در مراسم تجلیل از معلمان نمونه ؛ ۱۹ معلم نمونه استانی و 220 معلم نمونه شهرستانی گیلان تجلیل شدند

در مراسم تجلیل از معلمان نمونه ؛ ۱۹ معلم نمونه استانی و 220 معلم نمونه شهرستانی گیلان تجلیل شدند

اسرار امروزهزینه در حوزه آموزش و پرورش سرمایه ‌گذاری است/ امکانات آموزشی و رفاهی آموزش و پرورش گیلان محرومیت های زیادی دارد/ دولت سیزدهم به مسائل معیشتی معلمان و اجرای پرداخت هماهنگ حقوق معلمان توجه جدی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ اسدالله عباسی استاندار گیلان در مراسم استانی تجلیل از معلمان نمونه گیلان که در مجتمع آموزشی رفاهی دهکده ساحلی شهرستان بندر انزلی برگزار شد، گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی نیز معلم را امانت‌ دار نسلی می دانند که تمام مقدرات یک کشور به آن نسل سپرده می شود و تربیت آنان باید همراه با تعلیم باشد.

عباسی بیان کرد: نقش معلم از آنجا اهمیت دارد که مقام معظم رهبری می فرمایند معلمان در جامعه نقش تراز اول دارند که بیان کننده جایگاه ارزشمند این قشر فرهیخته است.

وی افزود: معلمان عزیز در شرایطی که بستر آموزش مجازی در کشور فراهم نبود  با تمام توان در اختیار دانش آموزان بودند و تلاشی مجاهدانه داشتند.

 رئیس شورای آموزش و پرورش استان گیلان افزود: در ایام کرونا فرایند به صورت یاددهی بود و فرایند یادگیری که بسیار حائز اهمیت است، دستخوش سختی های زیادی برای معلمان قرار گرفت و امیدواریم افت تحصیلی و خلا های آموزشی به وجود آمده با همت فرهنگیان و همراهی خانواده ها و دانش آموزان به زودی مرتفع شود.

این مقام مسئول گفت: باید معلمان و مدیران مدارس به موضوع چگونگی ایجاد ارتباط حسنه با همکاران و دانش آموزان و اولیای آنان توجه کنند و خالق خاطرات خوب باشند.

 وی با اشاره به توجه جدی دولت سیزدهم به مسائل معیشتی معلمان و اجرای پرداخت هماهنگ حقوق معلمان اظهار داشت:  نباید منزلت و جایگاه معلمان را به مباحث اقتصادی و سیاسی گره بزنیم وهزینه در حوزه آموزش و پرورش، سرمایه گذاری در تربیت و حمایت انسان هایی‌ست که قادرند انسان های دیگری تربیت کنند .

عباسی معلمان را بازوان اصلی مدیریت اندیشه و ساختار فکری جامعه خواند و افزود: معلمان در تبیین فرهنگ ناب اسلامی و تربیت انسان‌های فرهیخته و حتی آگاه سازی جامعه در حوزه های مختلف فرهنگی - اجتماعی و حفاظت از طبیعت نقش بی بدیل دارند و با تربیت دانش آموزان نخبه نقش بسزایی در توسعه همه جانبه برای میهن عزیز اسلامی دارند.

 وی با بیان اینکه هم اکنون امکانات آموزشی و رفاهی آموزش و پرورش گیلان محرومیت های زیادی دارد و باید به استانداردهای واقعی خود برسد ، یادآور شد:  دولت سیزدهم در تصمیم گیری های خود از اندیشه و مشاوران فرهنگی و معلمان بهره مند است و این قشر در تراز تصمیم گیری در دولت هستند.

در ادامه این مراسم محمد فائزی" سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان" با تبریک هفته معلم و گرامیداشت فیلسوف بزرگ، استاد مرتضی مطهری، با تبیین کتاب ها و اندیشه و تفکر استاد شهید، گفت : ما در سنگر  تعلیم و تربیت فقط به دانش آموز علم نمی آموزیم،  بلکه در کنار علم،  دانش آموزانی در تراز انقلاب را تربیت می کنیم و در این مسیر علم به تنهایی برای ما تمدن ایجاد نمی کند و این دو باید هم جهت و همسو با هم حرکت کنند.

وی همچنین به حضوری شدن کلاس های درس نیز اشاره کرد و افزود: در زمانی که اعلام شد کلاس ها حضوری برگزار شود با مقاومت هایی از سوی اولیا روبرو بودیم که این مساله با درایت و دوراندیشی اولیای مدرسه و توجیه معلمان مدارس برطرف شد.

   گفتنی است در این مراسم، برنامه های متنوع فرهنگی و هنری مانند؛ شعر خوانی، سرود، نمایش کلیپ سپاس معلم و ...توسط دانش آموزان و  فرهنگیان اجرا گردید و در نهایت از ۱۹ معلم نمونه استانی و 220 معلم نمونه شهرستانی با تقدیم لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

ارسال شده در دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸ بعد از ظهر
کد خبر: 8857298
آخرین خبر ها
گزیده خبرها