آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی!!
نگینی که برای مسئولان اهمیتی ندارد!! دستور استاندار هم روی زمین ماند!

آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی!!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. کاربجایی رسیده که برای ترمیم  یک میدان باید وزارتخانه ورود کند!!/ پزشک داخل کانکس به مردم خدمت می کند !!/ جهاد کشاورزی سه هفته است صرفا تابلوی مدیریت جهاد در آن تعویض شده است!!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، اسفندیار جوشن فرماندار شهرستان خمام به مناسبت روز قلم  در نشست خبری با خبرنگاران  سفره دلش را باز کرد و سکوت خود را شکست و دست به دامن رسانه ها شد تا شاید مسئولان دولت انقلابی سید ابراهیم رییسی در استان و کشور به داد مردم مظلوم این شهرستان تازه تاسیس برسند. مردم این شهرستان انتظار داشتند تا تفاوتی بعد از شهرستان شدن خمام در این منطقه ایجاد شود ولی ناهماهنگی موجود میان برخی از دستگاه‌ها مشکلات زیادی ایجاد نموده است.

البته پیش از این هم مردم شهرستان خمام بارها اعلام کرده بودند تنها از شهرستان شدن خمام ، تابلوی فرمانداری این شهرستان را دیدند و شهرستان شدن خمام در واقع مصداق ضرب المثل آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی ، می باشد.

از نکات تاسف بار و البته قابل توجه در اظهارات نماینده عالی دولت سیزدهم در این شهرستان تازه تاسیس، وضعیت میدان ولیعصر خمام در کمربندی این شهر با یک موقعیت استراتژیک بین مرکز استان گیلان و شهرستان انزلی است که دهها میلیون نفر مسافر، توریست داخلی و خارجی حدود 20 سال از جلوی آن تردد می کنند و همانند یک بیماری صعب العلاج بلاتکلیف مانده است! کمربندی خمام البته یادآور داغ بسیاری از خانواده هاست که به دلیل اختلافات مسئولان در تعیین و تکلیف حریم آن در محدوده شهر خمام ، عزیزان شان را در تصادفات از دست داده اند. لازم به ذکر است که کمربندی خمام و میدان ولیعصر از زمان بهره برداری تاکنون چند دولت عوض کردند و تجربه  عکسهای یادگاری و وعده های بدون عمل مسئولان استانی و ملی و نمایندگان مجلس در زمان انتخابات را در کارنامه خود دارند!!

شهرستان خمام به دلیل نزدیکی با فرودگاه سردار جنگل رشت، دریا و منطقه آزاد انزلی دارای شرایط لوجستیکی بسیار خوبی است اما حریم ۱۱۲ متر کمربندی خمام و میدان ولی عصر خمام مانع بزرگی در توسعه شهر خمام است.

اگر چه استاندار گیلان تاکید کرد که خمام باید بعنوان نگینی بدرخشد و مسئولان خمام برای آزاد سازی کمربندی و تعیین تکلیف کمریندی این شهر و میدان ولیعصر در سفر سید ابراهیم رییسی رییس جمهور به گیلان با وزیر راه و شهرسازی مکاتبه کردند اما ظاهرا درخواست مردم شهرستان خمام برای برخی مسئولان دولت مردمی اولویت نداشت تا جاییکه به گزارش دیار میرزا، فرماندار شهرستان خمام در این نشست خبری گفت:  میدان ولیعصر خمام کلاف سردرگمی است که به وزارتخانه کشیده است و علیرغم اینکه شهرداری هم برای ساماندهی میدان ولیعصر بارها اعلام آمادگی کرده، اما بروکراسی اداری مانع از انجام کار است.

جوشن با درخواست از رسانه ها برای حمایت از مطالبات مردم شهرستان خمام افزود: اولین قدم برای توسعه یک شهرستان استقرار ادارات است و آن زمان است که فرماندار می‌تواند به عنوان رییس شورای اداری از مدیران بخواهد تا برای رفع مشکلات اقدام متناسب کنند اما هنوز برخی از ادارات در شهرستان خمام مستقر نشده‌اند!!

با وجود پی‌گیری‌های انجام شده توسط فرماندار قبلی و بنده و عبور از مهلت سه ماهه استاندار، هنوز منتظر اقدام مدیران کل هستیم.

نماینده عالی دولت سیزدهم در شهرستان خمام با بیان اینکه شهرستان جدیدالتأسیس خمام دارای پتانسیل و قابلیت‌های بسیاری است که با استقرار ادارات می‌تواند آن را شکوفا کند، تاکید کرد: برای رییس شبکه بهداشت حکم خورده و چارت تشکیلاتی نیامده که حتی بتواند کادر نگهبانی جذب کند تا از ساختمان مراقبت کند! پزشک عزیزی داخل کانکس به مردم خدمت می کند !! جهاد کشاورزی سه هفته است صرفا تابلوی مدیریت جهاد در آن تعویض شده و خبری از مدیر نیست!

جوشن خواستار تسریع در استقرار ادارات صمت برای حل مشکلات اصناف شهرستان و محیط زیست و منابع طبیعی به دلیل مجاورت با تالاب انزلی و وجود جنگل فتاتو شد و تصریح کرد: شهرستانی با حدود ۶۰ هزار  جمعیت متولی فرهنگی ندارد برخی ادارات هم علی رغم پیگیری های انجام شده فقط ریاست اداراه حکم دارند و فاقد چارت سازمانی هستند. این شهرستان نیازمند استقرار ادارات هلال احمر، تعزیرات، فنی و حرفه ای، اوقاف، بهزیستی، جهاد کشاورزی و سایر ادارات است .

وی در پایان با اشاره به اینکه بعضی از ادارات هم کم لطفی کردند و مشخص ننمودند تا چه تاریخی در شهرستان خمام مستقر می شوند! گفت: در دولت رییسی مردم ولی نعمت هستند  و به دنبال تشریفات نیستیم و مدیران کل دستگاههای دولتی، ادارات خود را حتی با یک نفر به عنوان نماینده تام الاختیار در این شهرستان مستقر کنند، برای اینکه کار مردم راه بیفتد.

گفتنی است شهرستان خمام با ۱۶۵ کیلومتر مساحت و حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت ( بالغ بر ۱۸ هزار خانوار شهری و روستایی ) ۴۴ روستا دارد .

ارسال شده در جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۶ بعد از ظهر
کد خبر: 8982705
آخرین خبر ها
گزیده خبرها