اي كاش عوامل شهرداري جلوي تخلفات ساخت و ساز را از ابتداي كار بگیرند

اي كاش عوامل شهرداري جلوي تخلفات ساخت و ساز را از ابتداي كار بگیرند

اختصاصی/ اسرار امروز/ سید اکبر خوشحال. اگر پول داشتيم خانه سنددار و استاندارد مي‌خريديم. چقدر مستأجري وعذاب بكشيم ؟ حالا كه بعداز 50 سال زندگي موفق شديم يك خانه آپارتماني با هزاران گرفتاری خريداري كنیم چرا باید از حقوق اولیه برخوردار نباشیم؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، در حال حاضر ورود ديرهنگام مسئولين شهري به تخلفات ساخت و سازها در شهر رشت، باعث  ايجاد نارضايتي و وحشت در بين مردم شده است و این موضوع اين در شرايطي است كه عوامل شهرداري در ابتداي ساخت و ساز برخوردي نمي‌كنند و گفته می شود حتي كمك و همراهي هم مي‌كنند و مصداق این ادعا ساخت و سازهای غیرمجاز نسقی ها شهر رشت در طول سال است.

بساز بفروشهایی که بدون نظارت دستگاههای متولی املاک تجاری و مسکونی را می سازند و به قیمت روز می فروشند و مسئولی هم نیست جلوی این افراد را بگیرد.

البته خريداران اينگونه ساختمانهاي بساز و بفروشي يا نسقي، فقط اقشار كم ‌درآمد مظلوم جامعه هستند و با حراج زندگی شان و اخذ وامهای سنگین با سود بالا،اقدام به خرید خانه های بی کیفیت و غیر استاندارد می کنند  چون توانايي خريد خانه‌هاي سنددار يا به اصطلاح استاندارد را ندارند .

نکته قابل تامل مشکلات بعد از خرید چنین املاک غیر مجاز است بدین صورت که پس از خرید، وقتی برای دریافت امتیاز آب و برق مراجعه می کنند، مسئولان متولی اعلام می کنند که شهرداری دستور داده کاه این املاک غیرمجاز نمی توانند امتیاز آب و برق داشته باشند!! خریدارانی که می گویند:« ما هم اگر پول داشتيم خانه سنددار و استاندارد مي‌خريديم.  چقدر مستأجري وعذاب بكشيم ؟ حالا كه بعداز 50 سال زندگي موفق شديم يك خانه آپارتماني با هزاران گرفتاری  خريداري كنیم چرا باید از حقوق اولیه برخوردار نباشیم؟!»

مردم  می گویند :« خانواده ما در اين هواي گرم تابستان چگونه بدون آب و برق زندگي كنند؟ آیا چون پول و پارتی  نداریم خانه سند دار بخریم محکوم به زندگی با رنج و عذاب هستیم؟ چگونه در برخی نقاط شهر رشت نظیر شهرک فرهنگیان برخی بساز و بفروش ها برای خانه های غیرمجاز و نسقی امتیاز آب و برق گرفته اند؟»

افکار عمومی از شهرداری رشت انتظار دارند تا در ابتدا جلوی تخلفات ساخت و ساز را بگیرند. نه اینکه بساز و بفروشها بسازند و با قیمت عالی بفروشند و آن وقت اقشار کم درآمد و مستضعف برای دریافت امتیاز آب و برق گرفتار و سرگردان دستگاههای متولی شوند.

 گفتني است حسن محمد ياري نماينده مردمي شهرستان تالش در مجلس فرياد ش بلند شده است  ومی گوید:«  متأسفانه شاهد تخريب نمايشی برخی ساختمانها از سوی مسئولان متولی در شمال کشور هستيم. به جاي اينكه جلوي تخلفات ساخت و سازها را از ابتدا بگيريد با تخريب بناها بخشي از بيت‌المال را از بين مي‌برند و نارضايتي ايجاد مي‌كنند.»

 اظهارات محمد ياري در شرايطي مطرح مي‌شود كه طي روزهاي اخير نحوه تخريب ساخت و سازها با واكنش‌هاي منفي بسياري از كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي همراه بوده است و ورود ديرهنگام برای جلوگیری از تخلفات ساخت و سازها جز ايجاد يأس و نااميدي و از بين بردن سرمايه‌هاي مردمي چيزي ديگري در پي نخواهد  داشت.

این انتظار از دادگستری استان گیلان وجود دارد که از همان ابتداي ساخت و ساز جلوي خلافكاران گرفته شود و با آنها برخورد كنند و اطلاع ‌رساني هم شود تا عبرتی برای سایرین باشد زیرا خانه خراب کردن راحت و آسان است.

 به هر حال اميدوارم فرياد مردم مظلومي كه ناچاراً به علت عدم امكانات مالي اقدام به خريد خانه‌‌هاي نسقي كردند به گوش مقامات و مسئولان متولی  برسد.

ارسال شده در جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱ قبل‌ازظهر
کد خبر: 4853470
آخرین خبر ها
گزیده خبرها