از ایده های خلاقانه کتابخانه های عمومی گیلان در مقوله های اجتماعی حمایت می کنیم
مصطفی پور در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان تاکید کرد:

از ایده های خلاقانه کتابخانه های عمومی گیلان در مقوله های اجتماعی حمایت می کنیم

اسرار امروزمصطفی پور جذاب سازی مقوله مطالعه و تقویت گفتمان مطالعه مفید در جامعه را راهکار برون رفت از معضلات اجتماعی متعدد در جامعه برشمرد و از حمایت کامل خود از ایده های خلاقانه مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در این حوزه سخن گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، جذاب سازی مقوله مطالعه و تقویت گفتمان مطالعه مفید در جامعه را راهکار برون رفت از معضلات اجتماعی متعدد در جامعه برشمرد و از حمایت کامل خود از ایده های خلاقانه مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در این حوزه سخن گفت. یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان امروز چهارشنبه (16شهریور) با حسین مصطفی پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان دیدار و خواستار حمایت و ارائه راهکار برای توسعه زیرساخت های فرهنگی در گیلان شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در این دیدار به ضرورت ایجاد و توسعه کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه فرهنگی در جوامع پیشرفته اشاره کرد.

حسین مصطفی پور یکی از مهمترین نیازهای امروز جامعه را تشویق مردم به مطالعه دانست و با اظهار تاسف از اشتیاق مفرط جوانان و نوجوانان به استفاده از شبکه های اجتماعی برای رفع نیازهای اطلاعاتی، بستر مجازی را آفتی مهلک برای کتاب و کتابخوانی توصیف کرد.

مصطفی پور جذاب سازی مقوله مطالعه و تقویت گفتمان مطالعه مفید در جامعه را راهکار برون رفت از معضلات اجتماعی متعدد در جامعه برشمرد و از حمایت کامل خود از ایده های خلاقانه مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در این حوزه سخن گفت.

وی کتابخانه مرکزی رشت را یکی از مهمترین و اثرگذارترین مجموعه های فرهنگی دانست که در صورت تکمیل و بهره برداری کامل این پروژه، اهداف فرهنگی و اجتماعی در استان محقق خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این نشست با قدردانی از حمایت های معاون استاندار گیلان از اقدامات فرهنگی و اجتماعی کتابخانه های عمومی، گسترش متوازن زیرساخت های کتابخانه در سراسر استان را از مهمترین اهداف این مجموعه برشمرد.

یاسر تقوا با اشاره به وجود 85 باب کتابخانه عمومی در گیلان به برگزاری بیش از5هزار و 400 برنامه فرهنگی طی سال گذشته در این مراکز اشاره کرد و آن را فرصتی مناسب برای حضور اقشار مختلف مردم در این مجموعه دانست.

وی حمایت مسئولین استان از کتابخانه های عمومی را تضمین کننده آینده کودکان، نوجوانان و جوانان دانست و خاطرنشان کرد: امروز کتابخانه های عمومی با حضور در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی و فعالیت های اجتماعی به مراکز مهم و مورد اعتماد عموم مردم تبدیل شده اند.

وی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مقوله مطالعه و کتابخوانی نیز اشاره کرد و ترویج امر کتابخوانی را از واجبات دینی مورد توجه معظم له دانست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پایان صحبت های خود تکمیل و بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت را از مهمترین اولویت های فرهنگی استان برشمرد و با بیان اینکه این مجموعه بزرگ قریب به 50 خدمت مختلف برای مخاطبین ارائه خواهد داد، خواستار حمایت و هم افزایی بیشتر مسئولین امر برای کمک به اتمام این پروژه مهم فرهنگی شمال کشور شد.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲ بعدازظهر
کد خبر: 9479580
آخرین خبر ها
گزیده خبرها