مهر تایید مدیرکل صمت گیلان بر احیای 162 واحد تولیدی گیلان در دولت سیزدهم

مهر تایید مدیرکل صمت گیلان بر احیای 162 واحد تولیدی گیلان در دولت سیزدهم

اسرار امروز. تیمور پور حیدری گفت: احیای ۱۶۲ واحد تولیدی گیلان در بخش کشاورزی، خدماتی و گردشگری در دولت سیزدهم مستند و متقن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شامگاه جمعه (۲۰ آبان) محمدرسول سماکچی رئیس کانون کارفرمایی استان گیلان در برنامه در مسیر پیشرفت با موضوع اشتغال پایدار و چالش‌های پیش روی آن در استان گیلان اظهار داشت: ما به کسی شاغل می‌گوییم که با کار و مزدی که دریافت می‌کند، بتواند زندگی خود و خانواده‌اش را به شکل متعارف اداره کند. در واقع طبق اطلاعات مرکز آمار افراد ۱۵ سال به بالا می‌توانند، شاغل شوند و طبق همین طبقه بندی افراد ۱۵ تا ۶۵ سال نیروی توانا و مولد کشور به حساب می‌آیند.

سماکچی اعلام استاندار گیلان مبنی بر راه اندازی ۱۶۲ کارخانه راکد در گیلان و اشتغال برای یکهزار و ۹۰۰ نفر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بنده به عنوان نماینده حوزه کارفرمایی از این موضوع قانع نشدم و انتظار دارم مسئولان استان اسامی این ۱۶۲ کارخانه و افراد شاغل را لیست کرده و مستند کنند.

اما به نقل از روابط عمومی سازمان صمت گیلان،  تیمور پورحیدری، تسریع در حل مشکلات و تشکیل ستاد احیاء واحدهای راکد و نیمه تعطیل با دستور صریح استاندار دولت مردمی و پیگیری مجدانه معاونت اقتصادی استانداری از دستگاه‌های عضو کارگروه برای احیای ۱۶۲ واحد تولیدی و خدماتی، را ثمربخش عنوان کرد و بر اظهارات استاندار گیلان مهر تایید زد.

مدیرکل صمت استان گیلان با تاکید بر اینکه انتشار و بیان این گونه مطالب تخصصی باید از مرجع موثق باشد عنوان کرد: لازم است در مصاحبه ها از کلی گویی پرهیز شود و انعکاس عملکرد دستگاه های تخصصی به نحو صحیح می تواند در تنویر صحیح افکار عمومی اثر بخش باشد.

وی گفت: فعالسازی و احیای واحدهای حوزه های مختلف صنعتی کشاورزی خدماتی و گردشگری در قالب جلسات کارگروه های تسهیل و رفع موانع و سایر کارگروه های استان در اولویت نخست است.

 دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: در دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف استان واحدهایی احیا شده اند که ۴۷ واحد آن در حوزه صنعت و معدن بوده و ۱۱۰ واحد آن در بخش کشاورزی و دامپروری و شیلات و ۵ واحد نیز در حوزه خدمات و گردشگری می باشد که مستندات آن به تفکیک موجود است.

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵ بعد از ظهر
کد خبر: 5668342
آخرین خبر ها
گزیده خبرها