تعرفه پلکانی گاز باید زودتر اجرا شود
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس:

تعرفه پلکانی گاز باید زودتر اجرا شود

اسرار امروزعضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس درباره هزینه ای که بابت گاز خانگی از مردم اخذ می شود توضیح داد و گفت: این هزینه خیلی پایین است، به عنوان مثال من در مناطق جنوب کشور خانوارهایی هستند که حتی گازلوله گشی ندارند، هر هفته یک کپسول گاز استفاده می کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، احمد جباری عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره اهمیت اجرای تعرفه گذاری پلکانی در گاز مصرفی خانوارها، گفت: سال قبل در حوزه برق تعرفه گذاری پلکانی را برای کنترل و مصرف اجرایی کردیم و باید این قضیه را در زمینه گاز هم اجرا کنیم و افراد بر اساس سرانه مصرف خود هزینه گاز را بپردازند. به این صورت که برای افراد پر مصرف  که بیش از حد استاندارد گاز استفاده می کنند، هزینه بیشتری منظور و در مقابل برای کم مصرف ها، مشوق هایی در نظر بگیریم.

 این نماینده مجلس یازدهم همچنین با اشاره به سرانه مصرف گاز خانگی در کشور ما در مقایسه با سایر کشورها، گفت: متاسفانه در مقایسه با سایر کشورها هدر رفت گاز خانگی در کشور ما بسیار بالا است و مصرف فوق العاده بالایی داریم و این قضیه علاوه بر گاز در زمینه آب و برق نیز صدق می کند.

 وی در ادامه بیان کرد: به طور کلی بحث مصرف گاز خانگی محدود به پخت و پز و وسایل سرمایشی و گرمایشی است ولی این مصرف در فصل زمستان خیلی بیشتر می شود.

این نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه می توان با استفاده از شوفاژ که مصرف گاز بالایی ندارد منازل را در فصل زمستان گرم کرد، ادامه داد: متاسفانه باید بگویم که فرهنگ مصرف گاز در کشور پایین است ولی باز هم این هدر رفت به اندازه هدر رفت برق و آب نیست.

 جباری در ادامه ابراز داشت: ما باید برای کنترل مصرف گاز افراد مرفه نشین، آنها را به سمت استفاده از شوفاژ به جای وسایل سرمایشی و گرمایشی سوق بدهیم.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس درباره هزینه ای که بابت گاز خانگی از مردم اخذ می شود، توضیح داد: این هزینه خیلی پایین است، به عنوان مثال در مناطق جنوب کشور خانوارهایی هستند که حتی گازلوله گشی ندارند، هر هفته یک کپسول گاز استفاده می کردند. وقتی ما بخواهیم هزینه گاز خانگی را محاسبه کنیم هزینه مصرف دو الی سه ماهه خانوارها به اندازه دو تا سه کپسول گازی که آنها در یک الی دو هفته استفاده می کردند نیست.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳ بعد از ظهر
کد خبر: 5924904
آخرین خبر ها
گزیده خبرها