سفر رییس بنیاد مستضعفان کشور در حوزه ها‌ی مختلف محرومیت زدایی پر خیر و برکت بود
نماینده عالی دولت در گیلان:

سفر رییس بنیاد مستضعفان کشور در حوزه ها‌ی مختلف محرومیت زدایی پر خیر و برکت بود

اسرار امروز۱۰۰ هکتار از اراضی بنیاد مستعضفان برای نهضت ملی مسکن اختصاص می یابد/ 60 میلیارد تومان برای زیرسازی جاده منتهی به کارخانه سیمان دیلمان اختصاص یافت/ ۱۰‌میلیارد تومان به بهزیستی و کمیته امداد دیلمان و سیاهکل اختصاص یافت/ ۱۰۰ هکتار اراضی بنیاد در بندر انزلی برای فعالیت‌های گلخانه‌ای در نظر گرفته شد/ بنیاد مستضعفان به حوزه کشتیرانی و خط ریلی رشت_کاسپین کمک می کند/ سه شهرستان املش، سیاهکل و شفت در حوزه محرومتیت‌زدایی تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار می گیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ اسدالله عباسی استاندار گیلان عصر دیروز در نشست بررسی مصوبات سفر رئیس بنیاد مستضعفان کشور به گیلان گفت: استان گیلان در اجرای نهضت ملی مسکن با کسری زمین مواجه بوده که در مذاکرات با رئیس بنیاد مستضعفان کشور قرار شد تا ۱۰۰ هکتار از اراضی بنیاد مستعضفان برای نهضت ملی مسکن اختصاص یابد که از این میزان تاکنون ۱۸ هکتار آماده است.

عباسی در این نشست که  با حضور نماینده ولی فقیه در استان، رئیس و اعضای مجمع نمایندگان و جمعی دیگر از  مسئولان گیلان برگزار شد، افزود: در حال حاضر زمین ۲۷ هزار واحد مسکونی برای مرحله نخست نهضت ملی مسکن در گیلان تامین شده و ۱۸ هکتار زمین بنیاد مستضعفان، زمینه‌ تامین بیش از ۳ هزار واحد باقیمانده را فراهم و مرحله‌ی نخست تعهدات استان در حوزه‌ی نهضت ملی مسکن در گیلان را با ظرفیت ۳۰ هزار واحد تکمیل می‌کند.

وی مصوبات نشست با رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان کشور را در حوزه‌ی محرومیت زدایی، مسکن محرومان، رونق اقتصاد و اشتغال روستایی، عمران راه‌های روستایی و دیگر خدمات عام المنفعه برای تسریع در روند توسعه و محرومیت زدایی در گیلان اثرگذار دانست و یادآور شد: پیگیری مجدانه برای تسریع در روند عملیاتی ساختن مجموع مصوبات امروز، اولویتی ست که باید به طور جد از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط دنبال شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اختصاص 60 میلیارد تومان برای زیرسازی جاده منتهی به کارخانه سیمان دیلمان و ۱۰‌میلیارد تومان به بهزیستی و کمیته امداد دیلمان و سیاهکل از سوی بنیاد مستضعفان، خاطرنشان کرد: در تاریخ ۴۴ ساله جمهوری اسلامی بنیاد مستضعفان توانسته بخش اعظمی از اموال مردم را از دست خاندان پهلوی پس گرفته و با فرمان مقام معظم رهبری به دست مردم برسانند که در گیلان تاکنون ۹ هزار و ۲۰۰ سند به گیلانیان اعطا شده و امروز هم یک‌هزار و ۵۰۰ سند دیگر اعطا شده است.

وی به  اقدامات بنیاد مستضعفان در حوزه کشاورزی و تولیدات کشاورزی اشاره و تصریح کرد: در حوزه کشاورزی ۱۰۰ هکتار اراضی بنیاد در بندر انزلی برای فعالیت‌های گلخانه‌ای در نظر گرفته شده است که به توسعه محصولات و صادرات آن کمک شایانی خواهد کرد.

عباسی از کمک بنیاد مستضعفان در حوزه کشتیرانی و خط ریلی رشت_کاسپین خبر داد و گفت: بنیاد مستضعفین قرار است در بحث خط ریلی رشت_کاسپین به استان گیلان کمک‌هایی را انجام دهد.

وی با اشاره به عقب‌ماندگی برخی از شهرستان‌های استان در حوزه محرومیت‌زدایی بیان کرد: سه شهرستان املش، سیاهکل و شفت در حوزه محرومتیت‌زدایی عقب مانده‌ تر از شهرستان‌های دیگر هستند از این رو مقرر شد توسط بنیاد مستضعفان تحت پوشش قرار گرفته و محرومیت‌زدایی لازم انجام‌شود.

استاندار گیلان گفت: با همکاری بهزیستی و کمیته امداد و مشارکت بنیاد مستضعفین مقرر شد یک‌هزار و ۲۰۰مسکن ‌محرومین در گیلان احداث شود.

وی با اشاره به پرداخت ۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به محرومان توسط بنیاد مستضعفین افزود: با توجه به محدودیت موجود توسط بانک‌ها، در این سفر ۲۰ میلیارد دیگر تسهیلات قرض الحسنه به محرومان و همچنین ۱۰ میلیارد تومان به بهزیستی و ۱۰ میلیارد تومان به کمیته امداد به صورت بلاعوض اختصاص یافته است.

ارسال شده در جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱:۱۷ بعدازظهر
کد خبر: 3119621
آخرین خبر ها
گزیده خبرها