با چالش جدی نقدینگی مواجه هستیم!
مدیر عامل بیمارستان بین المللی قائم ( عج ):

با چالش جدی نقدینگی مواجه هستیم!

اسرار امروزبیش از 98 درصد مراجعین به این بیمارستان تحت پوشش بیمه هستند/ این بیمارستان بیشترین مطالبات را از بیمه های پایه و تکمیلی در بین بیمارستان های خصوصی استان دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از گیل خبر،  دکتر علی رضا کریم زاد حق مدیر عامل بیمارستان بین المللی قائم ( عج ) در گفتگویی با اشاره به اینکه این بیمارستان به تنهایی معادل کل بیمارستانهای بخش غیر دولتی استان گیلان طی بحران کرونا بیماران کرونایی را تحت پذیرش و مداوا قرار داده است ، اظهار داشت: این بیمارستان بیشترین مطالبات را از بیمه های پایه و تکمیلی در بین بیمارستان های خصوصی استان دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه بیش از 98 درصد مراجعین به این بیمارستان تحت پوشش بیمه هستند و از کلیه امکانات بستری و تشخیصی و درمانی بیمارستان با پوشش بیمه‌ای خود استفاده می کنند، افزود: این بیمارستان با کلیه بیمه ها دارای قرارداد است و علی رغم اینکه مطالبات بسیار قابل توجهی از بیمه های استان داریم ، اما در سال گذشته هیچ قراردادی لغو نشد. زیرا اگر در هر صورت به دلیل مشکلات مالی و مطالبات بالا اقدام به لغو قرار داد می کردیم قطعا مردم و اقشار آسیب پذیر که توان مالی مناسب برای پرداخت برخی هزینه های درمانی را ندارند آسیب می دیدند.

وی اضافه کرد: در این بیمارستان ۸۵۰ نفر پرسنل به طور مستقیم مشغول به کار هستند و با افزایش ۵۰ درصدی حقوق و دستمزد و افزایش چشمگیر هزینه های بیمارستانی، با چالش جدی نقدینگی مواجه هستیم.

 مدیر عامل بیمارستان بین المللی قائم ( عج ) خاطرنشان کرد:  متاسفانه برخی بیمه ها به تعهدات خود بر اساس مفاد قرارداد عمل نمی‌ کنند و بیمارستان را با مشکل مواجه می‌کنند که عدم تعهد به پرداخت دیون از سوی بیمه ها موجب شده است تا در ماه‌های اخیر جهت پرداخت حقوق پرسنل دچار چالش شویم .

کریم زادحق با بیان اینکه  یکی از رسالت های بیمارستان بین المللی قائم ( عج ) تلاش در جهت ارائه خدمات درمانی مطلوب و با کیفیت به جامعه است، افزود: این بیمارستان به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز بهداشتی درمانی خصوصی شمال کشور به بیش از ۶ هزار بیمار کرونایی خدمات درمانی ارائه نمود.

گفتنی است بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) 280 تخت بیمارستانی دارد و مجهز به  45 تخت ICU، 15 تخت CCU، 5 تخت ICU open heart و 6 تخت مراقبت ویژه نوزادان NICU می‌باشد

ارسال شده در جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۲ بعد از ظهر
کد خبر: 5227874
آخرین خبر ها
گزیده خبرها