بی توجهی به حمل و نقل ریلی و ترانزیت کالا تداوم دارد!!
انتقاد عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس از وزارت راه :

بی توجهی به حمل و نقل ریلی و ترانزیت کالا تداوم دارد!!

اسرار امروزکشور‌های همسایه با صرف هزینه‌های کلان به دنبال ربودن سهم ترانزیت ایران هستند!!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز ، آرا شاوردیان عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس ، گفت: متاسفانه فرصت کافی برای بررسی موضوعات کلان و اساسی مرتبط با وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل ریلی و اظهار نظر کارشناسی نمایندگان مجلس و نکته نظراتی که مستقیما خواست و مطالبه مردم و در راستای منافع کشور است، داده نشده و مسئولان  گزارشی سطحی و تکراری ارائه کردند.

وی در ادامه با اشاره به نقش پر رنگ حمل و نقل ریلی و ترانزیت کالا در آینده اقتصادی کشور از کم توجهی مسئولان وزارت راه و شهرسازی به این مهم ابراز گلایه کرد و افزود: اعضای کمیسیون عمران مجلس انتظار داشتند به دلیل اهمیت موضوع پس از جلسه با وزیر و سایر دستگاه‌های اجرایی ، فهم مشترکی میان مجلس و دولت پیرامون چالش‌ها و ضعف‌های موجود ایجاد و مسائل با حساسیت بیشتری بررسی شود اما جلسه در حد انتظار نبود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: در نشست با مسئولان وزارت راه اهتمام کافی برای حل مشکلات مردم و اراده‌ای برای رفع انفعال مدیریتی در شرکت راه آهن که منجر به رشد منفی حمل بار از شبکه ریلی شده دیده نشد! تداوم بی‌توجهی به حوزه حمل و نقل ریلی و ترانزیت کالا آن هم در شرایطی که کشور‌های همسایه با صرف هزینه‌های کلان و مدیریت منظم و یکپارچه به دنبال ربودن سهم ترانزیت کالا ایران در منطقه هستند، صحیح نیست. خانه ملت

ارسال شده در جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵ بعدازظهر
کد خبر: 9952513
آخرین خبر ها
گزیده خبرها