اول سوزنی به خود بزنید بعد جوالدوز به دیگران!!
سرمایه گذاری بیش از ۳ هزار میلیاردی در صنعت برق گیلان قابل تقدیر است

اول سوزنی به خود بزنید بعد جوالدوز به دیگران!!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. حذف مدیران قبلی و جایگزینی مدیران همسو در سطوح مختلف دستگاههای اجرایی به «آوردن مدیران اتوبوسی» معروف است که اتفاقا همه دولت‌های پیشین نیز به این امر متهم هستند. مسیری که مدتی است در دولت سیزدهم نیز آغاز شده و نتیجه آن کنار گذاشتن بعضی مدیران باتجربه و متخصص در دستگاه‌های دولتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، «بانیان وضع موجود» کلید‌واژه‌ ای هستند که رئیس‌جمهور دولت سیزدهم در آخرین سفر استانی خود به گیلان از آن استفاده کرد تا تلویحا مشخص شود تغییر مدیران در دولت او نیز به شکل «اتوبوسی» است. سید ابراهیم رئیسی در رشت گفت: «بانیان وضع موجود اجازه پست‌ گرفتن در گیلان را ندارند و نباید به کار خود ادامه دهند؛ زیرا شدیدترین خسارت را به کشور وارد کردند و امروز به مدیران اعلام شد که مدیران جوان، انقلابی و تحول‌خواه برای گیلان معرفی شوند.»

حذف مدیران قبلی و جایگزینی مدیران همسو در سطوح مختلف دستگاههای اجرایی به «آوردن مدیران اتوبوسی» معروف است که اتفاقا همه دولت‌های پیشین نیز به این امر متهم هستند. مسیری که  مدتی است در دولت سیزدهم نیز آغاز شده و نتیجه آن کنار گذاشتن بعضی مدیران باتجربه و متخصص در دستگاه‌های دولتی است.

استان گیلان هم از این غافله عقب نماند و پس از اظهارات رییس جمهور، دستخوش تغییرات حتی در سطح کارشناسان بود. بطوریکه تر و خشک را با هم سوزاندند که انتقادات افکار عمومی را در پی داشت.

طرح عنوان بانیان وضع موجود برای عده ای راه باز کرد تا برای رسیدن به انتظارات خود، مدیران ارشد استان را برای تغییر برخی مدیران تحت فشار قرار دهند. برخی هم در رسانه ها دست به قلم بردند که چون در چند استان کشور مدیر یک دستگاه تغییر کرده ، گیلان هم باید تبعیت کند و کاری به کارنامه موفق آن مدیران هم ندارند.

بهمن داراب زاده یکی از مدیران موفق در استان گیلان است که تیر 1399، سکان شرکت برق منطقه ای را در دست گرفت و توانست 8 طرح ملی و زیربنایی این شرکت را برای افتتاح در هفته دولت سالجاری آماده کند. وی برادر شهید است و تلاش کرد با تعهد و تخصصی که دارد تمام توان خود را بکار گرفت تا با سرمایه گذاری بیش از 3 هزار میلیارد ریالی در دو سال گذشته از خاموشی های ناخواسته در تابستان جلوگیری کند. اگر چه پرسنل شرکت برق منطقه ای برای تولید و انتقال برق، تلاش و زحمات زیادی متحمل می شوند اما چون بطور مستقیم با مردم رویارویی ندارند در رسانه ها کمتر دیده می شوند و به نوعی مظلوم هستند.

این روزها در محافل عمومی گیلان شایعه شده برخی خواص با فشار به بهمن داراب زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان تلاش می کنند تا نزدیکان خود را دراین شرکت استخدام کنند اما مدیرعامل این شرکت زیر بار نرفت و شایعه تغییر وی سر زبانها افتاد.

داراب زاده در نشست خبری خود که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد اگر چه بطور شفاف به سئوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز در  خصوص تغییر احتمالی وی و حواشی ایجاد شده پاسخی روشن نداد، اما تاکید کرد: تغییر مدیران همیشه بوده و هست و هر جایی که برای ما مشخص کنند، به مردم خدمت می کنم .

باید به این نکته توجه داشت که غالب مدیران آن ‌میزانی که به تخصص ، حرفه ، آبرو و اعتبار و اعتلای خود، سازمان و کشورشان تعهد دارند لزوما وابسته این فرد و آن فرد یا گوش‌ به فرمان این جناح و آن حزب نیستند. گرایش‌های فکری و سیاسی افراد یک امر شخصی است و تا زمانی که ناکارآمدی، عدم سلامت یا سیاسی‌کاری و کارشکنی فردی در جایگاه اداری‌اش اثبات نشده به صرف برخی توهمات و دسته‌بندی‌ها نباید او را کنار گذاشت.

امیدوارم کسانی که مسوول حذف بانیان وضع موجود هستند، اول سوزنی به خود بزنند که انصافا خودشان در بروز وضع موجود چقدر نقش داشته‌اند و بعد با در نظر گرفتن موارد فوق‌الذکر، دیگران را مورد اصابت جوالدوز قرار دهند.

اکنون افکار عمومی از استاندار گیلان انتظار دارند تا وارد میدان شده و جلوی زیاده خواهی برخی خواص که غیر متعارف دغدغه بانیان وضع موجود را دارند، بگیرد و زیر بار فشارها برای تغییر مدیران متعهد و متخصص و دارای کارنامه قابل قبول در خدمت به مردم ، نرود.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶ بعدازظهر
کد خبر: 6231195
آخرین خبر ها
گزیده خبرها