انتفاع ساکنان بومی و بهره مندی اقتصادی آنان از شیوه اداره ساحل باید مد نظر قرار گیرد
استاندار گیلان در همایش ملی مسئله‌ شناسی فرهنگی و اجتماعی سواحل:

انتفاع ساکنان بومی و بهره مندی اقتصادی آنان از شیوه اداره ساحل باید مد نظر قرار گیرد

اسرار امروزاسدالله عباسی گفتت: برای استفاده بهینه از سواحل، شهرداران و دهیاران‌ متولی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسرار امروز؛  اسدالله عباسی  در همایش ملی مسئله ‌شناسی فرهنگی و اجتماعی در سواحل گفت: دستور جهادی  رئیس جمهور مبنی بر رفع تصرفات ساحلی و عقب نشینی دستگاه های دولتی از حریم ۶۰ متری ، اقدامی برای در اختیار گذاشتن ساحل نزد مردم بود.

عباسی در این همایش که با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مدیران فرهنگی استان‌های ساحلی در منطقه آزاد انزلی برگزار شد؛ افزود: بعد از انجام این مهم؛ توجه به اقتصاد دریا و بهره برداری از سواحل با تدوین بسته فرهنگی مد نظر است.

وی تاکید کرد: برای استفاده بهینه از سواحل، شهرداران و دهیاران‌ متولی هستند و با ایجاد طرح های سالم سازی و جلوگیری از تهدیدات جانی در مناطق شنا ممنوع، برای آرامش  مردم در ساحل و رعایت حرمت ها باید تلاش شود.

نماینده عالی دولت با تاکید بر انتفاع ساکنان بومی و بهره مندی اقتصادی آنان از شیوه اداره ساحل، اضافه کرد: باید راه‌های فساد بسته شود و ممانعت از تغییر کاربری اراضی، ساخت‌وسازهای غیرمجاز، توجه به اصل پیشگیری، اهتمام دهیاران و نهادهای قضایی برای برخورد با متخلفان و کسانی که در روند صدور این پروانه ها دخیل هستند؛ بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به وجود محدودیت‌ها در بخش گردشگری طی دو سال گذشته و متضرر شدن بخش‌های خصوصی از این مسئله، گفت: در حال حاضر زمینه برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال وجود دارد و لازمست برای استفاده بهینه از سواحل، تولید محتوا شود تا بهره وری ارتقاء یابد.

وی در نظر گرفتن رشد اقتصادی هفت و 9 دهم درصدی برای استان در افق ۱۴۰۱ را مورد اشاره قرار داد و تحقق این مهم را استفاده از همه ظرفیت ها از جمله اقتصاد دریامحور و سواحل عنوان کرد.

 

ارسال شده در جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸ قبل‌ازظهر
کد خبر: 4297157
آخرین خبر ها
گزیده خبرها