ارائه گزارش‌های دوره ای مبنای ارزیابی عملکرد مدیران و فرمانداران خواهد بود
استاندار گیلان:

ارائه گزارش‌های دوره ای مبنای ارزیابی عملکرد مدیران و فرمانداران خواهد بود

اسرار امروز. اسدالله عباسی  در جلسه شورای برنامه‌ ریزی و توسعه گیلان تاکید کرد: نتیجه اقدامات انجام شده در مسیر رشد اقتصادی استان به مردم گفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، اسدالله عباسی امروز استاندار گیلان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان با بیان اینکه بررسی عوامل رشد اقتصادی استان همواره باید مورد توجه قرار گیرد و نباید از برنامه، بودجه و ساختار تعیین شده برای رشد اقتصادی استان عقب بمانیم، گفت: سیاست‌گذاری‌های صحیح و جذب سرمایه‌گذار می‌تواند حلقه‌های از هم گسسته را به‌هم وصل کند و ما را به اهداف مدنظر برساند.

عباسی افزود: ارائه گزارش‌های دوره ای از میزان پیشرفت اقدامات و پروژه‌های مصوب شده توسط دبیرخانه شورا  مبنای ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‌های ‌اجرایی و فرمانداران خواهد بود.

وی با بیان اینکه منابع بانک‌های دولتی و خصوصی باید در راستای تحقق رشد اقتصادی مصرف گردد، گفت: نهادهای عمومی غیردولتی نیز بایستی منابع و مصارف خود را در تعامل موثر با برنامه رشد هشت درصدی و در راستای تقویت توان استان برای نیل به اهداف و هماهنگ با ساختار تدوین برنامه استانی مصروف دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد:  تلاش برای افزایش میزان تولید ناخالص داخلی نسبت به سال گذشته، فعال‌سازی بنگاه‌های تولیدی راکد، جذب سرمایه‌گذار، افزایش تولید، مشخص کردن زنجیره تولید، افزایش کیفیت تولید و فعال‌سازی ظرفیت‌های فراموش شده باید برای رشد اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان به‌کارگیری نیروی کار متخصص، فناوری روز و دانش بنیان را لازمه تحقق شعار راهبردی سال دانست و اظهار داشت:  اگر به این سمت برویم در رشد اقتصادی تاثیر می گذارد؛ ضمن اینکه سرمایه گذاری داخلی و خارجی  و تکمیل پروژه های نیمه تمام و استفاده از همه ظرفیت های منطقه آزاد در رشد اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود.

وی عدم وابستگی به نفت و بهبود صادرات را در فراهم کردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری بیشتر موثر دانست و اظهار داشت: پاسخگویی، افزایش رفاه مردم و ریشه ‌کنی فقر در راستای عدالت اجتماعی مورد توجه دولت سیزدهم قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه همه زوایا، توانمندی‌ها و ابعاد برای رشد اقتصادی استان باید به‌کار گرفته شود، ادامه داد: باید با برنامه پیش برویم و مدیریت جهادی را سرلوحه قرار داده و نتیجه اقدامات انجام شده در مسیر رشد اقتصادی استان به مردم گفته شود.

ارسال شده در جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۹:۲۸ قبل از ظهر
کد خبر: 0324095
آخرین خبر ها
گزیده خبرها