از کتمان مسئولان تا صفهای طولانی؟!
قابل توجه رییس کل دادگستری استان گیلان

از کتمان مسئولان تا صفهای طولانی؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. مسئولان می گویند:بزرگ نکنید!! نگران نباشید! کمبودی وجود ندارد!

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، کمبود شدید نان در هسته مرکزی شهر رشت داد مردم را درآورده و نانوایان در سایه عدم نظارت مسئولان متولی، پخت نان را محدود به چند ساعت در روز می کنند. البته نگرانی مردم از کمبود نان و فعالیت محدود نانوایان در این منطقه هم با چشمان غیرمسلح در صفهای طولانی نان کاملا مشهود است و نیاز به ماموریت و جلسات آنچنانی ندارد!

 اگر چه مسئولان هم هر بار و پس از این انتقادات می‌گویند بزرگ نکنید!! نگران نباشید کمبودی وجود ندارد! حتی تاکید هم دارند  نه در حال حاضر بلکه در گذشته و حتی در آینده هم هیچ مشکلی در تهیه آرد و نان نداریم !!

اما واقعیت‌ها با اظهارات مسئولان هم‌خوانی ندارند. آن‌ها هرگونه کمبودی را منکر می‌شوند  در صورتیکه شلوغی صف‌ نانوایی‌ها و سرگردانی مردم برای تهیه نان  واقعیتی غیر قابل کتمان است و اظهارات مسئولان هم قابل قبول نیست. مردم در این منطقه برای خرید نان باید در صفهای طولانی بایستند و بیشتر اوقات هم با وجود آنکه ساعتها در صف نانوایی معطل میشوند، نان به آنها نمیرسد!

مشکل تهیه نان در هسته مرکزی شهر رشت علیرغم ادعای نادرست مسئولان، برای مردم به مشکلی لاینحل تبدیل شده و مشخص هم نیست نان، چند متولی و ناظر دارد؟

دولت سید ابراهیم رییسی علیرغم وعده های خوش آب و رنگ در زمان انتخابات، از اواخر فروردین ماه سال ۱۴۰۱ با تصمیمی غیر تخصصی و عدم  اصلاح  زیر ساختار قبل از اجرای طرح آزاد سازی آرد ، دستور حذف یارانه  آرد واحد‌های تولیدی نان حجیم و نیمه حجیم را صادر کرد و همان قدرت کم قدرت خرید نان حجیم و نیمه حجیم را از مصرف کنندگان گرفت و تولیدکنندگان نان حجیم را هم به خاک سیاه نشاند!

آش بگونه ای شور شده که در شرایط فعلی  شاهد  صف‌های طولانی در جلوی نانوایی های سنتی هستیم  و  بلعکس این موضوع  در واحد‌های تولید کننده نانهای حجیم خالی از تقاضا کننده می‌باشد.

در هسته مرکزی شهر رشت هم یک نانوایی چند منظوره شیک و زیبا وجود دارد که هنوز شروع نکرده ، اعلام می کند که نان تمام شد!! مشخص هم نیست چه تعداد کیسه آرد یارانه ای ای دریافت می کند؟ روزانه چند کیسه می پزد؟ برای پخت نان حجیم و انواع شیرینی چند کیسه آرد سهمیه دارد؟ و ...

از سوی دیگر برخی نانوایان هم اعلام می کنند با توجه به گرانی نانهای حجیم و نیمه حجیم، تقاضای مردم برای خرید نان سنتی بالا رفته و نانواها آرد اضافه برای پخت ندارند و لذا ساعات پخت شان را پایین می آورند تا بتوانند کل روز را پوشش بدهند. به عبارت دیگر اگرچه سهمیه آرد نانوایی ها به میزان سابق است و کم نشده اما چون میزان خرید نان از سوی جامعه بالا رفته، بنابراین آرد زود تمام می شود و نانواها به ناچار زودتر تعطیل می کنند!!

اکنون مردم در هسته مرکزی شهر رشت دست به دامن رییس کل دادگستری استان گیلان شدند تا فکری برای رفع مشکل کمبود نان در این منطقه کند و از مسئولان متولی بخواهد واقعیتهای موجود را کتمان نکنند و به داد مردم برسند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۱ بعد از ظهر
کد خبر: 5530063
آخرین خبر ها
گزیده خبرها