مرکز نیکوکاری پناه گیلان از سوی ریس کمیته امداد رشت تقدیر شد

مرکز نیکوکاری پناه گیلان از سوی ریس کمیته امداد رشت تقدیر شد

اختصاصی/ اسرار امروز/ ریحانه خوشحال. مدیرعامل مرکز نیکوکاری پناه گیلان در یکسالگی تاسیس این خیریه مراسمی با حضور کاوش ریاست کمیته امداد رشت و  ریحانی مسئول گروه جهادی رشت و تنی چند از مسئولین و خیرین رشت برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مدیرعامل مرکز نیکوکاری پناه  گیلان در یکسالگی تاسیس این خیریه مراسمی با حضور کاوش ریاست کمیته امداد رشت و ریحانی مسئول گروه جهادی رشت وتنی چند از مسئولین و خیرین رشت برگزار کرد.

کاوش رییس کمیته امداد امام خمینی رشت طی سخنانی در مراسم نیکوکاری پناه گیلان مدیرعامل این مرکز خیریه را بسیار دغدغه مند خواند و افزود: خانم زیّن در تمامی مناسبتها اعم از شب یلدا وسال نو و... پیگیر هستند تا بتوانند به نحوی خدماتی را به محرومین و نیازمندان برسانند و باری از دوش آنان کم نمایند.

کاوش ادامه داد: یکهزار نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند و به همین نسبت هم افرادی تحت پوشش ما نیستند و این نشان می دهد همه ی ما درکارهای خیر شرکت داریم وهر کس هرآنچه در توان دارد و می تواند دستگیر حتی یک نفر یا یک خانواده باشد در کار خیر، ثوابی بزرگ برده است.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از دانش آموزان که وضعیت مالی خوبی ندارند دارای استعداد های خوبی هستند ولی فقر و محرومیت دامنگیرشان شده،  افزود: تعدادی از این دانش آموزان تحت پوشش که با کمک خیرین تحصیل کردند اکنون پزشک ، جراح قلب و فرماندار شده اند.

رئیس کمیته امداد رشت افزود: در کشور ما تامین اجتماعی در معنای عام خودش ضعیف است  و اگر بحث بیمه برای همه فراگیر باشد، برای همه خانواده ها، برای بچه ها، زنان خانه دار و بیکاران فعال باشد بسیاری از این مشکلات پیش نمی آید ولی می بینیم که این روزها یک خانواده  معمولی که تا دیروز با یک شرایط روزمرگی زندگی خود را می گذراند حالا با یک حادثه ی کارگری یا تصادف برای سرپرست خانواده، مشکلات بزرگی برای خانواده ها پیش می آید  و  فقری تولید می شود که باعث می گردد این عزیزان به کمیته امداد یا موسسات خیریه مراجعه نمایند. یعنی فقر در جای دیگری تولید می شود اما برخی سازمانها به ما می گویند تعداد افراد تحت پوشش شما زیاد شده اند و این برای شما افتخار نیست. امیدواریم زمانی برسد که هیچ تحت پوششی نباشد و بجای داشتن دغدغه اقتصاد، دغدغه فرهنگ را داشته باشیم.

وی در پایان ازمهدیه زیّن مدیرعامل موسسه خیریه پناه گیلان و خیرین حاضر تشکر کرد و افزود:  کمکهای خیرین عزیز باعث رشد و ارتقای خانواده های نیازمند می شود و ما هم در کنار مرکز نیکوکاری پناه گیلان آنچه در توان داریم کمک می کینم و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و سعی می کنیم در کنار این مرکز  نیکوکاری بتوانیم بخشی از نیازهای این مددجویان را رفع نماییم.

 وی در خاتمه افزود: در حال حاضر 20 مرکز خیزیه داریم اما به دلیل فعال بودن مدیر عامل مرکز نیکوکاری پناه مبلغ صد میلیون ریال را به این مرکز اختصاص می دهیم.

در ادامه مراسم مهدیه زیّن مدیر عامل مرکز نیکوکاری پناه گیلان ضمن تشکر از حضور مسئولین حاضر و مدعوین گرامی گفت: 870 میلیون تومان در 6 ماهه دوم سال خرج امورات مددجویان کردیم و توانستیم با کمک عزیزان خیر به تهیه و توزیع 120پک دانش آموزی، 110 پک معیشتی برای شب یلدا ، تهیه و توزیع ماهانه 20 پک معیشتی ، تهیه و توزیع گوشت و مرغ گرم، پوشاک زمستانه،  پوشاک زنانه و بچه گانه ، تهیه جهیزیه عروس، کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه درمانی ، امانات لوازم و کالای  پزشکی ( واکر. ویلچر. زانو بندـ توالت فرنگی. عصا و...) ، تهیه پوشاک، لوازم بهداشتی و پتو و..  برای زلزله زدگان خوی، تهیه و.توزیع  1تن چای برای زلزله زدگان خوی ، تهیه و توزیع غذای گرم، لوازم آشپزخانه و خانگی و 60 جفت کفش وکتانی  تهیه و توزیع نماییم.

در خاتمه این مراسم خیرین گرامی کمکهای خود را به به مرکز پناه گیلان اهدا کردند.

 

 

 

ارسال شده در شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹ بعدازظهر
کد خبر: 5948475
آخرین خبر ها
گزیده خبرها