آش برگزاری جلسات بی نتیجه چنان شور شده که استاندار گیلان هم عصبانی شد!!
خط و نشان استاندار گیلان برای فرمانداران!!

آش برگزاری جلسات بی نتیجه چنان شور شده که استاندار گیلان هم عصبانی شد!!

اسرار امروزشهر رشت چندین‌ ساله درگیر بازی‌های سیاسی اعضای شورای شهر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس، اسدالله عباسی استاندار گیلان هم به این نتیجه رسیده که برگزاری برخی جلسات بدون نتیجه و خروجی باعث خستگی مردم شده و ادامه چنین روندی برای حل برخی چالشهای استان منطقی و عقلانی نیست.

وی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان که دیروز عصر در سالن الغدیر استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه معضل پسماند یکی از مشکلات بزرگ  استان گیلان است و  آمار محیط زیست از وضعیت پسماند شهرستان‌های استان بسیار تاسف بار است، اظهار داشت: وضعیت پسماند در شهرستان‌های گیلان نشان دهنده فاجعه زیست محیطی است.

عباسی گفت: برخی از مسؤولان به ویژه فرمانداران و شهرداران برخی از شهرها، ساماندهی پسماند شهر خود را رها کردند که باید به مردم و استانداری پاسخگو باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه ارائه گزارش شهرداران در خصوص پسماند مشکلی را بر طرف نمی‌کند، بیان کرد: مردم از برگزاری این جلسات تکراری خسته شدند و به نظر می‌ رسد برخی از شهرداران و اعضای شورای اسامی شهر شهرستان‌ها برای حل معضل پسماند به دنبال معجزه هستند.

عباسی با انتقاد از ناکارآمدی و ضعف اعضا شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهر رشت چندین ‌ساله درگیر بازی‌های سیاسی اعضای شورای اسلامی شهر است . تا چه زمانی مردم باید تاوان ناکارآمدی و ضعف اعضا شورای اسلامی شهر رشت را بپردازند؟

وی با تذکر به فرماندار رشت در خصوص رسیدگی به وضعیت پسماند شهر رشت تصریح کرد: چطور فرماندار رشت بر روند بررسی صلاحیت شهردار نظارت دارد ولی بر ساماندهی پسماند هیچ گونه توجه‌ای ندارد؟!

وی خاطرنشان کرد: شخصا وضعیت پسماند رشت را پیگیری خواهم کرد زیرا رئیس جمهور از وزیر کشور و وزیر از بنده و مردم از مسؤولان انتظار دارند.

عباسی با بیان اینکه اگر وضعیت پسماند در گیلان به همین منوال باشد گزارش را به تهران ارسال خواهم کرد، افزود: برای بار آخر به فرمانداران تذکر می‌دهم که اگر وضعیت به همین منوال باشد جلسه کارگروه پسماند را تعطیل و گزارش را به تهران ارسال خواهم کرد.

وی مسؤولیت شهرستان‌ها را بر عهده فرمانداران دانست و بیان کرد: اقدامات صورت گرفته توسط فرمانداران در حوزه پسماند، زیبنده مردم گیلان و دولت مردمی نیست و با ادامه داشتن این وضعیت با آنان برخورد خواهد شد.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۱۶ بعدازظهر
کد خبر: 5232614
آخرین خبر ها
گزیده خبرها