نشست حل مشکلات موقوفه های شهر لشت نشاء در دادگستری برگزار شد

نشست حل مشکلات موقوفه های شهر لشت نشاء در دادگستری برگزار شد

اسرار امروزرئیس کل دادگستری استان گیلان در جلسه نشست حل مشکلات موقوفه های شهر لشت نشاء گفت: اگر مسئولی در تصمیمات خود به اهل خبره و کارشناس رجوع نکند، عادل نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان در جلسه نشست  حل مشکلات موقوفه های شهر لشت نشاء گفت: هر کدام از عدالت شخصی و عدالت سازمانی باید در جایگاه خویش به کار گرفته شود و اگر مسئولی در تصمیمات خود به اهل خبره و کارشناس رجوع نکند، عادل نیست.

خلیلی در این نشست که با حضور مدیران و مسئولان اوقاف برگزار شد، اظهار داشت: در مدیریت و مهندسی شهری باید توسعه و ساخت و ساز و احداث بنا متناسب با بافت سنتی و تاریخی باشد.

رئیس شورای قضایی استان کاداستر را مهم ترین اولویت برنامه های لشت نشاء دانست و افزود: با توجه به حجم بالای موقوفات باید وضعیت اراضی، مستثنیات و مالکیت اعیان مشخص شود تا بتوان در مورد آن ها تصمیم گیری نمود.

وی با اشاره به اختلاف نظرهای بین اداره اوقاف و شهرداری شهر لشت نشاء گفت: شهرداری و همچنین اداره اوقاف باید کارشناسی دقیق املاک و عرصه های اختلافی را به کارشناسان امر واگذار کنند تا بعد از اظهار نظر کارشناسی تصمیمات نهایی در جلسات آینده اتخاذ شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۷:۰۸ بعد از ظهر
کد خبر: 3095755
آخرین خبر ها
گزیده خبرها