محال است پلیس در تماسهای 110 صرفا اظهارات تماس گیرنده را ثبت کند
فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان:

محال است پلیس در تماسهای 110 صرفا اظهارات تماس گیرنده را ثبت کند

اختصاصی/ اسرار امروزسردار عزیز الله ملکی فرمانده نیروی انتظامی گیلان در نشست هم اندیشی فرماندهان انتظامی گیلان با مدیران ارشد رسانه گفت: ، پلیس بدون همکاری و همراهی رسانه‌ها و خبرنگاران و به تنهایی نمی‌تواند امنیت پایداری را در جامعه ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سردار عزیز الله ملکی فرمانده نیروی انتظامی گیلان در نشست هم اندیشی فرماندهان انتظامی گیلان با مدیران ارشد رسانه  که به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار برگزار شد ضمن تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با تاکید بر اینکه پلیس به تنهایی نمی تواند امنیت پایداری را در جامعه ایجاد کند، گفت: ورود خبرنگاران در حوزه های مختلف موجب موفقیت های بیشتر پلیس در ماموریت هایش شده است.

ملکی در این نشست که در سالن اجتماعات ناجا برگزار شد با تاکید بر اینکه برای رفع نواقص توجه ویژه ای به انتقادات سازنده رسانه ها شده است، افزود:  پلیس بدون همکاری و همراهی رسانه‌ها و خبرنگاران و به تنهایی نمی‌تواند امنیت پایداری را در جامعه ایجاد کند.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی یادآور شد: پل ارتباطی پلیس و مردم، رسانه‌ها هستند و ارتباط و تعامل با رسانه موجب می‌شود پلیس در ماموریت‌ها، موفقیت بیشتری کسب کند.

این مقام مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار اسرار امروز مبنی بر اینکه آیا پلیس در تماسهای  110 پس از حضور آیا صرفا باید اظهارات تماس گیرنده را گزارش کند؟، گفت: مقام قضایی به چنینی گزارشی توجه نمی کند و محال است که پلیس در تماسهای 110 صرفا اظهارات تماس گیرنده را ثبت کند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه پلیس در تماسهای 110 باید مشهودات عینی را گزارش کند، خاطرنشان کرد: اگر مردم استان گیلان با موردی روبرو شدند که پلیس در تماسهای 110 صرفا اظهارات تماس گیرنده را ثبت می کند به فرماندهی نیروی انتظامی اطلاع دهند تا در اسرع وقت برررسی کنیم.

 ماجرای بازداشت رییس ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری استان بدون دستور قضایی درست نیست!!

 در ادامه این همایش سرهنگ جاور صفاری رییس پلیس راهور در پاسخ به سئوال خبرنگار اسرار امروز مبنی بر اینکه آیا بازداشت رییس ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری گیلان در لنگرود بدون دستور قضایی صحت دارد یا خیر و ماجرا چه بود؟ گفت: رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری گیلان از 6 نفری هست که ذیل صورتجلسه نصب سرعت گیر در کمربندی لنگرود را امضا کرد و همچنین راهداری استان مکاتبه کرده که من هیچ مسئولیتی در کمربندی لنگرود ندارم ، اما پس از نصب سرعت گیر دکتر امیری نژاد اقدام به کندن این سرعت گیرها نمود و وقتی پلیس راه مانع این کار شد در حین انجام وظیفه به وی تعرض کرد که با دستور قضایی بازداشت شد.

وی اضافه کرد: وقتی راهداری استان اعلام می کند در قبال کمربندی لنگرود مسئولیت ندارم چرا اقدام به حذف سرعت گیرهای این مسیر می نماید؟ ضمنا هیچ سرعت کاهی در محورهای بزرگراهی، فرعی و روستایی بدون صورتجلسه شورای ترافیک و نظر راهداری بعنوان عضو اصلی نصب نمی شود.

 شهرداری چگونه در کنار پل باستانی شعار برای ساختمان پزشکان آتیه با 17 طبقه بدون پارکینگ مجوز ساخت صادر کرد؟!

 سرهنگ امیرطالبی رییس پلیس راهور در پاسخ به سئوال دیگر اسرار امروز مبنی بر پارک غیرمجاز خودروها در کوچه های محدوده میدان شهرداری رشت و ایجاد مشکلات عدیده برای ساکنین گفت: زمانیکه پیاده راه در میدان شهرداری رشت احداث شد قرار بود که در این محدوده، خیابانهایی به موازات در رینگ حرکتی شهرداری در دسترس اهالی قرار گیرد که ساکن این منطقه هستند و متاسفانه این امر صورت نگرفت.

امیرطالبی با بیان اینکه متاسفانه در بافت قدیمی و در هم تنیده دور میدان شهرداری رشت فقط 11 مدرسه غیرانتفاعی وجود دارد که اکثرا در مقطع ابتدایی هستند و اعمال قانون برای خودروهایی که در حریم تابلوهای پارک ممنوع پارک می کنند 30 هزار تومان است که اصلا برای مالکان خودروها بازدارنده نیست و  پلیس چاره ای جز اعمال قانون ندارد!!

وی با اشاره به اینکه  در شهر رشت هیچ پارکینگ طبقاتی یا ساعتی در نقاط پرتردد وجود ندارد و شهرداری باید اقدام اساسی انجام دهد، اذعان داشت: اگر کسی بخواهد یک ساختمان شخصی دو طبقه بدون پارکینگ بسازد، شهرداری مجوز نمی دهد اما این سئوال وجود دارد که شهرداری چگونه در کنار پل باستانی شعار میدان صابرین برای ساختمان پزشکان آتیه با 17 طبقه و در هر طبقه 7 پزشک متخصص بدون پارکینگ مجوز ساخت صادر کرد و پلیس راهور در این منطقه عملا کاربر پزشکان متخصص شده اند؟!! چگونه در دهکده پزشکی محدوده خیابان نواب و گلباغ نماز و ورودی شهرک بهشتی مثل مجتمع باران هیچکدام پارکینگ ندارند؟! وقتی که بیمار را کشان کشان برای شیمی درمانی می برند از نظر اخلاقی اجازه نداریم اعمال قانون کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: مالکانی که با کسری پارکینگ برای احداث ساختمان مجوز گرفتند موظفند پارکینگ برای مردم تعریف کنند.

وی در پایان گفت: ما با مردم مدارا می کنیم اما وقتی با این سئوال مواجه می شویم که خودروی خود را کجا پارک کنیم ، جوابی برای این سئوال نداریم.

در پایان این  مراسم از پوستر مسابقه عکاسی اولین سوگواره دلدادگان حسینی رونمایی و از خبرنگاران تجلیل  شد.

ارسال شده در یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۵۴ بعد از ظهر
کد خبر: 7975864
آخرین خبر ها
گزیده خبرها