مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور از واحدها و پروژه های عمرانی حوزه سلامت گیلان بازدید کردند

مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور از واحدها و پروژه های عمرانی حوزه سلامت گیلان بازدید کردند

اسرار امروزبیمارستان ۴۰۰ تختخوابی سایت دانشگاهی لاکان رشت حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/ ساختمان دانشکده پزشکی مجتمع دانشگاهی سایت لاکان رشت پس از ۲۵ سال توقف وارد فاز اجرایی شد و 36 ماه دیگر به بهره برداری می رسد/ تنها سایت جامع آزمون الکترونیک و مجهز استان گیلان در هفته دولت به بهه برداری می رسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از روایط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ، در راستای طرح تحول سلامت ، ۹ پروژه تعریف شد که در موعد مقرر هیچ کدام به  بهره ‌برداری نرسید . در راستای احداث و توسعه زیرساخت بهداشتی درمانی در استان گیلان که طی سه سال اخیر مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفته، از سرگیری احداث کلینیک های ویژه تخصصی آغاز شده که تاکنون دو کلینیک در فومن و رودسر به بهره برداری رسیده و کلینیک های تخصصی آستانه اشرفیه، لنگرود و شهدای سلامت نیز در آستانه بهره ‌برداری قرار دارند. همچنین  کلینیکهای تخصصی رودبار، صومعه‌سرا و لاهیجان نیز در دست ساخت قرار دارند.

دکتر محسن پور و مهندس حسینی  از مسئولان سازمان برنامه‌ وبودجه کشور در سفر به استان گیلان با همراهی شراره کاووسی  مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس و ارسلان سالاری  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به ‌منظور بررسی، پایش و تخصیص اعتبارات ملی در مجتمع دانشگاهی سایت لاکان رشت حضور یافتند و از عرصه‌های آموزشی و درمانی آن بازدید کردند.

محل احداث ساختمان دانشکده پزشکی در سایت لاکان رشت، نخستین عرصه‌ای بود که توسط مسئولان سازمان برنامه ‌وبودجه و همچنین عضو کمیسیون برنامه ‌وبودجه مجلس مورد بازدید قرار گرفت. در این بازدید، فرایند احداث پروژه، ابعاد فنی و مختصات اجرایی دانشکده، پیشرفت فیزیکی و اعتبار موردنیاز آن موردبحث و بررسی قرار گرفت. دانشکده پزشکی سایت لاکان از جمله ابرپروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه احداث آن از سر گرفته شده است.

ساختمان دانشکده پزشکی مجتمع دانشگاهی سایت لاکان رشت پس از ۲۵ سال توقف در عملیات اجرایی با پیگیری‌های مستمر  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سر گرفته شده و هم ‌اکنون حدود ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طبق قرارداد باید در مدت ۳۶ ماه از آغاز عملیات اجرایی به بهره ‌برداری برسد.

سایت جامع آزمون مجتمع دانشگاهی لاکان رشت، دومین محلی بود که پیشرفت فیزیکی آن توسط مشاورین سازمان برنامه‌وبودجه، عضو کمیسیون برنامه‌ وبودجه مجلس شورای اسلامی و همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مورد بازدید و بررسی میدانی قرار گرفت.  این سایت به ‌منظور ارتقا سطح کیفیت، پویایی و امنیت برگزاری آزمون‌ها، جلوگیری از پراکندگی فضا در برگزاری آزمون‌ها و در دسترس بودن همیشگی فضای آزمون با ظرفیت پیشنهادی ۲۲۰ ایستگاه الکترونیک و ۱۵ ایستگاه صلاحیت بالینی احداث و راه‌اندازی شده است

سایت جامع آزمون دانشگاه علوم پزشکی گیلان که یکی از پروژه‌های قابل ‌افتتاح در هفته دولت است، تنها سایت جامع آزمون الکترونیک و مجهز در استان گیلان به شمار می‌رود

مرکز مراقبتی پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی گیلان (سوله بحران) در سایت لاکان، سومین عرصه مورد بازدید مسئولان سازمان برنامه‌وبودجه، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی و همچنین دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود. مرکز مراقبتی پدافند غیرعامل که تنها مرکز آماده ارائه خدمت به مردم در مواقع بحرانی است در اوج بحران کرونا با اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی احداث و تجهیز شده است که پس از بهره‌برداری، در چند پیک کرونا مورد بهره‌ برداری قرار گرفته است.

علاوه بر مرکز مراقبتی احداث و تجهیز شده پدافند غیرعامل در سایت لاکان رشت، قرار است در صورت تأمین اعتبار دو سازه مشابه نیز برای ارائه خدمات درمانی و بستری در جوار سوله بحران احداث و تجهیز شود.

بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی سایت دانشگاهی لاکان رشت که از پروژه‌های ملی وزارت راه و شهرسازی بوده و هم ‌اکنون حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، از دیگر محل‌هایی بود که پیش از ظهر امروز توسط مشاورین سازمان برنامه ‌وبودجه، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و همچنین دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مورد بازدید میدانی قرار گرفت. بیمارستان جنرال ۹ طبقه و ۴۰۰ تختخوابی سایت لاکان رشت در زمینی به مساحت ۴۶ هزار مترمربع و زیربنای ۳۶ هزار مترمربع در حال احداث است که در صورت بهره‌ برداری بیمارستان‌های تک تخصصی رشت را در یک بیمارستان بزرگ متمرکز و منسجم می‌کند.

مسئولان سازمان برنامه‌و‌بودجه کشور در این بازدیدها علاوه بر ارزیابی وضعیت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، کم و کیف خدمات به مردم،  ، امکانات روبنایی و نرم‌افزاری شبکه را مورد بررسی قرار دادند

لازم به ذکر است مسئولان سازمان برنامه ‌و‌بودجه کشور در ادامه سفر خود ضمن دیدار با  با اسدالله عباسی استاندار گیلان از مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شماره یک شهر خشکبیجار، مرکز بهداشتی شماره یک شهری خمام ، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی چهار طبقه در دست ساخت شهدای سلامت ، فاز دو مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت، مرکز بهداشتی درمانی شماره هشت رشت و پایگاه های شهید مفتح و پایگاه استقامت واقع در محله حمیدیان رشت، پایگاه بهداشتی سلیمانداراب، بخش های آزمایشگاه- بیوشیمی-هماتولوژی- پاتولوژی و آندوسکوپی مرکز آموزشی درمانی رازی رشت ، از  راه ‌اندازی MRI جدید- CT اسکن - آنژیوگرافی محیطی - بخش ICU -  و محل احداث بیمارستان جایگزین پورسینای رشت، بیمارستان جدیدالاحداث سرلشکر شهید موسی نامجوی در پورسینا و از بخش های اطفال و کودکان ، اورژانس و زنان مرکز درمانی شفا بادید کردند.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۵:۵۵ بعدازظهر
کد خبر: 6744784
آخرین خبر ها
گزیده خبرها