رفتار آقای قاضی به نحوی بود که آقای قالیباف به وکیل احتیاج نداشت!
غلامعلی جعفر زاده در واکنش به حکم حبس 91 روزه خود:

رفتار آقای قاضی به نحوی بود که آقای قالیباف به وکیل احتیاج نداشت!

اسرار امروزکاش قوه قضائیه جایی بود که مردم ما می‌توانستند از مسئولان سوال کنند/ دادگاه به جای بررسی از من می پرسید این مدارک را از کجا آوردی؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دادگاه تجدیدنظر با تایید حکم دادگاه بدوی، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی را به دلیل نشر اکاذیب درباره سفر فرزند رییس مجلس به ترکیه به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم کرد. وکیل امیر رضا بحیرایی ضمن اعلام این خبر گفت: حکم اولیه که ۹۱ روز حبس تعزیری به دلیل ارتکاب بزه نشر اکاذیب در فضای مجازی از طریق انتساب اعمال خلاف واقع به قصد اضرار به شکات و تشویش اذهان عمومی صادر شده بود در دادگاه تجدیدنظر تایید شد. وی همچنین افزود که این حکم برای یک سال تعلیقی می‌باشد.

اما جعفرزاده ایمن‌آبادی در واکنش  به حکم حبس ۹۱ روزه خود تاکید کرد: فساد هیچ فردی حتی مسئولان در هر رده‌ای که باشند نباید انکار و لاپوشانی شود، وگرنه وضعیت همین است که مردم از عصبانیت به خیابان می‌ریزند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر حکم ۹۱ روز حبس تعلیقی خود گفت: یک دادگاهی تشکیل شد و موضوع دادگاه هم در راستای سوالی بود که من در خصوص خرید آپارتمان از سوی آقای قالیباف در ترکیه داشتم.

وی مدعی شد: متاسفانه نه لایحه من و نه مستندات من خوانده نشد و گفتند باید به ترکیه بروی تا تائید مستندات خود را بگیری. متاسفانه رفتار آقای قاضی به نحوی بود که آقای قالیباف به وکیل احتیاج نداشت!

وی ادامه داد: من گفتم شما وزارت امور خارجه دارید، از آن‌ها بخواهید که تایید را بگیرند. شما حتی می‌توانید اصالت امضاهای همسر آقای قالیباف و داماد ایشان را تایید کنید؛ این افراد برای چه به ترکیه رفته‌اند و قرارداد خرید واحد مسکونی را به عنوان شاهد و حکم امضا کرده‌اند؟ در کمال تاسف رای را در کمتر از ۲۴ ساعت صادر کردند. من لایحه خودم را تقدیم حقوق‌دانان کشور می‌کنم که ببینند چقدر لایحه محکمی بود. سوال من از آقای قاضی این بود که تلویزیون ترکیه سه شب در خصوص خرید آپارتمان توسط رئیس مجلس ما فیلم پخش کرد، آقای قالیباف بگوید این‌ها دروغ است.

وی افزود: کاش قوه قضائیه جایی بود که مردم ما می‌توانستند از مسئولان سوال کنند. من درخواست تجدید نظر کردم اما دادگاه تجدید نظر من را نخواست و خودشان رای را تائید کردند. من به دیوان شکایت کردم. دادگاه به جای بررسی از من می پرسید این مدارک را از کجا آوردی؟ یک کسی بگوید این قرارداد جعل است.

این نماینده پیشین مجلس تاکید کرد:  من در حال نگارش کتابی هستم و همه این موارد را ثبت خواهم کرد؛ آقای قالیباف یا هر مقام مسئول دیگری بداند این سوالات در تاریخ خواهد ماند.

گفتنی است  وی جانباز ۷۰ درصد جنگ ایران و عراق در شلمچه است و از ویلچر استفاده می‌کند. او در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان است و پیش از این نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس نهم و دهم بود.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۶ بعد از ظهر
کد خبر: 9476553
آخرین خبر ها
گزیده خبرها