باز هم مدیران غیر بومی در راه منطقه آزاد انزلی!!!!
آقای رییسی؛ مردم گیلان از فامیل بازی خسته اند!

باز هم مدیران غیر بومی در راه منطقه آزاد انزلی!!!!

اختصاصی/ اسرار امروزچرا نمایندگان انقلابی گیلان سکوت کرده اند؟ آیا در گیلان قحط الرجال است که دوباره مدیران غیربومی را برای گیلان نسخه می پیچند؟/ شخص آقای رئیس جمهور دستور داده اند این فرد را معرفی و انتخاب شود!!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مردم استان گیلان، هر بار که موضوع انتصابات در دیار میرزاکوچک خان داغ می شود ، نگران هستند که آرزو به دل نمانند و در انتصابات از مدیران انقلابی متعهد و متخصص بومی و ترجیحا جوان استفاده شود.

چند روزی است که انتصاب قریب الوقوع مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، نقل محافل عمومی است. عیسی فرهادی تنگسیری  که اگر از سوابق کاری وی در دولت احمدی نژاد و روحانی بگذریم، حتی یک روز سابقه کاری در مناطق آزاد تجاری از وی دیده نمی شود.  گفته می شود در این انتصاب احتمالی، فامیل بازی جایگزین شایسته سالاری شده و قرار است با دستور سید ابراهیم رییسی، یکی از بستگان صولت مرتضوی ( معاون رییس جمهور) بعنوان مدیرعامل منطقه آزاد انزلی منصوب شود.  البته نگارنده این مطلب را تایید و یا تکذیب نمی کند اما عنوان می شود که فرزند این معاون رییس جمهور هم بعنوان شهردار منطقه ۹ در دولت سیزدهم مشغول به فعالیت شده است!!

در سوابق کاری عیسی فرهادی تنگسیری حتی یک روز حضور در مناطق آزاد تجاری دیده نمی شود. حتی برخی رسانه ها مدعی شده اند که او احتمالا با آن همه مشغله سیاسی در فرمانداری تهران و ...،  یک روز هم در منطقه آزاد انزلی حضور نداشته است و شاید نداند منطقه آزاد انزلی در کجای نقشه ایران قرار دارد و از چه ظرفیت هایی برخوردار بوده و چه نقش کلیدی در اقتصاد ملی، منطقه ای و فرامنطقه ای دارد!!

شاید بتوان نتیجه گرفت با توجه به عدم حضور حتی یک گیلانی در هیات دولت، تا چه اندازه وضعیت مدیران متخصص گیلانی در دولت سیزدهم ضعیف شده است. آیا باز هم پای مدیران غیر بومی  در گیلان باز می شود؟ آیا در استان گیلان قحط الرجال است!

در پی انتشار خبر این انتصاب، یادداشتی از سوی جمعی از مردم ولایی و انقلابی استان گیلان  در فضای مجازی خطاب به رییسی دست به دست می شود که مطالعه آن در این مجال خالی از لطف نیست. در این یادداشت آمده است:

جناب آقای دکتر رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی

با عرض سلام و خداقوت . با انتخاب حضرتعالی بعنوان رئیس جمهور، بارقه‌ امیدی در دل همه دلسوزان انقلاب و اقشار ضعیف ایجاد گردید که پس از چند دوره یک دولت انقلابی، سالم و از جنس مردم روی کار آمده‌است. از آنجائیکه شعار دولت شما "دولت مردمی" بود اقشار مردم با دولت تان بیشتر همزادپنداری میکردند و همانند شما دغدغه مند بودند .مردم هم همانند شما میدانند مسیر سختی را در پیش داشته و در این راه پر پیچ وخم و موانع گذاشته شده ادوار گذشته باید از آبرو مایه گذاشت و باید مجاهدت نمود.

با توجه به اینکه شعار دولت شما شایسته سالاری و شایسته گزینی بود، اخیرا شایعه شده که فردی بنام آقای عیسی فرهادی تنگسیری که در همه دولت ها صاحب منصب بوده و ۸ سال هم فرماندار دولت روحانی در سیاسی ترین شهر ایران یعنی "تهران" بوده اند و فردی کاملا سیاسی و جناحی میباشد ، حتی بدون یک روز داشتن فعالیت اقتصادی برای مدیرعاملی بزرگترین و قطب اقتصادی شمال کشور (منطقه آزاد انزلی) به آقای سردار سعید محمد تعرفه نموده اند!!!

شایان ذکر است شایعه شده نامبرده نسبت فامیلی با معاون شما آقای صولت مرتضوی نیز دارد و با توجه به انتصاب اخیر فرزند آقای مرتضوی بعنوان شهردار منطقه ۹ تهران ناخواسته این شایعه قوت پیدا می‌نماید!!؟

دردناک تر و تاسف بار تر از این اقدام این هست که آقای محمد در دیدار با جمعی از نمایندگان گیلان عنوان نموده‌اند: "شخص آقای رئیس جمهور دستور داده اند این فرد را معرفی و انتخاب نمایند"

با شناختی که از حضرتعالی ما داریم با خیر این انتصاب در حق شما جفا نموده اند !!لذا ما مردمان دیار میرزا خان جنگلی که بیش از هشت هزار شهید گلگون کفن را تقدیم انقلاب اسلامی نموده ایم، از محضرتان عاجزانه تقاضا داریم همانند برخورد انقلابی که در موضوع کارخانه رشت الکتریک که معضل لاینحل چندین ساله بود را حل نموده اید و مردم گیلان تا ابد خدمات شما را فراموش نخواهند کرد، دستور قاطع برای توقف انتصاب و صدور حکم این شخص را صادر نموده تا شائبه فامیل گزینی و استفاده از رانت در اذهان جامعه ایجاد نگردیده و بیش از پیش اتهام ناروا به دولت خدمتگذار و مردمی و انقلابی تحت رهبری شما وارد نگردد.

 

ارادتمندانتان : جمعی از مردم ولایی و انقلابی استان گیلان

امید است در انتصاب مدیرعامل منطقه آزاد انزلی ، اصل شایسته سالاری جایگزین فامیل بازی و رفیق سالاری شود تا شاهد شکوفایی و توسعه منطقه آزاد انزلی باشیم.

ارسال شده در جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۵:۰۲ بعد از ظهر
کد خبر: 0421077
آخرین خبر ها
گزیده خبرها