آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم
معین الدین سعیدی:

آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

اسرار امروزاشکتان را نمی خواهیم حق مان را می خواهیم/ خودروی ملی یعنی افتضاح ملی، یعنی ارابه مرگ!!!/ آیا مخالفت با واردات خودرو سهیم شدن در فاجعه انسانی کشته شدن بیش از 20 هزار انسان  نیست؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از خانه ملت، معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس در نشست علنی 30 فروردین ماه مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور و در بخشی از سخنانش گفت: خودروی ملی یعنی افتضاح ملی، یعنی باز نشدن ایربگ ها در 93 درصد موارد، یعنی کشته شدن بیش از حدود 20 هزار نفر در سوانح رانندگی، یعنی ارابه مرگ. هیچ خانواده ای نیست که داغدار از دست دادن عزیزی در تصادف نباشد. آیا مخالفت با واردات خودرو سهیم شدن در این فاجعه انسانی نیست؟

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس بیان کرد: سیستان و بلوچستان سرزمین کلنگ زنی بی فرجام، پروژه های نیمه تمام فراموش شده، کمترین سرانه فضای آموزش، بهداشتی، ورزشی، صف های طولانی بنزین، کپسول گاز و اخیرا روغن است آیا کسی باور دارد در 6 شهرستان حوزه انتخابیه حتی متر لوله کشی گاز وجود نداشته باشد آیا پذیرفتنی است که شاخص دسترسی به آب شرب در بخش مرکزی چابهار صفر درصد باشد یعنی 100 درصد مردم به صورت سقایی آب رسانی شوند؟ آیا قابل قبول است که حدود 60 درصد روستاهای بخش مرکزی نیک شهر فاقد اینترنت باشند؟ آیا روا است که در ماه مبارک رمضان مردم سرخ ریگ، کوثر، شیریان، عثمان آباد، شنبه آباد چابهار و مردم قصر قند هفته ها و بلکه ماه ها بی آب باشند؟ تشنگی آن هم در کنار اقیانوس؟ آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم.

این نماینده مجلس توضیح داد: همکاران در 28بهمن ماه سال 99 مسئولین وزارت جهادکشاورزی از شخص وزیر تا مسئولان شیلات و مرکز تحقیقات ضمن تاکید بر اجحاف تاریخی به جامعه صیادان متعهد شدند طی فرایندی مجوز صید صادر کنند، آقای ساداتی نژاد به داد صیادان مظلوم این منطقه برسید. رئیس جمهور انقلاب مگر در سفر استانی به مردم قول ندادید برای ساماندهی حاشیه نشینی اقدامی قاطع  وانقلابی کنید، بی آبی و بی برقی امان مردم را بریده.

سعیدی اظهارداشت: مسئولین دولتی که در سفرهایتان به سیستان و بلوچستان با دیدن مظلومیت تاریخی مردم گریه می کنید، اشکتان را نمی خواهیم حق مان را می خواهیم. خداوند از کسی که اولین بار عنوان صبور و کم توقع را بر مردم استان سیستان و بلوچستان نهاد نگذرد، صبر بی جا ونجابت بیش از حد نخواهیم داشت و حق طلبانه، قاطع و انقلابی حق خود را مطالبه خواهیم کرد قدردان نظام جمهوری اسلامی و خدمات درخشان آن هستیم اما حساب برخی کارگزاران دولت با نظام جدا می دانیم.

وی عنوان کرد: حال نیروهای شرکتی، قراردادی، معلمین حق التدریس و خرید خدمات، جامعه بهورزی این سربازان خط مقدم جبهه سلامت خوب نیست، برای لحظه ای خود را جای آنها بگذاریم و برای بهبود شرایط معیشتی و شغلی آنها تدبیر کنیم.

ارسال شده در چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۵ قبل از ظهر
کد خبر: 7830298
آخرین خبر ها
گزیده خبرها