خودشو بیار، اسمشو نیار!!!

خودشو بیار، اسمشو نیار!!!

اسرار امروززهر و حرام برای "جمهور" ، شهد و حلال برای "رئیس جمهور" ؛ تیک آبی تان مبارک آقای رئیسی!/ اگر واقعاً اینستاگرام باعث ناامنی در ایران است، چرا شخص رئیس جمهور با عضویت در آن، بدان رونق می دهد؟ و اگر هم نیست چرا بسته اند و خلقی را از زندگی و کسب و کار و نان خوردن انداخته اند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از عصر ایران ؛ سید ابراهیم رئیسی نیز همانند بسیاری از روسای دولت در جهان، "تیک آبی" اینستاگرام گرفت. این بدان معناست که اینستاگرام صفحه او را به عنوان صفحه یک چهره معروف و رئیس جمهور ایران به رسمیت می شناسد و بعد از این، صفحات "فیک"ی که با نام او در این فضا فعالیت می کنند، به دلیل فقدان این تیک اعتبارزا، تمییز داده می شوند.

در این باره نکات زیر قابل ذکر است:

1 - قبل از هر چیز به جناب رئیس جمهور تبریک می گوییم که توانسته است این تیک را برای پیج اش بگیرد؛ رئیس جمهوری که گویا ریاست جمهوری اش با این شبکه اجتماعی گره خورده است، چه پیش از انتخابات که می گفت من خودم صفحه اینستاگرام دارم و می دانم مردم هم در این شبکه کسب و کار دارند و هرگز آن را نخواهم بست؛ چه بعد از ریاست جمهوری اش که اینستاگرام، تنها یک سال دوام آورد و دولت او، آن را بست و چه الان که بعد از فیلترینگ اینستاگرام در ایران، رئیس جمهور ایران، تیک آبی اینستاگرام را گرفته است!

2 - ادبیات اطلاع رسانی دولت هم در این باره جالب و تأمل برانگیز است و یادآور ضرب المثل "خودشو بیار، اسمشو نیار" است به گونه ای که در خبر گرفتن تیک آبی از اینستاگرام برای صفحه رئیس جمهور، اسمی از اینستاگرام نیاورده اند و  صرفاً نوشته اند: "یکی از شبکه ها" ؛ بخوانید:

"با توجه به صفحات متعدد منسوب به رئیس‌جمهور در شبکه‌های اجتماعی خارجی و انتساب مطالب مخدوش، اقداماتی به منظور تشخیص اصالت برای کاربران از ماهها قبل انجام شد که اخیراً یکی از شبکه‌ها به آن ترتیب اثر داد."

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۵:۵۲ بعد از ظهر
کد خبر: 7134482
آخرین خبر ها
گزیده خبرها