بازدید شهردار رشت و نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس از روند بهسازی سراوان
در سی و پنجمین روز از روند بهسازی سراوان صورت گرفت:

بازدید شهردار رشت و نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس از روند بهسازی سراوان

اسرار امروز. شهردار رشت گفت: امید است خروجی نظارتهای میدانی مسئولان به بهتر شدن شرایط محیط زیست بیانجامد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سید امیر حسین علوی شهردار رشت و محمد رضا احمدی سنگری نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی از روند بهسازی لندفیل سراوان و تصفیه خانه در سی و پنجمین روز از روند بهسازی سراوان بازدید کردند.

نماینده مردم شهرستانهای رشت و‌ خمام در مجلس ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه پرسنل شهرداری در سراوان گفت: کرد و عنوان داشت: تمام سعی ما این است تا بتوانیم حجم مشکلات مردم و اهالی منطقه را در حوزه پسماند و شیرابه‌های سمی ناشی از آن کاهش دهیم.

احمدی سنگری افزود: متاسفانه به علت جاری شدن شیرابه های سمی در رودخانه‌های شهر رشت شاهد بروز انواع بیماریهای پوستی و سرطان در این منطقه هستیم.

این نماینده مجلس اذعان داشت: محصولات صیفی و کشاورزی توسط آب آلوده رودخانه‌های گوهررود و زرجوب آبیاری می‌شوند. بنابراین همه باید کمک کنند تا معضل سراوان و رودخانه‌های آلوده شهر رشت حل شود.

شهردار رشت نیز در این بازدید با تاکید بر اینکه امید است خروجی نظارتهای میدانی مسئولان به بهتر شدن شرایط محیط زیست شهر رشت و استان گیلان بیانجامد، گفت: بهسازی و اجرای پوشش خاکی تاج بالایی لندفیل را از یک ماه قبل با ظرفیت لجستیکی شهرداری رشت آغاز کردیم.

سید امیر حسین علوی با تاکید بر اینکه برنامه اول شهرداری رشت در بحث بهسازی لندفیل سراوان تقریبا به نقطه انتهایی خود رسیده است، ابراز داشت: با ورود پیمانکار ذیصلاح جدید انتظار داریم تا فرآیند بهسازی کل پروژه سراوان با احداث حوضچه‌های جدید جمع‌آوری شیرابه و تکمیل تصفیه شیرابه موجود در یک پروسه ۱۲ ماهه به انجام برسد.

وی اذعان کرد: بدون تردید با تکمیل زنجیره مدیریت پسماند پهنه مرکزی استان گیلان شامل رشت و شهرستانهای اطراف، فرآیند مدیریت در این بخش بهتر از گذشته به پیش خواهد رفت.

شهردار رشت در مورد کارخانه کودآلی لاکان هم مواردی را ذکر کرد و افزود: ظرفیت کارخانه کود آلی لاکان ظرف دو ماه آینده به حدود ۸۰۰ تن ارتقاء پیدا خواهد کرد و با انجام این کار بخش عمده‌ای از زباله های ورودی پردازش می‌شوند.

علوی در پایان اظهار داشت: با تکمیل زباله‌سوز سراوان که بخش انتهایی زنجیره مدیریت پسماند در شهر رشت محسوب می‌شود ما کمترین آسیب را در سالهای آینده در حوزه تخریب محیط زیست خواهیم داشت و قطعا این امر در کنار مشارکت مردم به همراهی ویژه مسئولان منطقه‌ای و ملی در حوزه تخصیص اعتبارات نیاز دارد.

ارسال شده در جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۶:۴۰ بعد از ظهر
کد خبر: 8404073
آخرین خبر ها
گزیده خبرها