وقتی که رییس جمهور وعده های انتخاباتی خود را زیرپا میگذارد....!!

وقتی که رییس جمهور وعده های انتخاباتی خود را زیرپا میگذارد....!!

اختصاصی/ اسرار امروز/ ریحانه خوشحال. کاش رییس جمهور آنقدری که در تلاش است تا وعده های انتخااباتی خود را زیرپا بگذارد همانقدر هم تلاش می کرد تا شکم گرسنه مردم را سیر کند/ چرا نمایندگان مجلس روزه سکوت گرفته اند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،  آیا بدحجابی جرم است ؟ طبق کدام قانون؟ قراردادن مردم در مقابل حاکمیت چطور؟ آیا با تصمیم گیریهای نسنجیده مردم را در مقابل هم و در مقابل حاکمیت قرار دادن و تشنج ایجاد کردن جرم نیست؟/ آقایان مسئول در شرایطی که کشور نیاز به اتحاد دارد با تصمیم گیری های نسنجیده اتحاد و همراهی مردم را نابود نکنید.

طبیعی است که وقتی فرزند و خانواده ی شما را هم بگیرند آنهم نه بخاطر اینکه مرتکب جرمی شده باشند بلکه تنها به دلیل بدحجابی که در هیچ قانونی جرم شناااخته نشده است شما هم در دفاع از خانواده خود خواهید ایستاد .ادامه این رفتارهای نسنجیده و گوش دادن به مشاوره های غلط ،هم همراهی مردم با دولت را ازبین خواهد برد هم موجب فرار مغزها و جوانان، بیش از پیش خواد شد آنهم در شرایطی که کشور به دنبال فرزند آوری و افزایش نسل جوان است با فراااری دادن مغزها و جوانان، این خواسته مهم را نیز از دست خواهید داد  و عملا کشور نسل جوان و مولد خود را از دست خواهد داد.

کاش رییس جمهور ایران آنقدری که در تلاش است تا وعده های داده شده خود و تمام قولهایی را که قبل از انتخابات برای گرفتن رای از مردم داده است  زیر پا بگذارد ،همانقدر هم تلاش میکرد تا شکم گرسنه مردم را سیر کند و شاخص فلاکت را تا این اندازه بالا نبرد.

در شرایطی که تامین معیشت مردم در اولویت وظایف دولت قرار دارد و تورم و گرانی های لحظه ای امان مردم را بریده است دولت بجای مهار تورم، تمام قوای خود را برای مقابله با بدحجابی بکار گرفته است.

کاش دولت کمی از امکانات ، انرژی و هزینه هایی را که صرف کنترل بدحجابی میکند صرف مهار تورم میکرد.چرا که وظیفه اصلی دولت تامین معیشت و آسایش مردم است نه بهم زدن آرامش آنها...!! امر به معروف و نهی از منکر امری پسندیده است اما بشرطی که دلنشین و تاثیرگذار باشد نه اینکه برای امر به معروف و نهی از منکر ، ضابطین قضایی، خود مرتکب گناه شده و دست ناموس مردم را لمس کنند آنهم برای بردنش به داخل ماشین یا با بغل کردن زن نامحرم اورا به زور داخل ماشین بیندازند .

کجای دین ما لمس کردن نامحرم برای هدایت کردن و ارشاد کردنش را تایید کرده است؟؟!! این چگونه نهی از منکر است که خودتان  مرتکب منکر میشوید و چگونه امر به معروف کردن است که خود نیاز به امر به معروف شدن پیدا میکنید با اینگونه رفتارهای ناشایست که در خور بانوی مسلمان ایرانی نیست خودتان نیاز به امر به معروف و نهی از منکر پیدا میکنید...

32 نهاد وظیفه ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر را دارند که اگر در مقابل بودجه ای که سالانه به آنها اختصاص پیدا میکند کار خود را درست انجام میدادند اکنون نیاز به برخورد قهرآمیز نبود.

اینکه در طول یکسال گذشته جناب رییس جمهور دقیقا چه کاری برای کاهش تورم انجام دادند و چقدر موفق بوده اند تا شاخص فلاکت را پایین بیاوردند سوالیست که از مردم بپرسید با نارضایتی تمام گله خود را اعلام میدارد بجز قشر مرفع...

بزرگ ترین و بیشترین توقعات مردم حل مشکلات اقتصادی و معیشتی بوده و داشتن یک اقتصاد خوب و وضعیت معیشتی مناسب اشتغال و حل مشکلات مسکن جزء اساسی ترین مطالبات مردم  و از جمله  وظایف مهم دولت است که متاسفانه این مهم  تحقق نیافته و بجایش مقابله با بدحجابی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است دولت وظیفه مهمی در امیدبخشی دارد اما با اقدام به یکسری تصمیمات مردم را ناامید کرده است .

دولت سید ابراهیم رییسی با جراحی اقتصادی که معیشت مردم به آن گره خورده   فشار مضاعفی را به مردم تحمیل کرده است. گرانی 4 قلم کالای اساسی که قرار نبود گرانی کالاهای دیگر را در پی داشته باشد ،اما متاسفانه گرانی 100ها قلم  کالا و خدمات را در برگرفت که حداقل زندگی معیشتی نیز در این جراحی اقتصادی از مردم گرفته شد و سفره های مردم هر روز کوچکتر از دیروز میشود .

با توجه به قانون شرطی حذف ارز 4200 تومانی، قرار بود  دولت و مجلس در قبال حذف ارز 4200 تومانی، قیمت ها را به شهریور 1400 برگرداند اما نه تنها قیمتها به سال 1400برنگشت بلکه ارز 4200 تومانی هم برداشته شد .

در دولت سید ابراهیم رییسی با تصمیمات خلق الساعه ضربه بسیار سهمگینی به اقتصاد کشور زده شد و کسانی که این ضربه را به اقتصاد کشور زدند باید پاسخگو باشند. حتی امروز قدرت خرید طبقه متوسط نیز پایین آمده و سلامت و آینده جامعه در خطر است. 

مسئولانی که از نظرشان حفظ قدرت سفره مردم در کالاهای ضروری معیشتی ،اصل اول بود و اعتقاد داشتند مردم باید آرامش معیشتی صد درصدی داشته باشند، اکنون مشخص نیست چرا در قبال جراحی نافرجامشان وکوچکتر شدن سفره های مردم سکوت کرده اند و جز سخنرانی و ارائه آمار و ارقام در سفره مردم خبری از رفاه معیشتی نیست.

جراحی اقتصادی دولت سیزدهم نه تنها صبر مردم بلکه صبر حامیان دولت را نیز لبریز کرده است.

سید ابراهیم رییسی هرچقدر در سمت رییس قوه ی قضاییه خوش درخشید و رضایتمندی آحاد مردم را با خود داشت اما در سمت جدید خود یعنی ریاست جمهوری همراهان خود را از دست داد زیرا مردم  هر روز ناامید تر از دیروز میشوند و ایشان نتوانستند به وعده های خود جامه عمل بپوشانند.

وی که در شعارهای انتخاباتی خود اهرم فشار بر روی فضای مجازی و سرسختی در حجاب را رد کرده بود اما اکنون نه تنها بر عهد خود وفا نکرده است  بلکه عرصه را بر مردم  روز به روز تنگ تر میکند.

بسیاری از نمایندگان مجلس هم روزه سکوت گرفته اند و مشخص نیست بر قانونی که خود تصویب کرده اند و قرار بود قیمت ها به شهریور 1400 برگردد چه نظارتی دارند؟؟!!

معلوم نیست که این نمایندگان انتخاب شده اند تا از حقوق مردم دفاع نمایند و در جهت رفاه مردم قاانون تصویب  کنند یا دردفاع از دولتها...!!!  

دولت هم بدون توجه به هشدار کارشناسان نسبت به پیامدهای جراحی اقتصادی بدون ایجاد زیرساختارها کار خود را کرد و موج  گرانی هایی که در طول بیش از 40 سال پس از انقلاب  اسلامی بی سابقه بوده را به مردم تحمیل کرده است که چوب این ندانم کاریها را مردم خوردند و تاوانش را با سفره های خاالیشان میدهند.

در این اوضاع نابسامان ،مردم نسبت به حال خود نگران هستند چه برسد به آینده ... و آنگاه مسولین گرانقدربا دعا به دنبال آرامش معیشتی برای مردم هستند.اگر بدون همت و تصمیم درست و کارشناسانه ،دعا کارساز است ، پس حجاب را هم به دعا بسپارید...

امید است تا دیر نشده و سونامی تورم راه نیفتاده  و رییس جمهور بیش از این حامیان خود را از دست نداده  ، در تصمیات خود تجدید نظر و به قوانین تصویب شده پایبند باشد و دست از اجرای قوانین نانوشته بردارد و وعده های انتخاباتی خود  را به تحقق برساند.

جناب رییس جمهور، الوعده وفاااااا

ارسال شده در پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر
کد خبر: 3293038
آخرین خبر ها
گزیده خبرها