پیمانکار در احداث نیروگاه زباله سوز به تعهدات خود عمل نکرد!!
استاندار گیلان:

پیمانکار در احداث نیروگاه زباله سوز به تعهدات خود عمل نکرد!!

اسرار امروزاز یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پسماند، 100 میلیارد تومان برای رشت و ۶۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰  پرداخت شده است/ تفاهم نامه 6 هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای راه‌ اندازی تصفیه خانه فاضلاب رشت امضا شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسرار امروز؛ اسدالله عباسی  در جلسه شورای اداری گیلان که روز گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان حادثه هولناک زلزله ۳۱ خرداد ۱۳۶۹ و نیز شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و یاران شهیدش، هفته قوه قضائیه را به دست‌اندرکاران این حوزه تبریک گفت.

عباسی در این جلسه پسماند را یکی از چالش‌های استان عنوان و با اشاره به اینکه علیرغم اقدامات مثبت صورت‌ گرفته در سراوان اما رضایت کامل ندارم، گفت: در این خصوص مشکلات اعتباری وجود ندارد و در ارتباط با احداث نیروگاه زباله سوز نیز، پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرد.

وی بر لزوم راه ‌اندازی خط های ۳ و ۴ پردازش زباله حداقل تا پایان تیرماه طبق وعده شهردار و شورای اسلامی شهر رشت تأکید و تصریح کرد: باید هرچه سریع‌تر میزان یک‌هزار و 100 تن زباله ورودی به سراوان، به صفر برسد.

وی ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ را جزء وظایف شهرداران با نظارت جدی فرمانداران دانست و اظهار کرد: باید به نقطه‌ای برسیم که از ارزش زباله به عنوان طلای سیاه استفاده بهینه شود.

نماینده عالی دولت در گیلان فرهنگ‌سازی تفکیک زباله از مبدأ را هنر مدیریتی فرمانداران و شهرداران عنوان کرد و افزود: رئیس‌جمهور و وزیر کشور، به صورت مستمر پیگیر وضعیت سراوان هستند و این موضوع جزء وعده‌های دولت است.

وی با یادآوری تأکیدات خود نسبت به مدیران دستگاه‌های خدمات ‌رسان مبنی بر اهتمام جدی برای تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و عمرانی منطقه سراوان، گفت: تصفیه خانه یک هفته به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده و میزان تصفیه شیرابه از سه لیتر بر ثانیه، باید به شش لیتر بر ثانیه برسد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه از یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پسماند، یکصد میلیارد تومان برای رشت و ۶۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ به سایر پهنه‌ها پرداخت شده ، گفت: بزودی درخصوص وضعیت رودخانه‌های زرجوب و گوهررود جلسه‌ای در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.

وی به تفاهم شش هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای راه‌ اندازی تصفیه خانه فاضلاب رشت اشاره و خاطرنشان کرد: آیت‌الله رئیسی در بازدید از رودخانه‌های زرجوب و گوهررود، دستور تسریع رسیدگی به وضعیت این رودخانه‌ها را صادر کردند که موظفیم در گام نخست ورودی فاضلاب به این بستر را مسدود کنیم.

ارسال شده در جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر
کد خبر: 7225629
آخرین خبر ها
گزیده خبرها