انباشت فرسودگی شبکه توزیع برق شبکه چالش استان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اعلام کرد:

انباشت فرسودگی شبکه توزیع برق شبکه چالش استان

اسرار امروز/ ریحانه خوشحالمحمدتقی مهدی‌زاده گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون بیش از ۷ کیلومتر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل ۳۵ میلیارد ریال جایگزین شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، محمدتقی مهدی‌زاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان در یک گفتگو اظهار کرد: یکی از معضلات و چالش‌های اساسی استان موضوع فرسودگی شبکه و انباشت این فرسودگی طی سالیان اخیر است. وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون بیش از ۷ کیلومتر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل ۳۵ میلیارد ریال جایگزین شده است.

مهدی زاده خاطرنشان کرد: شرایط جوی خاص گیلان و مواجه با بحران های طبیعی سهمگین نظیر بارش های سنگین برف، رطوبت و شرجی بودن هوا، تندباد و طوفان‌های فصلی در این خطه ایجاب می کند که شبکه‌های توزیع برق به ویژه در حوزه فشار ضعیف مورد نوسازی و مقاوم سازی قرار گیرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: همت و همراهی مسئولان استانی به ویژه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات و منابع مالی لازم برای نوسازی شبکه های توزیع برق گیلان امری ضروری و مورد درخواست است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت برای احداث کابل خودنگهدار، مناطق کمتر برخوردار و نیز دارای فرسودگی و ضعف برق است تا همگان از عدالت خدمت رسانی برخوردار شوند.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲ قبل از ظهر
کد خبر: 7231734
آخرین خبر ها
گزیده خبرها