پیشرفت 135 درصدی برنامه  عمرانی  در سال گذشته نسبت به برنامه ابلاغی
معاون بهره وری اداره کل اوقاف گیلان اعلام کرد:

پیشرفت 135 درصدی برنامه عمرانی در سال گذشته نسبت به برنامه ابلاغی

اسرار امروز35 میلیارد تومان  پروژه عمرانی در بقاع متبرکه گیلان در حال اجراست/  40 درصد 200 پروژه عمرانی توسط خیرین در قالب طرح مودت با نظارت دفتر فنی و مهندسی اوقاف گیلان تامین شده است

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مجید بذر افشان معاون بهره وری اوقاف گیلان در یک گفتگو اعلام کرد: در سال گذشته 200 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد تومان در بقاع متبرکه گیلان انجام شده است.

بذرافشان، با اشاره به فعالیت های عمرانی صورت گرفته در بقاع متبرکه گیلان گفت: در سال گذشته 200 پروژه عمرانی با مساحت 7 هزار و 835 متر مربع در حوزه اماکن و بقاع متبرکه گیلان تعریف شد.

وی اظهار داشت: بخشی از این هزینه از عواید و نذورات مردمی بقاع متبرکه و  40 درصد آن توسط خیرین در قالب طرح مودت با نظارت دفتر فنی و مهندسی اوقاف گیلان تامین شده است.

معاون بهره وری اوقاف گیلان به پیشرفت 97 درصد پروژه های تعریف شده در بقاع متبرکه اوقاف استان در سال گذشته گفت:  از طرح های برجسته عمرانی در بقاع متبرکه گیلان، هفت  گنبد در سطح بقاع متبرکه گیلان اجرا شده که امامزادگان ماچیان در رودسر ، امامزاده اسحاق در شفت و بقعه متبرکه امامزاده هاشم رشت از مهمترین این بقاع متبرکه هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای ساخت این هفت گنبد 30 میلیارد ریال از محل کمک های مردم و عواید بقاع متبرکه هزینه شده است.

وی خاطرنشان ساخت: در حوزه نوسازی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی، احداث سازه یا توسعه سازه ها، 2 هزار و 530 مترمربع فعالیت عمرانی انجام شده است.

معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان به پیشرفت 135 درصدی برنامه حوزه عمرانی اوقاف گیلان در سال گذشته نسبت به برنامه ابلاغی اشاره و اظهار داشت: نوسازی بنای بقاع متبرکه هزینه ای نزدیک به 100 میلیارد ریال داشته است.

 وی با بیان اینکه یکی از دستورالعمل های سازمان اوقاف و امور خیریه در امور عمرانی بقاع متبرکه، اماکن مذهبی و موقوفات تهیه طرح جامع است، گفت: طرح جامع یعنی پیش بینی همه اماکنی مانند سرویس بهداشتی ، وضو خانه ، آشپزخانه و نظایر آن که در یک عرصه بقاع متبرکه باید پیش بینی شود.

بذرافشان اذعان کرد: در سال 1400، طرح جامع 20 بقعه متبرکه در شهرستان های استان گیلان در فازهای 1 و 2 بررسی و در فاز 3 توسط سازمان اوقاف و امورخیریه تصویب و برای اجرا به شهرستان های مورد نظر ارجاع شد.

وی یادآور شد: در بحث نوسازی رقبات و موقوفات استان گیلان نیز ، طرح هایی با مجموع مساحت 4 هزار و 445 مترمربع به ارزش 50 میلیارد ریال توسط سازمان اوقاف از عواید آن موقوفات اجرا شد.

معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه یکی از ابتکارات سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه اطلس بقاع متبرکه است، گفت: اطلس بقاع متبرکه مختصات جغرافیایی هر بقعه متبرکه در کشور است.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح اطلس بقاع متبرکه میتوانیم با نرم افزارهای رایج همانند مپ و نرم افزارهای گردشگری و فقط با وارد کردن مختصات جغرافیایی بقعه، به راحتی محل آن بقعه متبرکه و مختصات دسترسی جغرافیایی آن را به دست آوریم.

بذرافشان اظهار کرد: طرح اطلس بقاع متبرکه در سال گذشته برای همه 941 بقعه متبرکه گیلان تهیه شد.

ارسال شده در یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
کد خبر: 5330342
آخرین خبر ها
گزیده خبرها