نحوه کنترل ناخن پرستاران در استان گیلان چگونه است؟!!

نحوه کنترل ناخن پرستاران در استان گیلان چگونه است؟!!

اختصاصی/ اسرار امروزکدام واحد اداری دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و چه کسانی مسئول کنترل ناخن پرستاران هستند؟ کنترل ناخن های پرسنل دانشگاه بصورت روزانه انجام می شود یا خیر؟ اگر ناخن یکی از پرسنل از 6 میلمتر بیشتر بود چه برخوردی و بر اساس کدام مستندات قانونی انجام می شود؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، در ادامه حواشی اجرای طرح عفاف و حجاب در کشور و برخوردهای غیرقانونی و غیر متعارف، بخشنامه جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره ناخن پرسنل خانم  و پرستاران خبرساز شد.

 در این بخشنامه که  با امضای مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مسئول کمسیون ارزشیابی نظام پرستاری و عضو تجدید نظر نظام پزشکی خطاب به بیمارستانهای دولتی و خصوصی گیلان در خبرها منتشر شده ، آمده است که ناخن پرسنل شاغل در مراکز درمانی باید حدود ۶ میلمتر باشد!! همچنین تاکید شده که ناخن ها باید کوتاه باشد و از لاک ناخن و ناخن مصنوعی نباید استفاده شود. همچنین کاشت ناخن هم ممنوع است!! استفاده از زیورآلات نیز ممنوع است!!

اگر چه کنترل عفونت و حفظ ایمنی بیمار دلیل چنین مکاتبه ای اعلام شده اما این سئوالات برای افکار عمومی ایجاد شده که شیوه و نحوه کنترل ناخن های پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان چگونه است؟ کدام واحد اداری این دانشگاه و چه کسانی مسئول کنترل ناخن خانمها هستند؟ کنترل ناخن های پرسنل دانشگاه بصورت روزانه انجام می شود یا خیر؟ اگر ناخن یکی از پرسنل از 6 میلمتر بیشتر بود چه برخوردی و بر اساس کدام مستندات قانونی انجام می شود؟ چند کشور خارجی نام ببرید که پرستاران از لاک زدن، ناخن بیش از 6 میلمتر، ناخن مصنوعی، کاشت ناخن، استفاده از زیورآلات در محیط کار محروم هستند؟ در بخشنامه صادره مقصود از ناخن ها، ناخن پاها هم مد نظر هست؟

 بدیهی است اگر پاسخی در این راستا جهت تنویر افکار عمومی ارائه شود، پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز سریعا نسبت به انتشار اقدام خواهد کرد.

 

ارسال شده در جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵۰ بعدازظهر
کد خبر: 3871311
آخرین خبر ها
گزیده خبرها