5 پروژه سلامت محور در استان گیلان افتتاح شد
همزمان با سفر وزیر بهداشت و درمان و هیئت دولت؛

5 پروژه سلامت محور در استان گیلان افتتاح شد

اختصاصی/اسرارامروز. تحویل یک هزار و 700 تخت بیمارستانی دولت تدبیر و امید به گیلان در تاریخ کشور بی نظیر است.

5900bb042cb06.jpg5900bb30586b7.jpg

به مناسبت سال نو و ولادت امام محمدباقر (ع) در سفر یک روزه دکتر روحانی به استان گیلان طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری رسید. با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده که بیش از 16 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاریهای این پروژه ها مربوط به بخش خصوصی است.

دکتر سید حسن قاضی ‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت یازدهم هم که در این سفر ،هیئت دولت را همراهی می کرد پس از ورود به استان گیلان به بیمارستان شهید بهشتی شهر مرزی آستارا رفت تا همزمان 5 طرح بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان های رشت، رضوانشهر ، انزلی و آستارا را با حضور رئیس جمهوری در منطقه ازاد انزلی و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کند.

در ابتدای این مراسم که با حضور محمد جعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولین شهرستان آستارا و ائمه جماعت برگزار شد ابتدا دکتر سید حسن قاضی ‌زاده هاشمی گزارشی از دستاوردهای دولت یازدهم در وزارت بهداشت و درمان ارائه کرد و گفت: افزایش تعداد تختهای بیمارستانی و کاهش پرداختی هزینه های درمانی مردم در قالب اجرای طرح تحول سلامت از جمله مهمترین دستاوردهای دولت بوده است.

وی با بیان این که حوزه بهداشت و درمان گیلان از نظر دارا بودن نیروهای تخصصی ارتقاء یافته است، گفت: امیدوار هستیم سرمایه گذاری در راستای افزایش امکانات و تجهیزات و تختهای بستری نیز به همین میزان ارتقاء یابد.

وی افزود: در این دولت جهت گیری و هدف گذاری حوزه سلامت به گونه ای انجام گرفت که آینده آن به نفع همه مردم باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران به لحاظ مواهب طبیعی و نیروی انسانی، کشوری ثروتمند است اما به تناسب این داشته ها، بهره برداری خوبی از آنها نشده است.

دکتر سید حسن قاضی ‌زاده هاشمی یادآور شد: دولت یازدهم قدمهای قابل قبولی در مسیر رفاه و آرامش مردم برداشت. همانطور که مجموعه تختهای بیمارستانی ساخته شده استان گیلان در دولت تدبیر و امید حدود 1733 تخت است که کل تختهای بیمارستانی ساخته شده پیش از این در دولت نهم و دهم 147 تخت و در سالهای پیش از دولت تدبیر و امید در مجموع ، 2347 تخت بیمارستانی بود.

وی اظهار کرد: توسعه زیرساخت ها، کاهش هزینه ها و دسترسی آسان به خدمات درمانی از هدف های طرح تحول نظام سلامت در کشور بود و امیدوارم با تداوم خدمات رسانی در بخش سلامت، نگرانی های مردم بیش از این کاهش یابد.

دکتر قاضی زاده هاشمی که در کشور از وی به عنوان وزیر پرکار و دوست داشتنی دولت تدبیر و امید یاد می شود اضافه کرد: افتتاح پروژه های سلامت محور در راستای تامین سلامت مردم و با حمایت همه جانبه دولت تدبیر و امید افتتاح شده است.

وی ضمن تقدیر از پرسنل ،کارکنان ، پزشکان و متخصصین حوزه سلامت استان گیلان گفت: کار اصلی در درمان بیماران به عهده پرسنل ،کارکنان ، پزشکان و متخصصین حوزه سلامت استان گیلان می باشد که قابل تقدیر است.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ممکن است مجموعه های درمانی جدید احتمالاً در ابتدای کار نواقصی داشته باشند که باید با پیگیری مسئولان امر، برطرف شود.

وزیر بهداشت افزود: گیلان جو‌انان با استعداد و موفق زیادی در داخل و خارج از کشور دارد و اساس پیشرفت نیروی انسانی است .

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان کشور و استان گیلان اظهار داشت: امیدواریم که با همکاری مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور این معضل نیز رفع شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اهمیت توریسم سلامت گفت: سرمایه گذاری در بخش سلامت را بیشتر تشویق خواهیم کرد. متاسفانه کمتر کسی سرمایه اش را به بخش درمان می آورد و این یکی از معایب سیستم ما است.

وی در پایان گفت: امیدواریم همین مسیر دولت یازدهم در توجه به بخش درمان ادامه پیدا کند.

در ادامه رییس جمهور که به صورت ویدئو کنفرانس در این مراسم شاهد افتتاح پروژه های سلامت محور بود گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، پروژه هایی که در گیلان افتتاح می شود 3600 شغل برای مردم ایجاد می‌کند.

وی افتتاح طرح‌های اشتغال‌زا را از اولویت‌های دولت یازدهم دانست و تصریح کرد: برای دولت طرح‌های اشتغال‌زا از اولویت‌های نخست در سال جاری است.

وی اضافه کرد: تعداد تختهای بیمارستانی که در این دولت و حدود 4 سال آماده شده است نشان می دهد که دولت به عنوان خادمان مردم چه کار بزرگ و عظیمی انجام داده است و ما خوشحالیم که مردم می توانند آرامش بیشتری در سایه خدمات درمانی بهتر و ارزانتر داشته باشند.

دکتر روحانی در ادامه پروژه های سلامت محور را با یاد و نام خدا به صورت زنده و ویدیو کنفرانس از مجتمع تجاری - صنعتی منطقه آزاد کاسپین بندر انزلی رسما افتتاح کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان هم در این مراسم گفت: طی سالهای گذشته برای طرح تحول سلامت 179 میلیارد تومان به استان گیلان اختصاص یافت.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک افزود: 110 میلیایارد تومان از بودجه طرح تحول سلامت گیلان در سالهای 1393 و 1394 به کاهش فرانشیز تعلق گرفت تا هزینه های مردم کاهش یابد .

وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه بیمارستان شهید بهشتی آستارا بیمارستان جایگزین بود 8 میلیارد تومان برای تجهیز این بیمارستان هزینه شد .

ارسال شده در پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۹ بعدازظهر
کد خبر: 9309113
آخرین خبر ها
گزیده خبرها