عقب نشینی موقت شرکت ملی گاز ایران از تعرفه های نجومی قبوض گاز

عقب نشینی موقت شرکت ملی گاز ایران از تعرفه های نجومی قبوض گاز

اسرار امروزاین اقدام شرکت گاز قابل قبول نیست .علیرغم تورم شدید بر گرانی کالاها و مواد غذایی اکنون که کشور با سرمای بی سابقه‌ای روبروست، در کمال ناباوری شرکت ملی گاز ایران بهای گاز مصرفی را افزایش داده که بسیاری از مردم کم درآمد توان پرداخت قبض گاز را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شرکت ملی گاز ایران در اقدامی جنجالی و قابل تامل در شرایطی که گرانی افسار گشیخته کمر مردم را شکسته ، قبوض پرداختی گاز را بیش از 100 برابر در برخی موارد افزایش داد.

 گفته می شود این افزایش قیمت که از 16 آذر ماه اجرا شد، قانونی است اما اینکه بر چه اساسی قبض مشترکان گاز حتی مشترکان روستایی به یکباره از ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان به ۲ الی ۶ میلیون تومان رسیده است، مایه بهت مردم و خیلی از مسئولین شده است.

برخی مسئولان اعلام کردند: این اقدام شرکت گاز قابل قبول نیست .علیرغم تورم شدید بر گرانی کالاها و مواد غذایی اکنون که کشور با سرمای بی سابقه‌ای روبروست، در کمال ناباوری شرکت ملی گاز ایران بهای گاز مصرفی را افزایش داده که بسیاری از مردم کم درآمد توان پرداخت قبض گاز را ندارند. افزایش لحظه‌ای قیمت ارز و مایحتاج ضروری مردم ، امان مردم را بریده است. مسئولان برای رفع این مشکل و فشاری که روی آحاد مردم به ویژه اقشار کم درآمد است، سریعاً چاره‌اندیشی کرده و کشور را درست اداره کنند. مردم نجیب، مقاوم و وفادار ایران شایسته این نوع مدیریت و گرانی و فشار نیستند.

این اقدام عجیب و نسنجیده و رشد یکباره و شدید این روزها در بازنگری قبض‌های گاز برای مشترکان، موجی از نگرانی و نارضایتی را ایجاد کرد.

دولت انقلابی تصمیم گرفت مشترکین را نقره‌ داغ کند و با قبوض گاز، مردم را شوکه کرد. با توجه به اینکه ایران دومین کشور دارنده بیشترین منابع گازی جهان است، این سئوال ایجاد شده که جریمه و گرانی در شرکت ملی گاز ایزان بر چه اساس و شاخصی محاسبه شده است؟ قبوض گازی که در برخی موارد  به اندازه حقوق یک ماه مشترک است

با توجه به اعتراضات و انتقادات شدید مردم و برخی مسئولان حالا مسئولان شرکت ملی گاز ایران از مواضع خود عقب نشینی کردند اما منت روی مشترکان خود گذاشتند که بطور موقت، تعرفه قبوض گاز تا پایان سال 1401 به دلیل سرمای بی سابقه شامل نخفیف 70 درصدی می شود و قبوض صادره اصلاح خواهد شد.

رحمانی سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: این مصوبه البته به قوت خود باقی است و از ابتدای سال ۱۴۰۲ تعرفه ها تغییر نمی کند اما در این ۳ ماه سرد سال این تخفیف اعمال می شود.

اکنون این نگرانی وجود دارد با توجه به تداوم و افزایش گرانیها اگر این تعرفه در سال 1402 اعمال شود، تکلیف مشترکان گاز چه خواهد بود.

ارسال شده در شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱:۳۸ بعدازظهر
کد خبر: 5349833
آخرین خبر ها
گزیده خبرها