آیا ادعای مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در خصوص کم کاری قوه قضاییه صحت دارد؟

آیا ادعای مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در خصوص کم کاری قوه قضاییه صحت دارد؟

اختصاصی/ اسرار امروزبا توجه به اینکه اجرای حکم می توانست در طول 8 سال گذشته با پیگیری مدیران وقت آموزش و پرورش پس از صدور حکم قضایی از طریق اجرای احکام انجام شود اما به نظر می رسد اظهاراتمحمد فائزی در نشست خبری اخیر، حکایت از کم کاری دستگاه قضایی در اقدام به موقع نسبت به اجرای قانون دارد چرا که وی اعلام کرد« اکنون مسئول بیرون کردن اینها شخص مدیرکل نیست.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، چندی پیش نشست خبری محمد فائزی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با فعالان رسانه های مجازی و نوشتاری در استان گیلان برگزار شد. وی در این نشست خبری به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد اما برخی پاسخهای وی از جمله اینکه کم اهمیت ترین موضوع در آموزش و پرورش انتصابات است و یا اینکه مدیران مدارس  با سرانه دانش آموزی حتی نمی توانند پول قبوض آب، برق، گاز، تلفن و ... را بدهند و برخی مدیران مدارس ممکن است برای برآورده کردن انتظارات بالای دانش اموزان پول دریافت کنند! در جای خود قابل تامل است.

اما نکته مهمی که وی به آن اشاره کرد پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه دلایل طولانی شدن تخلیه خانه های سازمانی گلسار رشت که در دست عده ای خواص قرار دارد، بود! وی گفت: «در حال حاضر چند ملک داریم که مورد دست اندازی قرار گرفته است. برخی از افراد خانه های سازمانی را پس از تمام شدن دوران تعریف شده قانونی تخلیه نکردند و مدیران وقت آموزش و پرورش استان مسئولیت داشتند تا نسبت به تخلیه این املاک دولت اقدام کنند. اکنون مسئول بیرون کردن اینها شخص مدیرکل نیست و دستگاه نظارتی ورود کرده و حکم تخلیه صادر شده و نهادهایی که حکم را اجرا می کنند، باید اقدام  نمایند!!!»

گفته می شود پیش از این با پیگیری مدیرکل وقت آموزش و پرورش گیلان ، حکم تخلیه تعدادی از خانه های سازمانی آموزش و پرورش گیلان در منطقه گلسار رشت  دو بار از سوی مراجع قضایی در سال 1392 یعنی بیش از 8 سال گذشته صادر شده بود و با تغییر مدیریت در آموزش و پرورش، مشخص نشد مدیران کل این مجموعه در اجرای این حکم چه اقداماتی داشته اند؟

با توجه به اینکه اجرای حکم می توانست در طول 8 سال گذشته با پیگیری مدیران وقت آموزش و پرورش پس از صدور حکم قضایی از طریق اجرای احکام انجام شود اما به نظر می رسد اظهارات  محمد فائزی در نشست خبری اخیر، حکایت از کم کاری دستگاه قضایی در اقدام به موقع نسبت به اجرای قانون دارد چرا که وی اعلام کرد« اکنون مسئول بیرون کردن اینها شخص مدیرکل نیست.»

این انتظار وجود دارد مسئولان دستگاه قضایی پاسخ دهند که آیا ادعای مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در خصوص کم کاری قوه قضاییه در راستای اجرای حکم تخلیه خانه های سازمانی آموزش و پرورش استان گیلان در منطقه گلسار رشت صحت دارد یا خیر؟

ارسال شده در دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱:۰۰ بعدازظهر
کد خبر: 9181405
آخرین خبر ها
گزیده خبرها