پلیس با معترضان درگیر شد
زباله ی سراوان ، درد بی درمان !!

پلیس با معترضان درگیر شد

اختصاصی/ اسرار امروز/ ریحانه خوشحال.مسئولان باید با خانواده خود به سراوان کوچ کنند تا شاید کمی از مشکلاتی را که مردم سراوان 35 سال با ان سردرگریبانند را اندکی درک نمایند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، درتمام دنیا جنگل و رودخانه های مصنوعی می سازند اما در کشور ما رودخانه ها و جنگلهای بکر را به زباله دانی یا محل دفع فاضلاب تبدیل می کنند. کاش میشد کمی عمیق تر و ژرف تر به دنیای پیرامونمان نگاه کنیم کاش به آن درجه از بلوغ می رسیدیم و می آموختیم و یاد می دادیم و فرهنگسازی می کردیم که چگونه به جای نابود کردن موهبت های طبیعی و الهی نه تنها در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشیم، بلکه یاد می گرفتیم چگونه درخت بکاریم و به درختان اضافه کنیم ، به جای سوزاندن و تبر بر ریشه زدن و نابود کردن و زباله ریختن در جنگلها ...

پس از گذشت بیش از 35 سال دفن زباله در سراوان در پی بی کفایتی و بی تدبیری های مسئولان و اهمیت ندادن آنها به منابع الهی و طبیعی ، جنگل بکر سراوان به زباله دانی  تبدیل شده است. زباله‌هایی که امان از مردم سراوان بریده است و نفس کشیدن را برایشان تنگ کرده و ریه هایشان بجای استنشاق هوای بکر و تازه پر از هوای آلوده  و مشمئز کننده ی زباله شده  و بهداشت و سلامت این مردمان را به خطر انداخته است.  از شیرابه ها و فاضلابی که به رودخانه‌های گوهررود و زرجوب و متعاقباً تالاب بین المللی انزلی برمیگردد و تالاب را به نابودی کشانده است نگووییم که دردمان را صد چندان می کند. اینکه چگونه دو رودخانه زرجوب و گوهررود که همچون اسمشان روزگاری همانند زر و گوهر می درخشیدند و دل هزاران رهگذر را می رباییدند  اکنون به محل دفع فاضلاب تبدیل شده اند! کجای دنیا این چنین بی مهری را تاب می آورند؟؟ کجای دنیا این بی درایتی را تحمل می کنند؟ کاش مسئولان ما کمی ارق بیشتری به کشور، خاااک و به موهبت های الهی داشتند... امید بود تا با بودن تعصب به این مرز و بوم بسیاری از این معضلات را به راحتی از سر می گذراندیم .

در پی تمام این ناملایمت ها، فشارهای روانی مردم و بریدن آسایش آنها، مردم سراوان دست به اعتراض زدند تا شاید صدایشان به گوش مسئولین برسد. اما مسئولان به جای شنیدن صدای مردم با نیروی انتظامی به استقبالشان رفتند تا به جای حل کردن مشکل و مسئله ، صورت مسئله را پاک کنند. گفته می شود در تجمع امروز مردم سراوان و جلوگیری از ورود مجدد زباله به سراوان، پلیس با برخی از معترضین درگیر شدند.

 آیا حق این مردم نجیب که حدود چهل سال صبر کردند تا شاید مسئولان قدری برایشان دل بسوزانند و راه حلی برای مشکلات شان پیدا کنند این است که با نیروی انتظامی جواب شان را بگیرند ؟ آیا جواب صبوری ،حمایت ، همراهی ونجابت مردم این است؟

آیا با متوسل شدن به زور، از مردم، زمان می خرید؟؟؟!!  فرض میکنیم زورتان بیشتر بود و زمان را هم به زور از مردم  خریدید، چند سال دیگر باید مردم این وضع اسفناک را تحمل کنند؟

کاش بجای سالها زمان خریدن  از مردم، دنبال سرمایه گذار میگشتید تا بیاید از این زباله ها که در دنیا بعنوان طلا از آن در تولید برق استفاده میکنند،هم برق تولید میکرد که کمک بزرگی برای کشورمیشد هم مردم سراوان از این فلاکت نجات پیدا میکردند.

نه اینکه سرمایگذار خود پیش قدم شود طرح و ایده بدهد اما بجای استقبال هزارن سفسطه ومانع جلوی پایش بگذارند و آنقدر او را اسیر و سرگردان کاغذ بازیها و روال اداری کنند که عطایش را به لقایش ببخشد و برود.

پیشنهاد می کنم مسئولان  زندگیشان را جمع کنند و با خانواده خود به منطقه سراوان کوچ کنند تا از نزدیک مشکلاتی را که مردم سراوان با آن سردر گریبانند لمس و درک نمایند شاید فشاری که از شرایط موجود در سراوان به خانواده شان وارد می شود چه به لحاظ بهداشتی و چه به لحاظ تنفسی و چه به لحاظ روحی باعث شود قدری در حل معضلات موجود تلاش کنند و به این به مشکلات  پایان بخشند .

آقایان  مسئول این میزی که پشت آن تکیه زده اید ابدی نیست روزی در میان همین مردم باز خواهید گشت . پس به گونه‌ای زندگی کنید که بتوانید در میان مردم و در چشمشان نگاه کنید. به امید روزی که مسئولان خود را از مردم جدا ندانند و تافته جدا بافته نباشند...

ارسال شده در پنجشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲:۴۸ بعد از ظهر
کد خبر: 3112356
آخرین خبر ها
گزیده خبرها