تلاش می کنیم با تعامل و مذاکره، بهترین راهکارها را جهت تسویه دیون کارفرمایان اتخاذ نماییم
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان :

تلاش می کنیم با تعامل و مذاکره، بهترین راهکارها را جهت تسویه دیون کارفرمایان اتخاذ نماییم

اسرار امروزکارفرمایان بدهکار به تامین اجتماعی ، تعیین تکلیف دیون خود را در اولویت قرار دهند/ کارفرمایان گیلانی 995 میلیارد تومان به تامین اجتماعی استان بدهی قطعی دارند/ 24 هزار و 200 کارفرمای گیلانی دارای بدهی بیمه ای به تامین اجتماعی استان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دکترعلی حسین نژاد در نشست کمیته وصول این مجموعه با تاکید بر اینکه مطابق قانون مطالبات تامین اجتماعی از اشخاص حقیقی و حقوقی در زمره ممتازه بوده و در شرایط مشابه با سایر ادارات و بانکها در اولویت قرار دارد، ضمن قدردانی از اتمام به موقع بیلان کارگاهی نیمه اول سالجاری ، اظهار داشت : گزارش های آماری مربوطه بیانگر دیون 1258 میلیارد تومانی کارفرمایان گیلانی به تامین اجتماعی استان است  که 995 میلیارد تومان آن قطعی است .

وی با اشاره به اینکه 79 درصد مبلغ بیلان دوره جدید ( لغایت شهریورماه سال 1401 ) مربوط به بدهی های قطعی و 21 درصد آن بدهی های برآوردی جدید است، خاطر نشان ساخت: باید از طریق مکاتبه با مجامع کارفرمایی و سرشاخه های عمده این قشر و ارتباط نزدیک با آنها ، از کارفرمایان مدیون جهت تعیین تکلیف دیون دعوت گردد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه سازمان به عنوان مجموعه ای عمومی و غیردولتی به دلیل عدم استفاده از بودجه دولت ، متکی به حق بیمه های وصول شده بابت ارائه مطلوب تعهدات است، اذعان داشت: به منظور جلوگیری از ایجاد خلل در انجام این مهم باید در کوتاهترین زمان ممکن وضعیت بدهی ها رسیدگی گردد .

حسین نژاد یادآور شد: تامین اجتماعی استان همسو با رویکرد دولت مردمی در جهت حمایت از اشتغال و تولید تلاش نموده تا حتی المقدور از ابزارهای قانونی خود همچون بازداشت حساب و توقیف اموال و ... استفاده ننموده و با تعامل و گفتمان و مذاکره، بهترین راهکارها را جهت تسویه دیون کارفرمایان . اتخاذ نماید.

وی اظهار داشت: باید تمهیداتی اتخاذ گردد تا با شرایط تقسیطی فراهم شده به منظور مساعدت به کارفرمایان ، این امر تسهیل گردد .

وی همچنین از همکاران خواست تا در مورد بدهی های برآوردی نیز که رقمی حدود 263 میلیارد تومان را در برمیگیرد برنامه ریزی لازم صورت گرفته و در صورت اعتراض کارفرمایان ، در کوتاهترین زمان رسیدگی به پرونده در هیات های تشخیص مطالبات انجام پذیرد .

شایان ذکر است بر اساس آخرین صورتحساب صادره بیش از 24200 کارفرمای گیلانی دارای بدهی بیمه ای به تامین اجتماعی استان هستند .

ارسال شده در یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۶ بعدازظهر
کد خبر: 5777719
آخرین خبر ها
گزیده خبرها