آقای وزیر؛ به کجا چنین شتابان!!!
آیا پراید هم به دلیل قاچاق گران شده است؟

آقای وزیر؛ به کجا چنین شتابان!!!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. کار بجای رسیده که برای خرید ماکارونی و روغن باید پارتی بازی کنیم!!/ مهمان با کارت ملی دعوت کنید!!/ هر بار از یارانه مستقیم به مردم خبر می دهید تن و بدنمان می لرزد!!/ آیا گرانی مواد شوینده، شکر، نوشابه، پوشک بچه، دارو و ... به دلیل قاچاق است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، وزیر جهاد کشاورزی در حالی از پرداخت یارانه جدید به مردم بابت افزایش قیمت آرد خبر می دهد و اعلام می کند  قیمت نان در نانوایی‌ها هیچ تغییری نکرده وطی روز‌های آینده دولت با واریز مبلغی در قالب یارانه، این افزایش قیمت را هم جبران خواهد کرد که افزایش قیمت بیش از ۱۷۳ درصدی انواع ماکارونی، افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی انواع نان فانتزی و رشد بیش از ۵۰ درصدی انواع بیسکوییت و شیرینی جات کلید خورد.

اگرچه ساداتی ‌نژاد با اشاره به افزایش شدید قیمت مواد غذایی در سطح جهان اشاره می کند و می گوید: به علت جنگ اوکراین، قیمت مواد غذایی در جهان بین ۳۴ تا ۶۰ درصد افزایش یافته و موجب جیره ‌بندی در کشور‌های اروپایی شده است، اما بطور شفاف اعلام نکرد که در کدام کشورهای اروپایی همانند ایران قیمت کالاهای اساسی نظیر نان و ماکارونی و .... بیش از 100 درصد گران شده است؟!

وی در حالی از حذف آرد صنف و صنعت برای جلوگیری از قاچاق گسترده محصولات تولیدی با آرد خبر می دهد که این ادعا نزد مردم کشور به هیچوجه قابل قبول نیست زیرا این سئوال ایجاد می شود که  آیا  بطور مثال پراید هم به دلیل قاچاق گران شده است؟ آیا گرانی مواد شوینده، شکر، نوشابه، پوشک بچه، دارو به دلیل قاچاق است؟

آیا آقای وزیر از سفره های مردم خبر ندارد که دلیل گرانیهای بی حساب و کتاب کالاهای اساسی را برای حفظ پایداری امنیت غذایی عنوان می کند!! مردم می گویند حتی در دوران قاجار هم که قحطی شد قیمت گندم یک شبه اینقدر گران نشد.

آقای وزیر، شما در دولت سیزدهم همان اندک سفره مردم را هم جمع کردید! لبنیات، ماهی،گوشت قرمز،مرغ، برنج و ... در این دولت از سفره مردم حذف شده و دلشان به همان نان و تخم مرغ خوش بود که تصمیم گرفتید همان را هم جمع کنید!!

چرا  کم کاری سازمانهای متولی جلوگیری از قاچاق کالا را از جیب مردم جبران می کنید؟

نکته قابل توجه اینکه دولت سیزدهم در نظر دارد برای مصرف نان هم الگوی مصرف تعریف کند!! کار بجای رسیده که برای خرید ماکارونی و روغن باید پارتی بازی کنیم!! در آینده نزدیک هم با کارت ملی نان ارائه می شود و اگرهم از این به بعد مهمان دعوت کردیم باید در زمان دعوت اعلام کنیم با کارت ملی تشریف بیاورید!!

آقای ساداتی‌نژاد؛ شما هر بار از یارانه مستقیم به مردم خبر می دهید تن و بدنمان می لرزد!! بابت آزاد سازی قیمتها چه میزان می خواهید یارانه پرداخت کنید؟ افزایش گرانی در دولت سیزدهم امان مردم را بریده و وضعیت معیشتی مردم روز به روز بدتر از گذشته می شود. کار بجایی رسیده که امروز برای روحانی دعا می کنند.

آقای وزیر؛ چرا تصمیم گرفتید تجربه شکست خورده پرداخت یارانه 45 هزار تومانی را دوباره تکرار کند؟ شاید خبر ندارید که با یارانه 45 هزارتومانی در دولت سیزدهم دیگر امکان خرید یک سطل ماست هم وجود ندارد؟

آقای ساداتی نژاد؛  گرانی شدید آرد صنف و صنعت روی تمام کالاها و خدمات اثر محسوسی خواهد گذاشت که با یارانه قابل جبران نیست و تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد دااشت. قرار بود معیشت مردم را درست کنید!!

ارسال شده در جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵ بعد از ظهر
کد خبر: 7917020
آخرین خبر ها
گزیده خبرها