گشت ارشاد تا کی می خواهد قربانی بگیرد؟!!!

گشت ارشاد تا کی می خواهد قربانی بگیرد؟!!!

اسرار امروزمجموعه‌ی رفتارها و وقایعی که موجب مرگ ناگوار و تأسف برانگیز مهسا امینی شد، هم غیرقانونی است، هم غیرعُقلائی و هم نامشروع است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ریحانه خوشحال فعال رسانه ای طی یادداشتی در خصوص فوت مهسا امینی نوشت: گشت ارشاد تا کی میخواهد قربانی بگیرد و هربار توجیحی بر عملکرد مشمئز کننده خود بیاورد.شاید تمامی برخوردهای گشت ارشاد به مرگ منجر نشده باشد اما آثاری بسیار سوء در روح و روان و شأن و شخصیت دختر ایرانی که میخواهد آینده ساز این مرز و بوم باشد و فرزندان و آینده سازان زمان خود را تربیت کند، میگذارد .فشار روانی حاصل از برخورد گشت ارشاد چنان ترس ،رعب و وحشت در روح و روان دختران جوان مان ایجاد میکند که برخی منجر به سکته قلبی و سکته مغزی  یا فشار های عصبی ،افسردگی ،سَرخوردگی تا سالها بعد میشود که این آثار جبران ناپذیر بوده و میتواند یک نسل یا چندین نسل معیوب به چرخه کشور اضافه کند و این چنین قربانیان زیادی بگیرد.

کاش این همه سخت گیری ، فشار و پیگیری که دولت در کنترل حجاب دارد همان  اندازه عزم هم برای سیر کردن شکم گرسنه مردم  و برای پیدا کردن اختلاسگران هزاران میلیاردی این مرز و بوم میداشت که تاکنون میلیاردها تومان از کشور به سرقت و یغما برده اند و هیج آثاری از آنان نیست وهنوز دولتها نتوانسته اند پیدایشان کنند و به سزای اعمالشان برسانند .چرا تا کنون چنین عزمی برای رسوا شدن این سارقان قهار بیت المال و برگرداندن اموال این مردم و این کشور وجود نداشته است؟؟؟!!

چرا در شرایطی که مردم این کشور با فقر و رنج گرسنگی دست و پنجه نرم می کنند و بسیاری تا کمر در سطلهای زباله خم شده تا لقمه نانی برای شکم گرسنه شان پیداکنند، این همه اختلاسگرِ دزد را به حال خود رها کرده است؟؟!! و بجای آن به  ارشاد خشونت آمیز مردم همت گماشته است...!!! کجاست آن عزم ملی برای برگرداندن سرمایه های این کشور که می توانست میلیونها نفر از این مردم را به آسایش و رفاه برساند و به آبادانی این مرز و بوم بپردازد  و برای هزران جوان بیکار اشتغال ایجاد کند ...؟؟

حال با وجود این همه مشکلات اساسی که در کشور موج میزند چرا نگاه دولت بجای حل این معضلات فقظ بر روی حجاب است؟؟

لازم به ذکر است چنین ارشاد قهرآمیزی در هیچ قانونی قید نگردیده حتی در قانون اساسی نامی از آن برده نشده و مسئولیت این امر نیز به پلیس سپرده نشده است.در شرایطی که نه قانون حکمی برایش دارد و نه اینگونه رفتارهای قبیح و بدور از شأن این ملت، جایگاهی در بین مردم دارد ، اینگونه رفتارها فقط مردم را بیشتر جریح  و کشور را دشمن شاد میکند..

کاش به آن درجه از درایت و فهم میرسیدیم که بدانیم تنها زمانی موفق هستیم و میتوانیم در مقابل توطئه های دشمنان تاب بیاوریم که مردم را در کنار خود و همراه خود نگه داریم نه آنکه با برخوردهای ناشایست و کریه  برخی، همراهی مردم را از دست بدهیم.

هیچ جامعه ای با چنین خشونت و برخورد قهرآمیزی  نه تنها موفق نبوده بلکه هیج یک از ارزشهای انسانی و الهی را نتوانسته به ثبات و پایداری برساند و چه بسا مردم را جریح تر میکند...

هربار با برخوردهای ناشایست گشت ارشاد  قلب مردم جریحه دار شد وبا توجیحاتی که فقط خودشان را اقناع کرد رعب و وحشت زیادی در دل مردم راه انداخت تا جایی که مردم بجای آنکه در زمان ترس و ناامنی به سراغ پلیس بروند تا امنیتشان را تضمین کنند با دیدن لباس پلیس لرز بر اندامشان بیفتد در واقع با اینگونه رفتارهای قبیح و کریه برخی ، جامعه پلیس اقتدار و امنیت و محبوبیتی را که نزد مردم داشت  رفته رفته از دست میدهد  و هیچ چیز به این اندازه نمیتواند ترسناک باشد که مردم بجای کمک گرفتن از پلیس برا امنیت ،با دیدن پلیس پا به فرار بگذارند.

با از دست رفتن این دختر جوان و داغدار شدن خانواده او این ترس در خانواده ها ایجاد شد که دیگر با کدام امنیت فرزندان مان را برای رفتن به مدرسه ،سر کار و.. به بیرون از خانه بفرستیم ؟؟  از کجا معلوم امروز که فرزندان مان را راهی خیابانهای این کشور می کنیم، دوباربه آغوش خانواده برگردند؟؟!  ایجاد چنین ناامنی هایی اقتدار کشور را متزلزل کرده و باعث میشود تا دشمنان و رسانه های معاند از این فرصت نهایت سوءاستفاده را ببرند.

از رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستاریم تا با درایت خود شرایط را به گونه ای رقم بزنند تا هم امنیت مردم خدشه دار نشود هم همراهی مردم از آن ما باشد  و هم مشت محکمی بر دهان دشمنان یاوه گو گردد.

آیت الله بیات‌ زنجانی در پی رخدادهای تلخ منجر به درگذشت مرحومه مهسا امینی واکنش نشان داد و مرگ تاسف انگیزو ناگوار مهسا امینی راغیرقانونی ، غیر اخلاقی و نامشروع اعلام کرده است.

وی در ارتباط با اتفاقی که پس از مواجهه‌ی گشت ارشاد، برای دختر جوان‌ این مرز و بوم  رخ داد گفت: مجموعه‌ی رفتارها و وقایعی که موجب این اتفاق ناگوار و تأسف برانگیز شده، هم غیرقانونی است، هم غیرعُقلائی است و هم نامشروع.

وی افزود :غیرقانونی است از آن حیث که هیچ یک از قوانین کشور، مأموریت ارشاد و تربیت شهروندان را به پلیس نسپرده است؛ غیرعُقلائی است از آن حیث که تا جایی که می‌دانیم و در تاریخ دیده‌ایم این قبیل تلاش و تقلّاهای قهرآمیز هیچ وقت در هیچ جامعه‌ای موجب گسترش و استقرار پایدار و ماندگار هیچ ارزشی از ارزش‌های الهی و انسانی نشده است و نیز غیرمشروع میباشد چون همان‌طور که بارها گفته‌ام آیۀ کریمه «لا إکراه فی الدین» با اطلاقی که دارد به صراحت و شفافیت تمام، مؤمنان را از توسعه قهری و ترویج ستم‌گرانه و ظالمانۀ ارزش‌هایی که آنها را دینی و اخلاقی می‌پندارند بازداشته است چون این عین تناقض است و تناقض در هیچ کجای عالم بقاء ندارد.

آیت الله بیات زنجانی همچنین افزود: خداوند به لطف یا به قهرش حقیقت کلام امیرالمؤمنین سلام‌الله‌علیه را به آمران و مأموران این قبیل حوادث القاء بفرماید که مقام و قدرت اگر ماندنی بود به شما نمی‌رسید.

ارسال شده در یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۷:۲۳ بعد از ظهر
کد خبر: 7916961
آخرین خبر ها
گزیده خبرها