارهای شناسایی آن‌ها در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی اسرار امروز، دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در جلسه تجلیل از خیرین و نیکوکاران سلامت، گفت: خیران و نوع دوستان حوزه سلامت طی سال‌های اخیر به‌ویژه در بحران کرونا در بخش‌های بهداشت و درمان کمک های قابل توجهی به مردم ارائه کردند.

در این جلسه که با هدف تجلیل از اقدامات نوع ‌دوستانه خیران و نیکوکاران سلامت برگزار شد، سالاری افزود: علیرغم تلاش‌های صورت گرفته، نظام سلامت گیلان همچنان با کم و کاستی‌هایی روبرو است و بخش عمده‌ای از مشکلات و موانع بخش‌های بهداشت و درمان استان گیلان می‌تواند با بهره‌گیری درست و بهینه از ظرفیت خیران مرتفع شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید به موضوع خیرین فعالانه نگریسته شود و با سرعت و شتاب قابل قبولی همراه با خیران و نیکوکاران حوزه سلامت حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: در بحران کرونا علاوه بر خیران داخلی، نیکوکاران خارجی نیز به حوزه سلامت استان کمک کردند که باید سازوکارهای شناسایی آن‌ها در دستور کار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در استان گیلان هنوز از ظرفیت خیران بدرستی بهره‌ گیری نشده، گفت: باید از ظرفیت خیران و تجارب دانشگاه‌های موفق در جذب و هزینه کرد منابع، بدرستی استفاده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد : با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و همچنین شعار امسال که مزین به «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» است، تلفیق ایده و طرح‌های نوآورانه جوانان نخبه با منابع مالی خیران و سرمایه‌های نیکوکاران، می توان با تشکیل هسته، واحد و شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت رفع نیازهای دارویی و تجهیزاتی حرکت کرد و علاوه بر بی‌نیاز کردن کشور، در توسعه اقتصادی و ارزآوری گام های مؤثری را برداشت.

در این جلسه که با حضور معاونین، جمعی از مدیران ستادی و همچنین مسئولان مجامع خیرین و مشارکت‌های مردمی سلامت در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد از خیران و نیکوکاران عرصه بهداشت و درمان استان با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۲ بعدازظهر
کد خبر: 8531046
آخرین خبر ها
گزیده خبرها