بی‌سوادها و پخمه ‌گان بر سرکارند/ هزاران قالیباف در کشور وجود دارند
رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس دهم:

بی‌سوادها و پخمه ‌گان بر سرکارند/ هزاران قالیباف در کشور وجود دارند

اسرار امروز.این جماعت اصلاً نیازی به رای مردم ندارند!!/ تنه نظرات استصوابی قطورتر شده است/ نماینده‌های مجلس نماینده «مردم» نیستند، نماینده «حاکمیت» هستند!/ چرا هر نظر مخالفی را معاند معنا می‌کنید؟!/ چرا نماینده‌ مجلس از آقای رئیسی نمی‌پرسد که چرا به هیچکدام از وعده‌هایت عمل نکردی؟!/ 4 هزار مدیر را خانه‌نشین کردند/ وقتی دموکراسی حذف، صدای انتقادها خفه و در دانشگاه‌ها دیوار کشیده شود، مشخص است وضعیت افتضاح خواهد شد/ مردم پول خرید نان را ندارند آن‌وقت آقای قالیباف دو دستگاه آپارتمان را در ترکیه به ارزش 40 میلیارد تومان خریداری می‌کند! 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از دیده بان، همین چند ماه پیش بود که عبارت « روزی نیست که به حال خودم گریه نکنم!» را پشت میکروفون فریاد زد! عبارتی که انگار این روزها حال و روز خودش شده است. محمدباقر قالیباف؛ خلبان، فرمانده، شهردار و نامزد همیشگی انتخابات ریاست جمهوری که هر از چندگاهی اخبار فساد او در رسانه ها تیتر می شود. هر چند خودش اعتقاد دارد که زندگی اش شفاف است و حساب بانکی اش هم خالی از اسکناس و اعتبار.

اما حالا چند روزی است که بار دیگر نام او در شبکه های اجتماعی به صورت گسترده منتشر می شود که برخی تحلیلگران مانند «سیدمحمد غرضی» اعتقاد دارند که این بار ممکن است با افشای «سفر ترکیه» و «خرید دو دستگاه آپارتمان در این کشور» به قیمت حذف او از صحنه سیاست تمام شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت:« کسی که در این شرایط دو دستگاه آپارتمان را در ترکیه خریداری می‌کند شانیت نظام را زیر پا گذاشته و لیاقت نشستن بر روی کرسی قدرت را ندارد!»

وی افزود: وقتی دموکراسی کنار گذاشته شود وضعیت همین چیزی می شود که می‌بینید. شما با یک نظرسنجی کوچک متوجه خواهید شد که دیگر یک درصد هم  نظر مردم برای حاکمیت اهمیتی ندارد. در تمامی جهات حاکمیت بی توجهی به خواست و نظر مردم دیده می‌ شود.

وی یادآور شد: اقدامات قوای سه گانه نشان می دهد که این جماعت اصلاً نیازی به رای مردم ندارند. بنده از یکی از همین آقایان پرسیدم که چرا پارک به این زیبایی را زنانه- مردانه کردید؟ او پاسخ داد چون کسی اعتراضی نمی‌کند! سوالی که من دارم این است که بالفرض ما اعتراض هم کردیم اصلاً کسی به اعتراض و خواسته ما اهمیتی می‌دهد؟! الان کی از مردم نظر می‌خواهد؟! وی با اشاره به عملکرد زلنسکی در اوکراین گفت: زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با وجود شرایط وخیم جنگی تصمیمات مهم کشور را به رفراندوم می‌گذارد! این یعنی این کشور در هر وضعیتی خواست و نظر مردم‌ برایش در اولویت است.

رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس دهم: خاطرنشان شد: مردم ایران به ‌دلیل رفتارهای حاکمیت به یک حالت سِرشدگی رسیده‌اند. دیگر هیچ چیزی برای هیچکس مهم نیست. شما نگاه کنید هر روز قیمت گوشت و مرغ بالا می‌رود، قیمت لبنیات لحظه‌ای افزایش می‌یابد، جالب است جعبه پنیر همان است اما پنیری که در داخلش وجود دارد تقریبا نصف شده است! همه این‌ها نشانه این است که ما دموکراسی نداریم، تنه نظرات استصوابی قطورتر شده و هر روز شاهد افزایش آمار مهاجرت نخبگان هستیم! نخبگان از کشور خارج شده اما بی‌سوادها و پخمه‌گان بر سرکارند.

 وی با بیان اینکه هزاران قالیباف در کشور وجود دارند، یادآور شد: قالیباف هم چون بارش زیاد بود تا این اندازه رسانه‌ای شد اگر زیاد نبود که راحت می‌ رفتند و کسی هم خبردار نمی‌شد. فکر می‌کنید چرا بقیه مسئولین سکوت کردند؟ چون خودشان هم همینطوری هستند چون این جماعت لاکچری زندگی کردن را دوست دارند. اشرافی‌گری در حاکمیت ایران نهادینه شده است.

 جعفرزاده با بیان اینکه تحمل شنیدن انتقاد را هم ندارند و هر مخالفی را سریعاً حذف می‌کنند! تاکید کرد: 80 نفر را در انتخابات مجلس یازدهم با تهمت های بی پایه و اساس حذف کردند. این جماعت افراد موجه را حذف کردند که اگر این کار را نمی‌کردند الان مجلس طور دیگری اداره می‌شد. اگر این افراد ردصلاحیت نشده بودند الان آقای قالیباف بر روی صندلی ریاست ننشسته بود و جرئت دهن کجی کردن به مردم را نداشت. قالیباف اصلاً خودش را ملزم به عذرخواهی نمی‌داند! مگر قرار است مردم به او رای دهند که نظر مردم برایش اهمیت داشته باشد؟ آقای قالیباف از همین الان رای خود را دارد.

وی اضافه کرد: وقتی دموکراسی حذف، صدای انتقادها خفه و در دانشگاه‌ها دیوار کشیده شود، مشخص است وضعیت افتضاح خواهد شد. بنده به شما قول می‌دهم که تا چندوقت دیگر وضعیت کشور به شدت بحرانی‌ خواهد شد. مردم از همه جهات تحت فشار هستند؛ شما به من بگویید در کدام مورد خواست و نظر مردم اهمیت داشته است؟! دلیلی برای عذرخواهی قالیباف از مردم وجود نداشته و دلیل این امر هم این است که او هیچ نیازی به مردم ندارد. شما زمانی از کسی عذرخواهی می‌کنید که به لحاظ عاطفی و یا چیزهای دیگر به آن شخص نیاز دارید. مگر آقای رئیسی این همه وعده دروغ داد و شرایط زندگی مردم را غیرقابل تحمل کرد از مردم عذرخواهی کرد؟!جامعه در حال انفجار است.

جعفرزاده تاکید کرد: نظام و حاکمیت اگر به مردم برنگردند،  دچار تزلزل و با چالش مواجه خواهند شد. امروز مردم احساس می‌کنند که دیگر برای نظام و مسئولان مهم نیستند. دقیقاً شبیه به یک کودکی که می‌بیند دیگر "برای پدر و مادرش اهمیتی ندارد." فساد، تن فروشی، قاچاق، دزدی، فقر، بیکاری، گرانی و... همه کشور را فراگرفته است.

وی با بیان اینکه روزگذشته مسئولان همین دولت انقلابی اعلام کردند که تنها 5 درصد مردم می‌توانند برنج بخورند! افزود: کشور ما 85 میلیون جمعیت دارد آن ‌وقت نماینده‌های مجلس آن با 4 هزار رای برای مردم تعیین تکلیف می‌کنند! اصلاً به این افراد می توان گفت نماینده «مردم»؟! نماینده‌های مجلس نماینده «مردم» نیستند، نماینده «حاکمیت» هستند!

جعفرزاده یادآور شد: علی مطهری، محمود صادقی و خیلی از افرادی مانند این عزیزان حرف‌هایی می‌زدند که برای حاکمیت به شدت تلخ بود! کور کردن چراغ اینها، امید مردم را ناامید کرد. شما الان نماینده آزاده در مجلس می‌بینید؟! روز گذشته نامه عدم صلاحیت رئیس جمهور در مجلس فقط یک امضا داشته است! مگر چه اشکالی دارد مجلس از رئیس جمهور انتقاد کند؟! چرا نماینده‌ مجلس از آقای رئیسی نمی‌پرسد که چرا به هیچکدام از وعده‌هایت عمل نکردی؟! در حال حاضر حدود 20 درصد از زمان دولت سیزدهم به پایان رسیده است؛ یعنی آقای رئیسی یک پنجم راه را رفته! اما نه تنها مشکلی را حل نکرده بلکه شرایط را نسبت به قبل به مراتب ترسناک‌تر و وخیم‌تر کرده است! هر روز کارکنان یکی از مشاغل تحصن و اعتراض می‌کنند! یک روز معلمان، روز دیگر بازنشستگان و.. این زنجیره روز به روز در حال طولانی تر شدن است. تا کسی حرفی می‌زند آقایان داد می‌زنند که دولت قبل فلان و بیسار! من سوالم از این جماعت این است که بالاخره شما آمدید که چکار کنید؟! آقایان دارای قدرت ما نبش قبر نمی‌خواهیم یک کاری برای مردم بکنید. قیمت یک عدد نان باگت 10 هزار تومان شده است! بعد یارانه نانی که آقایان با گستاخی تمام از آن حرف می‌زنند ماهیانه یک عدد است!

وی تصریح کرد: الان مردم حتی نماینده‌های شهر خودشان را نمی‌شناسند چون می‌گویند ما به این‌ها رای ندادیم! کسانی در منسب قدرت هستند که اصلاً صلاحیت اداره کشور را ندارند! بنده به شما قول می‌دهم اگر این ردصلاحیت‌ها وجود نداشته باشد 90 درصد این آقایان رنگ کرسی قدرت را نخواهند دید. این جماعت بزرگان کشور را حذف کردند. خیلی واضح است وضعیت کشور به اینجا خواهد رسید. نخبگان کشور را در راه آمدن به مجلس قتل عام کردند! باید فضای سیاسی و انتقاد در کشور بازتر شود. چرا هر نظر مخالفی را معاند معنا می‌کنید؟! تا به یک چیزی اعتراض می‌کنیم فریاد می‌زنند که شما از دین خارج شدید، شما ضدانقلاب هستید! مردم وطن خود را دوست دارند اما اعتراض دارند. به‌جای اینکه اجازه صحبت به مردم بدهند در حال زوج و فرد کردن دانشگاه ها هستند! همان چهارتا استادی که جرئت انتقاد کردن و حرف حق زدن را داشتند اخراج کردید، حالا مگر بقیه استادان جرئت انتقاد کردن دارند؟! سریع به نمایندگان مخالف طرح صیانت هشدار دادند که اگر ادامه دهید دور بعد ردصلاحیت خواهید شد! کشوری که نشود در آن منتقد بود نه تنها پیشرفتی در آن حاصل نخواهد شد بلکه هر روز ویران تر خواهد شد! دو شب پیش «امانول مکرون» برای دومین بار رئیس جمهور فرانسه شد، اولین نکته‌ای که بدان تاکید کرد این بود که باید شکافی که در جامعه ایجاد شده را ترمیم کنم! حالا شما وضعیت فرانسه را با ایران مقایسه کنید شما بگویید از زمانی که رئیسی بر سرکار آمده چه بلایی بر سر شکاف اجتماعی افتاده است؟! کشور به دو قسمت سیاه و سفید، انقلابی و غیرانقلابی تبدیل شده است. عده‌ای انگار از سفره انقلاب جا مانده‌اند و فقط در حال چپاول کردن هستند! تنها چیزی که در دولت آقای رئیسی مشاهده می‌شود دعوا کردن بر سر پست و مقام است! 4 هزار مدیر را خانه‌نشین کردند آن‌وقت شما انتظار دارید که وضعیت مملکت درست شود؟!

جعفرزاده تاکید کرد: نمایندگان ما اگر واقعا انقلابی هستند کاری که به ناحق با آقای تاجگردون کردند، باید به حق با آقای قالیباف بکنند و او را از مجلس اخراج کنند. باید عدم صلاحیت قالیباف تایید شود. کسی‌که شانیت نظام را زیر پا می‌گذارد لیاقت حضور در مجلس را ندارد. بنده هیچ مشکلی با سفر خارجه ندارم اما مدارک و مستنداتی موجود است که نشان می‌دهد قالیباف دو دستگاه اپارتمان را در ترکیه خریداری کرده است! کسی که دو دستگاه آپارتمان را در بهترین محله ترکیه به ارزش 20 میلیون لیر معادل 40 میلیارد تومان و 20 چمدان وسایل سیسمونی را از ترکیه خریداری می‌کند، شانیت نظام را حفظ نکرده و باید سریعا از منسب قدرت حذف شود.

وی گفت: مردم در فقر و بدبختی دست و پا می‌زنند؛ همین دو روز پیش به یک نانوایی رفتم که صاحب این نانوایی قسم می‌خورد که مردم دیگر توان خرید نان را هم ندارند! مردم پول خرید نان را ندارند آن‌وقت آقای قالیباف دو دستگاه آپارتمان را در ترکیه خریداری می‌کند! باز هم تاکید می‌کنم بنده مخالف خرید و سفر خارجه نیستم اما آقای قالیباف و کسانی مثل او که آن بالا نشسته‌، دور گردنشان چفیه انداخته و مردم را نصیحت می‌کنند اما مخالف آن عمل می‌کنند، حق نشستن بر روی کرسی قدرت را ندارند. همین آقای قالیباف یک روزی مقابل دوربین صداوسیما اذعان کرد که 3 میلیون پس انداز دارم! سوال بنده از ایشان این است که پول خرید دو دستگاه آپارتمان را از کجا آورده است؟! نباید اجازه دهیم قالیباف بر روی کرسی قدرت بنشیند! این اولین بار نیست که چنین چیزهایی را از قالیباف می بینیم، اقدامات او در شهرداری تهران، املاک نجومی و پول بالا کشیدن همسرش خانم زهرا مشیر، نشان از این است که این فرد و خانواده‌اش نه تنها دلسوز مردم نیستند بلکه برای رسیدن به خواسته‌هایشان موقعیت نظام را هم به خطر می‌اندازند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۹:۰۴ بعد از ظهر
کد خبر: 0494744
آخرین خبر ها
گزیده خبرها