اسناد مالکیت اراضی 22 مدرسه با پیگیری مدیرکل اموال و املاک استان گیلان به آموزش و پرورش اهدا شد

اسناد مالکیت اراضی 22 مدرسه با پیگیری مدیرکل اموال و املاک استان گیلان به آموزش و پرورش اهدا شد

اختصاصی/ اسرار امروزاسناد مالکیتتعداد 36 پلاک ثبتی شامل 22 مدرسه فعال در مساحتی برابر 48 هزار و 500 متر مربع در شهرستان های رشت، تالش و رودسر از سوی اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان گیلان به آموزش و پرورش اهدا شد. گفتنی است اراضی تحت مالکیت بنیاد مستضعفان که مدارس آموزش و پرورش در آن ساخته شده بود بیش از 323 میلیارد تومان ارزش دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، اسناد مالکیت  تعداد 36 پلاک ثبتی شامل 22 مدرسه فعال در مساحتی برابر 48 هزار و 500 متر مربع در شهرستان های رشت، تالش و رودسر از سوی اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان گیلان به آموزش و پرورش اهدا شد. گفتنی است اراضی تحت مالکیت بنیاد مستضعفان که مدارس آموزش و پرورش در آن ساخته شده بود بیش از 323 میلیارد تومان ارزش دارد و قرارداد واگذاری آن، در جلسه ای با حضور حسن خسروی مدیرکل اموال و املاک استان گیلان و محمد فائزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به امضا دو طرف رسید.

این قرارداد در راستای اجرای گام اول از  توافقنامه فی مابین بنیاد مستضعفان و وزارت آموزش و پرورش و همچنین مصوبه هیات امنای محترم مبنی بر تعیین تکلیف اراضی بنیادی تحت اختیار آموزش و پرورش  انجام شد.

مدارسی که به دلیل نداشتن اسناد مالکیت امکان بازسازی یا تبدیل به احسن نداشتند با رویکرد حمایتی بنیاد مستضعفان و پیگیری مدیرکل اموال و املاک استان گیلان در طول شش ماه، فرصتی با ارزش برای آموزش و پرورش گیلان ایجاد نمود.

خسروی در این جلسه گفت: آموزش و پرورش در  بحث «تولید» و در «ارزش افزوده»، نقش بی‌بدیلی دارد و این موضوعی است که جامعه به آن معتقد است و کمک به آموزش و پرورش برای بنیاد اولویت دارد.

فائزی نیز در این جلسه با تقدیر از مدیرکل اموال و املاک استان گیلان گفت: اقدام اداره اموال و املاک استان گیلان کار بسیار پر خیر و برکتی برای آموزش و پرورش است چرا که وقتی سند این مدارس بنام آموزش و پرورش انتقال می یابد امکان باسازی، نوسازی، تجهیز و ... برای ارائه خدمات مطلوبتر به دانش آموزان ایجاد می شود.

در این جلسه قراردادهای واگذاری امضا و تحویل آموزش و پرورش شد و مقرر شد به محض فراهم شدن مقدمات انتقال سند رسمی، نسبت به انتقال قطعی اسناد بنام آموزش و پرورش قدام شود.

ارسال شده در جمعه ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲ بعد از ظهر
کد خبر: 0572335
آخرین خبر ها
گزیده خبرها