شورای هماهنگی مدیران آموزش و پرورش به ‌میزبانی کانون استان گیلان؛ تشکیل جلسه داد

شورای هماهنگی مدیران آموزش و پرورش به ‌میزبانی کانون استان گیلان؛ تشکیل جلسه داد

اسرار امروز.هم‌اندیشی و هم ‌گرایی جهت برطرف‌ سازی موانع پیش‌ روی نظام آموزشی استان، ترسیم چشم‌انداز برنامه‌ها و فراهم ‌سازی بستر‌های لازم برای بهره ‌گیری از ظرفیت‌های متقابل نیز در دستور کار این شورا قرار‌داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، نخستین نشست هماهنگی مدیران آموزش و پرورش گیلان 14 شهریور 1401  به‌میزبانی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در رشت برگزار‌شد.

به‌ گزارش روابط‌عمومی‌اداره‌ کل کانون استان گیلان، این نشست براساس تصمیم‌های اتخاذ ‌شده در سی‌و‌ششمین اجلاس رئوسای آموزش و پرورش و با تاکید وزیر این وزارتخانه برگزار‌شد و طی آن مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان  و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان به طرح مباحث و موضوع‌های مرتبط با نظام آموزشی پرداختند.

هم‌اندیشی و هم ‌گرایی جهت برطرف‌ سازی موانع پیش‌ روی نظام آموزشی استان، ترسیم چشم‌انداز برنامه‌ها و فراهم ‌سازی بستر‌های لازم برای بهره ‌گیری از ظرفیت‌های متقابل نیز در دستور کار قرار‌داشت.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان طی این نشست، ضمن خوش‌آمد‌گویی به حاضران و ابراز خرسندی از ایجاد زمینه‌های لازم برای افزایش گستره‌ی همکاری‌های مشترک، به اولویت‌های این مجموعه اشاره و ادامه ‌یافتن طرح «کانون ‌مدرسه» و فراهم‌آمدن امکان حضور اولیا و دانش‌آموزان مدارس به صورت مستمر و برنامه ‌ریزی شده در مراکز این نهاد را خواستار‌شد.

سید‌ جلیل میرعظیمی در همین ‌حال به پیشینه‌ی اجرای این طرح با همکاری کانون و آموزش و پرورش اشاره ‌داشت و بهره‌ مند‌سازی دانش‌آموزان از ظرفیت‌های مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری را از جمله دست‌آورد‌های اجرای این طرح برشمرد.

تسهیل در امر راه‌اندازی مراکز پیش‌ دبستانی، مشارکت در برگزاری بیست و چهارمین جشنواره‌بین‌المللی قصه‌گویی کانون، ویژه‌ برنامه‌های هفته‌ ملی کودک و فعالیت‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی نیز از دیگر موضوع‌هایی بود که مورد توجه سرپرست کانون استان گیلان واقع‌ شد و وی از تمامی دستگاه‌ها، به ویژه مجموعه‌های عضو شورا برای همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دعوت‌ کرد.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان گیلان هم برگزاری این نشست را سازنده و کارساز خواند و مجموعه‌های عضو این شورا را به «پیشانی حوزه فرهنگ» تشبیه ‌کرد.

محمد‌فائزی در ادامه، اهمیت هم‌اندیشی دستگاه‌های فعال در نظام تعلیم و تربیت کشور را خاطر‌نشان ‌کرد و   با اشاره به بازگشایی مدارس در مهر 1401 اظهار‌کرد: این تعاملات استانی و مشارکت‌های فرادستی به توانمند‌سازی آینده‌ سازان و برطرف‌ سازی بحران‌های جامانده از گذشته کمک‌ می‌کند.

ساماندهی پذیرش دانش‌آموزان در مدارس ابتدایی و هم‌چنین، حرکت در مسیر هم‌گرایی با کانون در راه‌اندازی مجدد طرح کانون‌-‌مدرسه، برطرف‌سازی دغدغه‌های دانشگاه فرهنگیان و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس نیز از دیگر موضوع‌هایی بود که در صحبت‌های مدیر‌کل آموزش و پرورش مورد توجه تاکید‌ قرار‌گرفت.

مدیر‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس نیز از اثر‌بخشی برگزاری این نشست‌ها سخن‌گفت و به طرح مباحثی در ارتباط با فروش املاک مازاد آموزش و پرورش، برای ساخت اماکن آموزشی و کمک به طرح شهید پناهی پرداخت.

علی‌دقیق هم‌چنین، معرفی مسئول پیگیری این امر را ضروری عنوان‌ کرد و افزود: اخذ‌ مجوز‌های لازم برای تملک زمین و راه‌اندازی مجتمع آموزشی در مسکن مهر شهر رشت و درعین‌حال،  صدور پروانه جهت طرح‌های در حال ساخت از دیگر موضوع‌هایی است که تلاش و مساعدت افزون‌تر را طلب‌می‌کند.

بازگشایی مدارس در روز‌های پساکرونا، از دیگر مواردی بود که در صحبت‌های دقیق به آن اشاره‌شد و وی بر این اساس، آمادگی بیش‌تر برای خدمات‌رسانی مطلوب به دانش‌آموزان را ضروری ارزیابی‌کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان گیلان هم از فرصت‌سازی برگزاری این نشست‌ برای مجموعه‌های دست‌اندرکار عرصه فرهنگ صحبت‌کرد و در ارتباط با نیاز‌های مجموعه تحت مدیریت‌ خود سخن‌گفت.

ابراهیم صفری در همین زمینه به فضا‌های آموزشی، رفاهی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان در مرکز استان و شهرستان‌ها اشاره‌داشت و تجهیز پردیس‌های دانشگاهی را برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به دانشجویان لازم و ضروری قلمداد‌کرد.

فراهم‌سازی امکان کارآموزی دانشجویان این دانشگاه در مدارس و  مراکز کانون پرورش فکری و اعلام همراهی برای مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در سطح استان، بخش پایانی سخنان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان گیلان به‌شمار‌می‌رفت.

مرور مصوبات این نشست و برنامه‌ریزی جهت برگزاری مستمر و ماهانه جلسات شورای هماهنگی مدیران آموزش و پرورش استان گیلان، بخش پایانی برنامه‌ها به‌شمار‌می‌رفت و برهمین‌اساس نیز مقرر‌شد، اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس‌گیلان میزبانی جلسه آتی را برعهده داشته‌باشد.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۹:۱۱ بعد از ظهر
کد خبر: 0157516
آخرین خبر ها
گزیده خبرها