​گیلان جزو استان‌های برتر کشور در اجرای طرح هادی روستایی است
مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان:

​گیلان جزو استان‌های برتر کشور در اجرای طرح هادی روستایی است

اختصاصی /اسرار امروز. سید اکبر خوشحال

* مهندس اکبرزاده معتقد است باید بی منت به مردم خدمت کرد چون خدمت به مردم خصوصا روستاییان را عبادت می داند.

* موفقیت گیلان در اجرای طرح هادی روستایی چشمگیراست.پس از نشست خبری مهندس محمد اکبرزاده مدیرکل نمونه و متخصص بنیاد مسکن به مناسبت سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در یک نشست صمیمی به گفتگو با وی پرداختم و نظر وی را در خصوص نمایندگی مجلس شورای اسلامی و علل موفقیت در دوران خدمت جویا شدم.

مهندس اکبرزاده، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را گروهی عنوان کرد که یک جامعه هدف برای خود ترسیم کرده است و طبقه محروم و آسیب پذیر سهم عمده ایی از این جامعه هدف را بخود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پس از فراز و نشیبهای جنگ و دوران بازسازی ،هم اکنون شاهد تحولات و اصلاحات چشمگیر و قابل توجهی است که به نوبه خود در بالاتر رفتن بازده عملکرد این نهاد تاثیر بسزایی داشته است.

اکبرزاده که پیش از این معاونت عمرانی استانداری گیلان را در کارنامه خود دارد با انتخاب تیم مدیریتی ورزیده با توانمندی بالا در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان ،توانست نقش مهمی در تحول و توسعه فضای روستاهای گیلان ایفا نماید. وی رمز موفقیت را تعهد به تحول،عشق به خدمت و حسن اخلاق و تقسیم کار عنوان کرد.

مهندس اکبرزاده کمتر حرف میزند و مصاحبه می کند اما در کار و ارائه طرحهای متنوع و ایجاد انگیزه در دل روستاییان گیلانی برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها بسیار موفق عمل کرده است.او در ایجاد همدلی و همزبانی ید طولایی دارد و با برخوردی مودبانه با همه ،علی الخصوص اصحاب قلم، ارتباطی گرم و مثال زدنی را در کارنامه خود دارد .

وی معتقد است باید بی منت به مردم خدمت کرد چون خدمت به مردم خصوصا روستاییان را عبادت می داند.

مهندس محمد اکبرزاده به مناسبت سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور در جمع اصحاب رسانه با ارائه گزارشی از فعالیت یک ساله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و تشریح برنامه‌های آن در سال 96 اظهار کرد: استان گیلان دارای 5/2 میلیون نفر جمعیت است که یک ‌میلیون نفر در روستاها زندگی می‌کنند.

وی میانگین اجرای طرح هادی در کشور را ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: 2 هزار و ۲۳ روستای گیلان بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند و باید در ۸۰۰ روستا طرح هادی اجرا می‌شد که تا سال ۹۳ گیلان در این زمینه دارای عقب‌ماندگی ماندگار بود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ادامه داد: با تعریف قیر رایگان و با وجود تنگنای اقتصادی مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان برای آسفالت راه‌های روستایی اختصاص پیدا کرد و با خودیاری مردم سال گذشته ۲۵۴ روستای گیلان آسفالت شده است.

مهندس اکبرزاده موفقیت گیلان در اجرای طرح هادی روستایی را چشمگیر خواند و تصریح کرد: اکنون گیلان جزو استان‌های برتر کشور در اجرای طرح‌ هادی روستایی است.

وی مقاوم سازی ۱۲۰ هزار واحد مسکن روستایی را از اقدام‌های انجام شده در سال گذشته عنوان کرد و گفت: امسال بخشی از فعالیت خود را در روستاهای هدف گردشگری متمرکز کردیم و با همکاری میراث فرهنگی توانمندی و بافت‌های ارزشمند گردشگری روستاهای گیلان شناسایی و احیا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان در خاتمه ، ساخت مسکن برای خانوارهای چند معلول و مسکن خیَران را از دیگر اقدام‌ها و برنامه‌های این بنیاد ذکر کرد و یادآور شد: در سال ۱۰۰ واحد توسط خیران ساخته و تحویل داده می‌شود.

ارسال شده در جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴ بعدازظهر
کد خبر: 2954400
آخرین خبر ها
گزیده خبرها